• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duhan

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Danas sam isao malo gledo duvan. Nasao sam na par mjesta u svakoj njivi gdje se duvan dobro razvio dobar list krupan sve. Ali je struk istrulio. Ne znam sta bi moglo biti? Trulez nije mladu rasadu smo sadili nema sanse da je moglo biti trulezi kad smo sadili.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Ima li po struku crne točkice i suši se korjen lista pa dalje prema plojki?ako je tako onda je u pitanju crveni pauk,izvrstan prenosnik su mu mahunarke ako ih imaš u blizini,a napada gotovo isključivo u ovakvim uvjetima(suša i visoke teperature).Može ti učiniti enirmne štete,provjeri i ulazi sa akaricidom(ali dobro pazi šta uzimaš jer nisu svi akaricidi za crvenog pauka).No ima još jedan momenat....kod nas je pala kiša i pale su tem pa bi trebo i napad stat sam od sebe....no to je moje mišljenje i ako je tako,neka ti i neko drugi napiše šta misli.....:(wait):
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
A nije,definitivno nije crvani pauk,nego to bi meni bilo trulež vrata korijena,al ja sam to vrlo rijetko imao,i malo tako da nije bilo potrebe za nekom intervencijom,pa malo i znam o tome,pa nek ti neko nešta napiše ko ima više iskustva,no i sam možeš malo proguglati....evo i ja ću si sad dat truda obzirom da imam vremena pa ako nešto nađem javim ti....pozz
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Za neaktivnost rasta i puštanje cvijeta je dijelom kriva suša, ali ne u cijelosti.

Također je problem tu i zbog loše obrade zemlje i zbog nedovoljno hranjiva.

Ja se na svoj ne mogu požalit osim na mjestima je usporio zbog one vode poslije sadnje,
a u kraju su uglavnom duhani maleni i žuti već.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Još da napišeš barem okvirno koje je "tvoj kraj"........ja često putujem iz Vt-Pod županije za Osijek i stvarno se nagledam duhana,moj je u sredini...ima boljih,ali bome i puno lošijih.......glavni faktor stanja su vremenske(ne)prilike i agrotehnika,sve ostalo su priče,svako ko se ozbiljnije bavi duhanom zna o čemu pričam:(wait):
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Darko gledam tvoje slike,i moram priznati da takvu trulež nisam nikada vidio. Možda je sorta u pitanju
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
darkodjokic

Pokazao sam slike starom i stricu, kažu da je to trulež korijena i da se to još pojavilo u rasadu...
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
A šta sam ja ono reko?:(angel):
mzilja.....sadiš duhan a nikad nisi ovo vidio.......čudno malo?
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Obično se trulež pojavljuje odmah iznad samog korjena,zar ne? Ovdje na slikama je to nekih 5-8 cm iznad korjena,zato mi djeluje čudno.
Inače mi takve flance odmah kod sadnje izbacujemo.
Nego reci ti meni dali kod vas napadaju buhači?
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
antonijo,nema frke,čim je stavio slike rekel sam mu da je to trulež vrata korijena
mzilja...naravno da ih ima,ali ove godine ne toliko da bi financijski bilo isplativo iči u zaštitu(bar kod mene)
Skojom ste količinom calcijevog nitrata (ukupno,gredica i preko vode) išli i kako vam se čini?Pitam obojicu?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Na 10 ha, paleta, preko vode sam prihranjivao 2013, ove ne, zato kad je Yare također paleta bačena u gredicu.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Nikada mu nisam dao kao ove godine. 17-tica je dobila oko 110 kg, a 27 oko 160 kg.
Pola sam mu dao prije poplave A pola poslije
Govorim po jutru
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
hitno....tražim prskalicu za duhan"rotab",neispravnu za dijelove,ali getriba mora biti ispravna,ili ako neko ima samu getribu.......mob..095/5156861,može biti i komplet ispravna ali cijena mora biti prihvatljiva.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh