• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duhan

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta
Z

zoranko

Guest
duhan

isto hidroponski, kao i kod tebe,samo manji plastenik jer sadim 1 kj, počeo sam prošle godine jer sam ostao bez posla,mada planiram nagodinu da pređem na viržiniju,obzirom da imam zemlju od 17 kj u komadu , bunar na njivi i sistem za navodnjavanje, jedan glas imam još mi trebaju dva, ženin i od budućeg nasljednika,mislim da ću uspjeti da ih nagovorim
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
10 hektara u komadu:supz: i još sa mogučnošću navodnjavanja:supz::supz:.
Mada za duhan neznam koliko je potrebno navodnjavanje-kod nas ga nitko ne koristi,ali ako zatreba-tu je.
A ovo za prelazak na viržiniju dobro odvagni dali ti se isplati -zbog velikih ulaznih troškova(sušare, mehanizacija ...)
U svakom slučaju sretno ti bilo !
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
drugo šišanje 30,04
ovoliko je narasao za 4 dana-kao da nije ni bio šišan

još malo i spreman za sadnju
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Zamolba

Decki ima li ko za ustupiti bvadesetak sadnica duhana da si posadim za vlastite potrebe , ako je to opce moguce ili ako se po zakonu smije ? .
 
Z

zoranko

Guest
duhan

kod mene jučer završeno prvo, u srijedu ide drugo šišanje, hvala na savjetu MŽilja razmisliću još za viržiniju, nemam kvorum a ima još vremena. nemogu ubaciti sliku, pokušaću kasnije, pozdrav
 
Z

zoranko

Guest
duhan

u ponedeljak ide sadnja na otvoreno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Počela sadnja zlatnog lista

Završna priprema prije sadnje


Generalna proba


Nakon nekoliko krugova po njivi
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Sadnja duhana 2011

Evo danas zavrsili sa sadnjom duhana...... posadili smo oko 10 hektara bice slika dok kupim usb kabal da prebacim slike :mrgreen:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Ovo je ljepo za vidjet.Duhan ti je dobo razvijen za svoju starost , ima dobru boju ,nema korova, nema nametnika (uši i sl .)
Ali ipak ima jedan nedostatak a to je da je nejednake veličine.
Kada je nejednake veličine onda nejednako zore listovi za branje , ako ćeš zalamati cvat onda je problem za prskanje protiv zaperaka jer neke stabljike su za prskanje a neke nisu...
Uglavnom ocjena vrlodobar - od mene.
Što se tiče te nejednakosti tu nemožeš puno napraviti ali nemoj se puno ni zamarati sa time-daleko od toga da je i kod meme idealno.
A koja je to sorta duhana ?
Pozdrav !
P.S. Znam da si me pitao za cijene duhana-ali to ti napišem kada nađem jer neznam napamet!
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
ova njiva i nije dobra zbog tog nejednakog rasta :oops: .... jer nasa zemlja ne propusta vodu i onda mi moramo svaka 3-4 metra pravit *razorce*.... i onda kad kisa padne taj duhan uglavnom bude mali * skuva * se u vodi.... ajd ubaci koju sliku tvog duhana ;) sorta je mi je zovemo madjarska 17 :lol: ...
Koje sorte Vi uzgajate ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
evo par slika mog duhana


ja isto sadim 17-icu a ovo na slikama je 27 -ica
sadi se još nekoliko sorti ali većinom ove dvije.
Što se tiće tvoje zemlje koja ne upija vodu...rješenje bi bilo da sadiš duhan na gredice,jer ispod svake gredice se podriva podrivačem oko 30 - 40 cm dubine (čak i više ovisno o gredičaru i traktoru ).
Sad vidim da je tvoj dosta zeleniji-da možda ne bacate ureu ?
 
