• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duhan

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Prema zakonu o"Duhanu i duhanskim prerađevinama" nitko tko nema ugovoren otkup sa ovlastenim otkupljivačem nesmije uzgajati presadnice i saditi duhan.
Ovo "za osobne potrebe " neznam.
Ali znam dosta ljudi koji posade nekoliko stabljika za sebe i nisu nikada imali problema .
Valjda inspekcije ili tko već imaju pametnijeg posla od češljanja po selima i traženja 5 stabljika duhana - na kraju krajeva nije duhan marujana.
Pozzz !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AGROA

Član
Tu od
30 Tra 2010
Poruka
34
OVAKO STOJE STVARI !važeči zakon zove se "ZAKON O DUHANU" iz članka 2. ovog zakona proizlazi da se duhan može proizvoditi za vlastite potrebe , ako si ti krajnji potrošač to jest sav duhan koji si proizveo da ga sam popušiš nema prodavanja nikome to znači krajnji potrošač vidi članak 2 "ZAKON O DUHANU"
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Članak 2.

Duhan prema ovom Zakonu jesu listovi kultivirane biljne vrste Nicotiana tabacum L. u svim oblicima i stupnjevima uzgoja, obrade i pakiranja koji ne služe krajnjoj potrošnji.

Duhanskim se proizvodima smatraju proizvodi napravljeni od duhana koji su namijenjeni pušenju, žvakanju i šmrkanju.

Ovo gore je članak 2 Zakona o duhanu ali ja tu nevidim iz čega proizlazi da se duhan može proizvoditi za vlastite potrebe.
Ako griješim molim da objasniš kako si ti to protumaćio.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AGROA

Član
Tu od
30 Tra 2010
Poruka
34
to je zakon za proizvođače duhana koji ga prodaju ovlaštenim firmama sa kojima su sklopili ugovor . Taj duhan ne služi proizvođačima za krajnju potrošnju t.j. pušenje drugog zakona nema zato je navedeno "koji ne služe krajnjoj potrošnji" krajnja potrošnja duhana je pušenje žvakanje i šmrkanje . neustavno bi bilo zabraniti saditi i pušiti kada drugi ljudi mogu kupiti i pušiti . Osnovna bit ovoga zakona je da tako država može ubirati trošarine porez. da ne govori se za vlastite potrebe kao što se ne govori vinograd i vino za vlastite potrebe. ja sam tako protumačio zbog čega bi onda pisalo več spomenuto koji ne služi krajnjoj potrošnji
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
K

kiki&nina

Guest
bok prijatelju! hočeš li i ove godine sadit duhan? Mi bi se upustili u taj posao pa bi te molili za nekoliko informacija
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Bok!
da, i ove godine sadim duhan.
Pitaj što te zanima.
rado ću pomoći,ako budem znao!:p
 
K

kiki&nina

Guest
Ima mozda koji forumas iz makedonije? Dobit cu par sjemena nekog makedonskog duhana pa me zanimaju neke sitnice.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Evo počela je i ovogodišnja sezona duhana


U ovom plasteniku na drugoj slici niknuti će nekih 105 000 presadnica:rolleyess:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AGROA

Član
Tu od
30 Tra 2010
Poruka
34
Pitanje

htio bi posaditi oko 100 stabljika duhana isključivo za moju potrebu kako da dođem do ovih presadnica bio bih presretan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
htio bi posaditi oko 100 stabljika duhana isključivo za moju potrebu kako da dođem do ovih presadnica bio bih presretan

Mnogo pušiš,pazi na pluća:lol:
Za presadnice sam ti napisao u prijašnjim postovima.:vragek:
 

AGROA

Član
Tu od
30 Tra 2010
Poruka
34
sa svojih 62 g na leđima slobodno popušim još koju takva su vremena
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

zoranko

Guest
duhan

ajde duvandžije, nešto mi niste aktivni, kakvo je stanje rasada, sadi li neko berleja
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
PLASTENIK


Plastenik u kojem je bazen dubine petnaestak centimetara te tkz.plitice od stiropola i u njima zasijan duhan.Sije se polovicom ožujka,a duhan je spreman za sadnju polovicom svibnja..

Zanima me koliko sadis duvana ? I da li je dobro placen kod Vas ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

zoranko

Guest
duhan

pokušaću da ubacim sliku
 

Prilozi

  • DSC00020.jpg
    DSC00020.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 308
Z

zoranko

Guest
duhan

ovo je prošlogodišnja berba, stroj za nizanje duhana
 

Prilozi

  • DSC00021.jpg
    DSC00021.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 324

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
ajde duvandžije, nešto mi niste aktivni, kakvo je stanje rasada, sadi li neko berleja

ja ne sadim berlej, a stanje rasada je za sada odlično.dobro je niknuo,sklop je odličan. sada ga samo trebam šišati i pritom paziti da ne dođe pljesnivoća u njega.





 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
ovo je prošlogodišnja berba, stroj za nizanje duhana

kod nas se na jednak način niže berlej. to je dosta sporo i neučinkovito.
Pogledaj na you tube-u stroj od kolege forumaša BOBE .Stroj je više nego praktičan.Za onoga tko misli saditi više od 1 jutra berleja mislim da se svakako isplati tako nešto nabaviti
http://www.youtube.com/watch?v=bn2vTDEBa2E

KAO VI uzgajate rasad,isto hidroponski ili u lejama (gredicama ili kako već)
Koliko sadiš i koliko dugo se baviš proizvodnjom duhana ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh