• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duhan

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Bilo je u srijedu nesto minimalno, ja imam jos iduci cijeli tjedan, odnosno 3 susare, valjda ce izgurat da bude dobro. Sta kazete na prikolice, 55 rama stane uploadfromtaptalk1445689543022.jpg uploadfromtaptalk1445689551818.jpg

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Prikolice su ti taman, a si mislio možda 54 rame,
dobro je to dok nema blata... :D
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Stane 56 kad je podbir i kad se nabiju. Ne 55, bile su 53 pa sam produzio v profil za jednu ramu. Stavljam 53 i 52 i to je to. Kod nas je ravno, vuce iz 70 i 105 ks traktor tak da nema problema

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
kod nas juče nešto slabog mraza pa nastala panika,popodne skinuki sušaru na zemlj,u ponedjeljak utrpamo i gotovo ako bog da...no krajnji rezultat???????
:(envy):
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Nekužim kak ti to imaš prikolice na nepar, tj. nejednake dužine vodilice.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Pa npr, prva prikolica ima uvucen donji red radi veceg manevra traktorom i samim tim kraceg ruda jer su dugacke prikolice. I iza je izvuceno van za bar 30 cm radi lakseg metanja i vadenja, da stup ne smeta. Kazem stane svagdje 53+3 produzetak, kad bi nabijali svaki milimetar onda bi u ovu ravnu stalo i vise, parno kako kazes, moze se izracunat po duzini, a na drugu jedna manje. Bit je da ima dosta mjesta.
Koliko susara imate u odnosu na proslu godinu? Ja cu ove god pokupit 21, to je cak neki i prosjek kak bude, samo los je duhan bljak

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

Stipa

Član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
36
I kako je prošla ovogodišnja sezona duhana? Kakve su klase? Hoce li biti stogod $ ?
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
bit će kn,al ja njima....klasa nikad lošija.......navodnjavano 80 %......slušan savjet teh službe 500kg nitrata /ha,klasa 4......šta više reči......
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Nije previše gnojiva, samo je ove godine pušiona sa gnojivom jer nikad nisu lošija gnojiva dali.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Na sto konkretno mislis pod losa gnojiva?
Ja sam nabacao prije oranja 0-20-30 i sve standard i ono kad je bio jadan pojacana kultivacija, folijarno svasta nesta i onda kad je dosla kisa kad je to sve uhvatio oode, pocrnio
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Ovaj vukovarski tucanik 5-30 je za duhan ništa, em loša formulacija, tud je i gnojivo ultra loše za razgradnju pogotovo još kolko košta sačuvaj bože. 8-16-24 je bilo najbolje. Druga stvar Yara. To na oko izgleda lijepo gnojivo i možda je negdje dobro, ali za duhan nikako ne. Ne razgradi se odmah i kaj se događa, svaka kišica pokreće to gnojivo jer se nije odmah razgradilo i duhan pozeleni. Da 10 mjesec nije bio kakav je, to bi bila pušiona jer nebi uspio pobrat puno duhana zbog toga što se u početku nije brao jer je gnojivo stalno bilo aktivno i stalno je bio zelen. Stoga Kalcium nitrat koji smo imali prije...
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Upravo tako,cal-nitrate 70-100kg po jutru i normalna godina.........sve drugo su grbava leđa i "uzalud vam trud svirači"....:icon_oak:
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
nebi ni s Yarom bio problem da su ga dali u svim količinama prije sadnje, ja osobno sam jedan put išo u prihranu tad je bilo ono češko i čim kiša duhan zeleni, Ove god samo da sam dobio sve količine dušičnog gnojiva tj Yare prije sadnje mogla je bit god jedna od boljih godina....

70-100 kg je malo još za dh-27, ja uvjek rokam 150 kg/kj, dh-17 130 kg/kj i nule ovisi kakvo bude al u prosjeku 350 kg/kj, ovo vukovarsko-talijansko smeče sam sipo po 400 kg/kj

Nego koliko vas diže ruke od proizvodnje, dosta poznanika se oprašta od duhanskog biznisa ima li i među vama ko??? :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Ja sam prije sadnje Yaru unosio u gredicu što nikad nisam radio s nitratom, da nisam tak još bi bilo gore.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Ja sam uvijek tako i radio, al ove god mi tehnolog nije dao gnojivo kakti nije bilo dobio sam samo oko 50 kg ili manje mi se čini za ha, a nakon sadnje čim sam dovezo gnojivo išo sam u prihranu i sipo sam oko 110 -120 kg. i to je sranje da nemože bit veće.

Dok pojedinci koji su dobili svu količinu prije sadnje i bacili u gredicu ove godine su prošli odlično.


A i prvo samo dobili Yaru NitraBor a zatim KalciumNitrat... i na jednom sam jutru kemijo s tim gnojivima kakti pokus ako čmo nagodinu dobit to isto da budem spreman i imam nekakvih rezultata... :)
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
nebi ni s Yarom bio problem da su ga dali u svim količinama prije sadnje, ja osobno sam jedan put išo u prihranu tad je bilo ono češko i čim kiša duhan zeleni, Ove god samo da sam dobio sve količine dušičnog gnojiva tj Yare prije sadnje mogla je bit god jedna od boljih godina....

70-100 kg je malo još za dh-27, ja uvjek rokam 150 kg/kj, dh-17 130 kg/kj i nule ovisi kakvo bude al u prosjeku 350 kg/kj, ovo vukovarsko-talijansko smeče sam sipo po 400 kg/kj

Nego koliko vas diže ruke od proizvodnje, dosta poznanika se oprašta od duhanskog biznisa ima li i među vama ko??? :D

neznam šta bude do prolječe,smanjenje milion posto,ali i totalka je vrlo izgledna i izlazak iz svega(PDV) i ostala sranja......meni svaki dan grbava leđa i stalno me neko guti,prijeti,blokira i nikad kraja.......moj nadničar uzme 150 kn.....100 potroši 50 stavi sa strane i nakupi za onih par zimskih mjeseci.....niko ga ništa nepita...naravno pričam o normalnim a ne onom koji kod gazde pepiju ujutro 2-3 dcl rakije ,2 l vina i poslije sjede uz pivu pred trgovinom dok imaju zadnju kunu u đepu......
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
ima li tko kakvu inf. o poticaju za duhan po kg. 3.35 nas slijedi, i čuo sam nešto da će biti još....zna li tko šta više
 

eurovolf

Novi član
Tu od
7 Ožu 2016
Poruka
7
Pozdrav proizvođačima duhana ! ja sam ovdje novi ali sam zato dugogodišnji uživatelj u duhanu.Imam jedno pitanje, naime mislim napravit malu sušaru za duhan zasebe.Pošto ja neznam ništa o sušenju dali bi mi tko htio opisati postupak sušenja .Znači kolika je tenperatura u sušari od početka pa do kraja sušenja.Ako to nejde javno može u PP.
 

Najnoviji postovi

Na vrh