Posljednje uređivanje:

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
ja isto sadim 17-icu a ovo na slikama je 27 -ica
sadi se još nekoliko sorti ali većinom ove dvije.
Što se tiće tvoje zemlje koja ne upija vodu...rješenje bi bilo da sadiš duhan na gredice,jer ispod svake gredice se podriva podrivačem oko 30 - 40 cm dubine (čak i više ovisno o gredičaru i traktoru ).
Sad vidim da je tvoj dosta zeleniji-da možda ne bacate ureu ?[/QUOTE]

ILI sam ja lud ili mi je neko obrisao post :axe: .... pa ne znam ni kako taj stroj izgleda, koliko bi on kostao da se kupi kod vas... Slike su super :supz: :supz:
I mi imamo oko 3 ha 27-ce takodje smo dobili neku americku sortu duhana u nasem kraju niko je nije smjeo posaditi ali moj tata mora biti izuzetak u svemu :):) (navodno ima od 25-35 listova).... ureu ne koristimo jedino tata kad kultivise baca kalcijum nitrat (mozda je to neka vrsta ureje :oops: )
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Možda ti je moderator obrisao poruku-jer stalno citiraš poruku iznad pa se nepotrebno ponavljaju objavljene slike (a to se nesmije -po pravilima foruma .znaci kada pišeš porukuklikni na ovu olovku a na na replay)
Ovo je gredičar
http://www.agroservis-proizvodnja.hr/ASP/index.php/grediar-za-duhan
novi košta puno a polovni oko 1000 €,možda i više.
Ako imaš gredičar moraš imati i roling a to je ovo
http://www.agroservis-proizvodnja.hr/ASP/index.php/rotokultivator-za-gredicu
On služi za dodatno usitnjavanje zemlje poslije gredičanja,ali i za kultivaciju,poslije sadnje.Polovni košta oko 500 €.
Kod mene gredice neki izrađuju sa preuređenim ogrtačem za krumpir ali to je bez podrivanja
Ja isto prihranjujem sa kalcijevim nitratom 27 -icu sa oko 200 kg /ha a 17 -icu sa oko100 kg ha .
Stavi slike tog američkog duhana-bas me zanima!
da zaboravio sam :kada sadiš na gredice razmak između redova mora biti mim.90 cm,a onda radi sadnje kulivacije i prskanja moraš okrenuti kotače na traktoru.(kao ja na gornjoj slici)
 
Posljednje uređivanje:

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
A da li zbog tog gredicara i rolinga duhan raste jednoliko? Slike postavim kasnije jer trenutno u telefon mi se pokvario cim dodje sa opravke odmah cu slikat..... Da li Vi kopate duhan ? ;)
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Sigurno da ima bolje uvjete za jednolikiji rast nego na ravno.Baš zbog toga što se podriva ispod svakog reda pa višak vode ima gdje otići(ovo ne vrijedi za ekstremne količine vode kao lani - tu ne pomaže nikakvo podrivanje )
Duhan kopamo ako je potrebno-ove godine smo samo prosjecali gdje je bilo trave .
Kod nas ti inaće nitko više nesadi duhan na razmak 75 cm.Svi sade na 90 ,95 ili 100 cm bilo na gredice ili na ravno.
koliko imaš sušara za toliko duhana i dali vas puno sadi duhan u tvom kraju ?
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Pa mi imamo 4 susare od 42 rama .. Vi ?? Pa nas kraj uglavnom se sadi duhan ali vec sada ljudi ostalo je nas mozda 20-ak jer drzava nas ubija ....sad li se duhan kod vas ??
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
ja imam dvije od 78 rama.
dali se sadi kod mene... hehe moja županija je najjača u hrvatskoj po toj proizvodnji,a u mom selu koje ima stotinjak kuća ima oko 70 sušara za duhan i sve su 78 ili 105rama.
A to da vas država ubija...nije ni nama bolje,ovaproizvodnja neće još dugo ni kod nas!
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
78 ramova ? moze slika ako nije problem nikad nisam vidjeo takvu kod nas najvise su od 60 ramova.... nase selo je prije 5 godina imalo 125 proizvodjaca i svaki je imao bar dvije susare dok danas samo tata i jedan komsija povecavaju (gonimo se :D ) .. Da li vi imate ikakvu premiju ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh