• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duhan

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta
B

Bobo

Guest
Pa valjda si vidio kako izgleda obicna najobicnija sadilica za presadnice. E, ja imam takvu 2-rednu sadilicu koja je u top form stanju, i za moje potrebe je odlicna.

kad bude sadnja, uslikat cu i snimit cu clip...
 
R

Ratarko

Guest
E pa nisam vidio , kod nas to nitko ne radi , ne mislim na duhan nego na sve što bi se uopče moglo saditi , mi sijemo ovdje a ne sadimo :idea:
 
P

paor

Guest
Bobo

a kako vam mjere (određuju) kvalitetu duvana
(nije vrag da vam popuše na prijemu) :oops:
 
B

Bobo

Guest
Bilo bi lijepo da nam popuse na prijemu, ima jedna mala k'o bombon...

Kvaliteta se odredjuje po klasama suhog duhana.

Poticaj se ostvaruje na 4 prve klase, tako da 5. klasu nitko ne dobije.
Nama je cilj da prosjek bude 3. klasa i da naginje prema 2. sto znaci prosjecna cijena po kilogramu suhog duhana oko 15-ak Kn...

Da se malo bolje potrudimo oko njega, mogla bi i biti 2. klasa da ima malo 3., ali nemamo mi vremena za to, posto radimo u duhanu samo vikendom, osim kad je 3. i 4. berba, pa stari uzme godisnji da nam malo pripomogne. U biti je to spica sezone, jer su 3. i 4. berba najbitnije, i njih se ne smije sfusariti... Ostalo se moze malo i opustiti, ali ipak radim sebi i radi se najbolje sto se moze u danom trenutku...
 
P

paor

Guest
ebiga, možda sam ti naporan, ali što je to na(u) listu što ga čini boljim ili lošijim, tj. kako oni razaznaju klasu, poznaš li ti list odoka koje je klase
 
B

Bobo

Guest
Boja osusenog lista, debljina lista, kolicina vlage lista, velicina lista, ujednacenost boje, te da li list po sebi ima rupa... Redoslijed nema nikakve veze...

Naravno da poznam po oku koja je klasa, da budes na klasiranju 10 minuta i ti bi znao...

Niposto nisi naporan, ali sad gledam neki film, pa sporije odgovaram...
 
R

Ratarko

Guest
Priznaj da sjediš ženi na ramenima dok si to slikao :wink: :lol:
Neki visoki čo`jek slik`o :shock:
 
K

krx pozega

Guest
Čekamo obečanu kišu ljudi i sadnja može krenit..

Zemlja se još šprica herbicidom i insekticidom te se prelazi završno pošto ovo zadnje ide u zemlju i nema čekanja..ove godine ide ipak ranija sadnja
 
K

krx pozega

Guest
Pa jel mi nemamo obrt pod vedrim nebom ili imamo...prati malo prognozu treba doči..treba..samo što nije
 
R

Ratarko

Guest
Pa pratim ja prognozu pa mi je zato i čudno jer mislim da kiše neče biti :(
 
R

Ratarko

Guest
Dobra slika .
Koliko si onda posijao duhana ?
Koje je to selo u pozadini ?
 
K

krx pozega

Guest
Još da znam naštimat aparat...strava je pogled bio ali nisam sve stigao obuhvatit..
To ti je taman istočna strana Požege kad ideš znači iz Broda...
Posađeno je oko dva hektara duhana...sutra deremo sa dvije sadilice...budem slikao
Ovo dole u jami ti je rijeka Orljava..tu znači radim u komadu točno 24 jutra eto samo što nas "potok" dijeli
 
R

Ratarko

Guest
Ono bijelo što se vidi po njivi , od čega je to , neke kutije ili papiri ?
Priprema je dobra , sitno je i ravno vidim .
 
K

krx pozega

Guest
Taj komad je najlošije urađen pošto je zemlja rekao bih isprana..nizbrdo je pa je specifično u kurcu (moj ratarko jel vidiš sa čim se ja *****,one tamo kučice u pozadinskom polju tamo ti je nekad išao stARI TOK Orljave,šuma,šikara..to je doktor godinama krčio ne bi li dobio obradivo tlo)
To bijelo su plitice od duhana njih kupim kad završim sa ovom tablom znači sutra..tu toj tabli če biti oko 8kj duhana znači točno na brdu
 

Najnoviji postovi

Na vrh