• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duhan

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta
B

Bobo

Guest
Ma o kojem ti elitnom dijelu pricas??

Sad imama za prve susjede neke doktore, 50m dalje mlada obitelj Jakobovic, ispod njih opet doktori, a ispod doktora, ravnatelj bolnice. Ispod te zgrade imam profesora informatike i cura mu je ugledan ginekolog. Malo nize niz ulicu je i veterinar ;)

Na drugu stranu (one novogradnje sto su ispod mene u onoj "provaliji" su sve samo bogatuni i opet, pogadjate, razni doktori...

Ne znam kud su navalili tu kuce praviti, ali prije 2-3 godine dio grada ko i svaki drugi. I ko za klinac imam gradiliste iza svoje kuce koje da ocu prodati sutra ode...


Sto se moje kuce tice, to je kuca na 9 katova, s 3 lifta i na vrhu je bazen, a helipad nemam, jer je bazen bio bolje rijesenje ;) Takodjer u dvoristu od 2 jutra imam i golf igraliste, te jacuzzi pod staklenom kupolom. Kucu cuvaju 14 placenika i uvijek gladni krvolocni dobermani. Kazem, kuca ko i svaka druga u mom kvartu ;)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Bobo na vrata mozes staviti i onaj pridjev prije imene umjesto DR. ti stavi FR ili PR Bobo
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Dali Vi u duhanu koristite nekakav plavi sitni ( kao griz sitan) otrov, navodno da je za lisne usi.
 
B

Bobo

Guest
Koliko znam, NE...

Nama treba nesto protiv lisnih usiju, a ne za njih ;) :D
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Dobro pameti :D :D pa podrazumjeva se da je protiv a ne za lisne usi
 
B

Bobo

Guest
Pa imas gore smajlice...

Uglavnom, koliko znam da ne spricamo sa nicim slicnim tome sto si opisao...

mozda krx zna, jer on sadi duhan za susenje u susarama...
 
K

krx pozega

Guest
Da Zvona ima jedan plavi prah koji se otapa u vodi te se šprica protiv lisnih ušiju...
Bobo mislim da bi i ti trbao to koristit naravno ako se popjavi..jer meni se na ovolikoj površini uvijek pojave negdje..budu uglavnom na gornjim listovima tako da ih je špricanjem vrlo lako otkloniti..
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Krx ako je plav i sitan kao griz onda bi mogao biti,cuo sam da je strasno jak i otrovan. Ja ga nisam vidio cuo sam da je takav.Navodno da ga se moze dobiti samo uz prilozenje osobne iskaznice.
 
K

krx pozega

Guest
Znam samo da lijepo miriše...te lisne uši se pojavljuju u duhanu kad stabljika bude u završnoj fazi pri 1,5m visine...uglavnom prije zakidanja cvijeta..onda špricam protiv zaperaka te ujedno i sa time gdje zatreba...ne kombiniram špriciva naravno..i mislim da nije toliko otrovan

Evo večeras idem špricati protiv nekog crva koji izlazi ponoči pa je tada i največi efekt...jebo majku izađe iz zemlje i samo pregrize stabljiku...svake godine neko novo sranje
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Nama taj neki otrov koji se koristi u duhanu treba za neke druge stvari.Ne smijem u javnost
 
B

Bobo

Guest
Sto se tog crva tice, on je kod nas harao prije 4 godine da je to bilo cudo jedno... Kosu smo si cupali...

Pregrize stabljiku pri samom dnu i ode na drugu i tako cijelu noc... Barem su redovi bili prozracni te godine ;)

Sto se lisnih usiju tice, NIKAD ih nisam vidio na duhanu...
 
K

krx pozega

Guest
Biljka duhana je sada u predcvjetvenoj fazi
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Bobo duhan mi se več sav skoro izjednačio što je na mojoj površini jako teško...to sam uspio ovom drugom kultivacijom sa mjestimičnim dioziranjem te podrivanjem oko ovog slabijeg...uglavnom spremno iščekujemo špricanja...pa čemo vidjeti kako čemo dalje..
 
B

Bobo

Guest
Mene zivo zaboli hoce biti kojeg manjeg kojeg veceg...

Iskultiviran, okopan i cekamo spricanje takodjer.

Sve vise razmisljamo da radimo podbir par dana prije prve berbe, a ne u berbi, kao sto smo radili do sada...

Receno nam je da cekamo krajnji trenutak dok se traktorom jos bude moglo prolaziti kroz redova i da ga onda spricamo. Cak je preporuceno da se skine krilo sa sprice i da se rucno nosi kroz duhan?!?

Bas zele da poumiremo ko buba-svabe... ;)
 
R

Ratarko

Guest
Eee jooš čekamo na onu sliku prskalice za duhan što je krx obečao ali to bi ti trebalo bobo !
Pa jel se ne možete nešto zdogovoriti oko toga vas dvojica ?
Krx , pošpricaj i bobi duhan , ajde isčupaj ga malo i on bi novi MF traktor , tko ne bi ?
 
K

krx pozega

Guest
Å to se tiče Bobe nemoram ja njemu puno pomagati on ima za sebe dosta a i dečka nije stid pitat i voli znati tako da se ja ne bojim da če odraditi kako valja..on svoje šprica ručno što je još i bolje
Rotob ide na metar vsine duhana jer prva špricanja idu još uvijek sa običnom špricom kao što se vidi iz priloženoe visine duhana...
 
B

Bobo

Guest
Sto se tice novog traktora. naravno da bih volio... Jedva cekam taj dan da i ja kupim traktor, a ne kojekakve krseve stalno vozat okolo...

Sto se spricanja tice:

@Ratarko: ne treba mi taj "stroj" jer ja imam male povrsine i ne bi mi se to ulaganje isplatilo. Nagodinu smanjujemo za jedno jutro, jer vise nije tolika stiska za pare. Bar mi tako kazu :?

@Krx: zar ti pricas o spricanju nakon zalamanja cvijeta ili?

Jedino to ide rucno sto se spricanja tice, a sve ostalo traktorskom spricom...

Moram se jedan dan zaletiti do tebe bas da vidim taj Rotob iz bliza... Bas me zanima.
 
R

Ratarko

Guest
Nisam niti mislio da si kupiš tu špricu bobo nego da ti to krx poprska uslužno nakon što ti ne budeš više mogao ulaziti u svoj duhan zbog visine ali kao što krx kaže ne stidiš se ti pitati i da ti stvarno treba več bi ti to riješio .
 
B

Bobo

Guest
Tako je...

Nisam ni mislio na kupovinu takve sprice, nego jednostavno je rucno bolje, a meni na maloj povrsini rucno zaliti svaku stabljiku nije nikakav problem. Drugo su veci poljoprivrednici koji imaju preko 10 jutara povrsine, pa bi rucno prskajuci doslovce popizdili. Sto od zamornog posla, sto od udisanja spriciva.

I ovako se vrti u glavi kad se priblizis i na pol metra od sredstva, a kamo li ne kad radis rucno...


Sve ima svoje ZA i svoje PROTIV, to i ti znas. Tako i meni ovaj stroj za sada ne cini vrlo bitnu stavku u proizvodnji duhana...


mislim da je novi bio oko 20 000Kn, pa cak i manje, tako da bih morao raditi jutro duhana samo za taj stroj, a to mi nikako ne bi pasalo...
 
K

krx pozega

Guest
Bobo prvo špricam protiv zaperaka....zatim zalomim cvijet gdje je u punoj butonizaciji znači djelomično pa ga pošpricam opet protiv zaperaka jer je ostao dio manjeg neprocvjetanog duhana a ovaj prvozakinuti stoji te onda preletim cijeli duhan zaperke i cvijet dobro očistim i onda ga špricam sistemikom(ne ide više u visinu nego mu se listovi šire)...e onda "samo"berba....uf
 

Najnoviji postovi

Na vrh