• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duhan

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Nositelj OPG-a i mi obični smrtnici(šljakeri):icon_hang:





Darko jel dobar.mije baš visok al je ko đon od cipele!,navodnjavan,ova parcela oko 3,5 jutara(2 ha)inače sa istog bunara u tom komadu navodnjavam oko 4 ha,i baš danas mi međaš doslovce dao još pola jutra badava samo da trava ne raste,e sad još samo da roba ima pravu cijenu.....ovako pitaj si ga boga šta bude bez obzira na kvalitet?
 
Posljednje uređivanje:

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Dobar dobar :icon_pray: . Kako god opet mislim da imate bolje cijene nego mi kod nas vjerovao ili ne cijena stoji na istom mjestu vec 20 godina. Drzava ubire ogroman novac na akcizu a nama nista. Kod nas ti je prosjek treca klasa bude malo druge , o prvoj mozemo samo sanjati jer traze da se duvan prebira (da ima odredjenu duzinu). Prosjek ti je negdje malo vise od 1.5 eura plus malo jadne premije i to je to. Inace svidja mi se takva prikolica. Vidjao sam je dosta po Hrvatskoj. Kod nas to niko nema.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Darko neznam odakle si ali ili Bosna ili Srbija,nije ni kod nas bolja cijena ako izuzmeš premiju al zato mislim da su kod vas znatno manja ulaganja,tj da su repromaterijal i energenti dosta jeftiniji pa ti sad vidi......:frown:
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Pa ne bih se bas slozio da je sve jeftinije. Djubrivo smo placali po 70 eura za 100 kg. Ugalj je malo vise od 70 eura po toni. Sto se tice premije kao da je i nemamo. U sl glasniku kaze premija za duvan iznosi do 15% od prosjecne cijene duhana. To ti iznosi negdje oko 15-16 euro centi. A nekad smo imali vise od 70 centi. Takvo ti je stanje u Republici Srpskoj. Federacija ima mnogo vece podsticaje sto se tice duvana. Mislim da imaju euro premiju po kg.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
U pm,pa oni onda imaju veći poticaj nego mi,mi smo imali 5,53kn(jbg preračunaj si) i to na dva puta sad su nešto zakomplicirali,ja kužim al nemam ti živaca objašnjavat,uglavno trebaju ti dva fakulteta da si izračunaš koliki bi poticaj trebo dobit....i stalno se nešto mjenja....ma ko može bjež od toga što dalje.....ispočetka sam bio razočaran a sad sam presretan što mi djeca ne pokazuju interes za to(poljoprivredu),ja sam u radnom odnosu,i namjeravam se kroz dvije tri godine maknut iz toga,sam nek žena navuće još godinu dvije da kasnije može ostvarit pravo na mirovinu.Onda ćemo laganini nešto drugo,tek toliko da se životari,djeca su več sad smostalna a ja i žena smo zdravi pa toliko ćemo zaradit da održimo ovo što imamo,Duhan je definitivno živa robija.Pozdrav.
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Ljudi zna li ko gdje se moze nabaviti royal mh ili fair protiv zaperaka? Nema ga nigdje. Ggje god sam pitao kazu da je zabranjen.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Evo baš ovih dana su tvoji zemljaci kupili ovdje kod mene sve što se nudilo . Kupuju fair plus ,ne pitaju za cijenu.
Kod nas je,navodno,trebao biti zabranjen još prije dvije godine pa ga još uvijek ima.
Uglavnom neznam gdje bi to mogao nabaviti,jedino privatno,kao tvoji zemljaci
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
U ponedjeljak cu u Hrvatsku traziti. Danas sam cijeli dan lutao po Srbiji nema litre ni za lijeka.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Do ponedjeljka pitanje što će ovdje ostati,jer vidim da su tvoji zemljaci i danas došli u moj kraj ali ovog puta sa auto prikolicom.
Za ovo sa stomp-om sam čuo ali nisam probao
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Ili ovakav
501511597446455b3fc8de5b5aba3fee.jpg


A nije ni ovaj loš
5fc0cae0cbfbe2548c5fd9a428e21cc3.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Na ovoj zadnjoj slici, duhan po meni nije nešt, izgleda mi da je navodnjavan, a listovi gornji prazni nisu se objesili a bome ni sredina nije ništa bolja. To dok izađe iz sušare čini mi se nema kila....
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
U pravu si,i meni se čini isto,a još je gore što i ja imam sličnih parcela,majku mu uvjek sam se nosio sa njima(Bojić and company)da 17-ica nije toliko teža koliko oni tvrde u odnosu na 27-icu,čak ništa,ali kod njavanja ove godine izgleda da je tako,pogotovo na slabijim tlima kakva su moja.Bojim se da usprkos poštivanju svih tehnoloških mjera neču postič kilažu koju su mi zadali:icon_hang:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Dobro ljudi,više mi "zaslike.com"ne uplaudira slika,sve radim ko i prije,ima li neko sličnih problema ili savjet....hvala!
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Duhan je navodnjavan,sorta dh 36. Slikao na danima polja u utorak.
Lokacija
Starogradački Marof.
Možda mu i fali kila ali ja bih,ove godine,bio vrlo sretan sa takvom slikom u svome polju.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Meni se više sviđalo ono po završetku dana polja, odnosno fešta u Suhopolju, možda više konobarica nego fešta :)
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Na mom dijelu su više manje svi duhani takvi bez navodnjavanja, da nema buhača bila bi kvaliteta vrhunska ovak ima svaki list oštečenja.
 
Na vrh