• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duhan

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Ja mislim od iduče god. smanjit površine za više od pol i na foliju roknit, nekako mi je bolje od običnig navodnjavanja.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
da to sam i mislio da je problem jer se navodnjava odmah nakon sadnje, si ti imao možda na foliju ili netko u blizini tebe.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Šta je duhanci,dišemo na škrge,jel neko dobio opomenu ako na poreznoj ima dug veči od tisuču kuna,ja trenutno odblokiran,sveden saldo dugovanja na nulu,a oni kažu ako dug naraste na tisuču kuna ponovo blokada......pa ko tu više lud,pa mi dobivamo lovu jednom godišnje......meni mjesečno treba 12 tskn za radnu snagu,1600 za doprinose,nešto pretporeza,pa di da ja to uzmem.....a ja svoja potraživanja utjerujem na trgovačkom sudu u VŽ,slinim državi da mi vrati moje što mi po zakonu pripada.....ništa angažiram ajkulu da utjera moja potraživanja:icon_weed:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
E moj labavi,razoružala banda ajkulu,ali da se ima nešto automatik,ajkula ima volje da potamani jedno 15 -20 sumnjivih,bez grižnje savjesti,jer ovo je počeo tihi rat,oni nas hebu a mi neka šutimo
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Daj ne prijeti javno,odeš u čorku.....nego jel baš mora bit automatik,dam ti poluautomatik i to biraš koj oš:icon_weed:
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Kod nas je stanje jako lose. Kise nije bilo nikako. Ona mjesta koja su dobila kisu grad ih je potukao da nista nije ostalo. Ako ne bude kise ovih dana mi smo do pocetka septembra gotovi. Za 24 godine koliko radimo duvan nikad se nije desilo da cemo ostati duzni. Ali ove godine izgleda da hocemo.:mur::mur:
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Labavi
porezna nas previše j..., meni prošle godine za 198 , i nešt sitno pošalju opomenu za naplatu.
Al je... to je gamad bila i ostat će.

Si to na sudu zbog ljekovitog bilja možda, ako jesi i ja bajskeru državi sudu i stečajnom upravitelju je... sve po spisku, al te pare nećemo nikad dobit.


Al momci da vas pitam jel imate problema s Buhačem, ako da s čim prskate koliko puta i na šta liči taj duhan.

Meni ove god se pojavio nikad prije, roka DH - 17, al i DH - 27,
Prsko sam s Boxerom i Chromgorom, ckrla je gamad ali vračaju se.


Ajde malo manje prostačenja kod pisanja. Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Liči na cjedilo,pogotovo 17-tica.
Prskam koliko puta treba,negdje jednom,negdje već treći put.
Padaju i od Durzbana,ali boxer je zakon. Jedino što se pjeni u p.m.
Duhanac sa kojeg si ti kraja?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Mi smo ga s Fastacom okinuli i Plusirali odmah. Više se ne prska, zaperci gotovi, dalje berba.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Ja sam iz Korije, na moj kraj se pojavio tek ove godine.
Ja sam ga rokno boxerom sad vidim da su mrtve ali opet skaču novi valjda.

Našo sam na internetu od BSF-a perfekthion, i jedino to sredvstvo se spominje za buhač i za primjenu u duhanu.
To sam naručio pa ču vidjet, litra je oko 70 kn, ide 7 deci na 600 l vode po 1ha.
i sredstvo je kontaktno i sistemično.

Okinio sam ga i ja antonio al vračaju se.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Ja sam radio s direktom ili prije nekad s fasconom, direkt je 300 kuna litra, deci na jutro, kontaktni al pospadaju. Bokser je niskorist, pjeni se, preskup i ne radi kak treba. Bolje vise puta s jeftinim kontaktom nego skupi sistemik koji ne djeluje. Moze i kromgor i zagor i kromorel D. Fastac znaci pase? Imao sam litru pa du me odgovorili kao da nece to stimat duhanu :S
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
ekipa,kako vi stojite sa kišom,ja prošli tjedan nisam navodnjavo jer sam se nado kiši za vikend........ono mauna,2 litre, sad popodne(dopodne berba)ponovo kreno i ne stajem dok se pumpa ne raspadne.Sad evo vani počela kiša al mislim da 50 l neče ništ pomoć,zato nastavljam.
Od ove gamadi imam štete al mislim da sam par puta šprico da bi više u konačnici koštalo nego što je šteta na duhanu,ja sa njima ratujem već par godina i nemožeš ih ničim riješit,jedne potamaniš drugi dođu,problem su neobrađena i zapuštena zemljišta od kud se šire.:icon_hang:
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Labavi evo je pada vec dva dana. Malo se naoblaci i odma kisa. Ali mislim da je zakasnila polovini duvana ni 100 litara ne moze pomoci. Mi ove godine nismo sjekli cvat. Susa ne isplati se samo povecavamo dug firmi. Sad kad krenu zaperci i njih cemo brati da vratimo dug :icon_butt:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
ne vjerujem da se ne isplati zalomit cvat,ipak dobiješ na kilama,a kako češ osušiti zaperke oni gotovo uvjek ostanu zeleni
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Ak se ne skine cvijet, i ne očiste zaperci tu nema ni kvalitete a kila još manje.
Samo ti njega očisti i ako ga nisi Fairom plusom rokno pod hitno.
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Svaka cast Antonio. :icon_pray:
Nas je toliki ali kad stavimo dva jedan na drugi :icon_hang: . Tu i imas racuna da zalomis a sta ces kod nas nema jos 2-3 branja i gotovo. Mi smo vjerovatno do polovine septembra gotovi sa branjem.
Ako ti nije problem de mi napisi sta je sve od djubriva dobio i koje kolicine? Koji je ph i klasa zemljista ? :D
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh