• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duhan

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta
R

Ratarko

Guest
Vidi nije to strašno brdo , makar mi ne izgleda ovako na slikama ali priznaje m ja nemam takve visinske razlike.
Slabo se vidi na slikama ali razmak između biljaka u redu je prilično velik , jedno pola metra sigurno , možda i više ?
 
K

krx pozega

Guest
Razmak je savršeno dobar na 40cm samo nisam slikao strogo biljke...zašto kažem savršen zato jer je veoma bitno da sklop bude jednak tako da i biljka u redu i između redova jednako napreduju točnije dozrijevaju jer prilikom berbe ubrani listovi moraju biti jednaki zbog sušenja u sušari te konačno dobivanja kvalitete lista..specifičnost sadnje duhana...a nemoram ti ni spominjati koje je sranje prilikom kultivacije i doziranja gnojiva pogotovo tu po brdu gdje opet voda napravi svoje a dobij ga jednakog...
 
B

Bobo

Guest
Cekaj malo...

Razmak izmedju redova ti je 40cm?!? Pa tko to bere, mali patuljci ili neki vilenjaci?
Ja da ti dodjem u berbu, automatski otpisi svaki drugi red ;)

Dobro, ti sadis virginiju, a ja berley. U mom kraju se sadi na razmak izmedju redova 70-100cm. Uobicajeno je 80cm. a rijetki su na 90cm, dok ovih ostalih ima da na prste jedne ruke nabrojis. Nama od kako smo sa 70 presli na 80 duhan bolje raste, i imamo i bolje klase, listovi su bolji na ocigled. Mislim da ce na godinu ici na 90cm. Neki ljudi u selu eksperimentiraju na 90, pa cu vidjeti kako ima je ispalo...
 
K

krx pozega

Guest
Evo slikice sa jučerašnjeg mjesta snimanja tako da i nije baš malo brdo što naravno ne pogoduje sadnji...ali borimo se

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Bobo razmak između biljaka u redu ti je 40cm i vrlo je bitno da ga ispoštuješ(da list jednako napreduje, dozrijeva, i širi se), a razmak između redova mi je 90cm..

Nisam namjerno slikao biljke u redu jer biljka je doslovno mrtva desetak dana...iduča faza duhana je meni najljepša..budem počeo intezivnije bilježit
 
B

Bobo

Guest
Aha, 90cm. tako vec da... vec sam se uplasio...

40cm je i kod mene u redu, a izmedju redova 80.

@zvona: A sto mislis zasto sam posadio orahe?

(hint: 9mx9m)
 
R

Ratarko

Guest
Pa zato kada kupiš onaj zglobni IMT da se možeš provozati kroz redove oraha :lol:
 
B

Bobo

Guest
Da, bas zato ;)

Da imam 20 000€ viska, ali stvarno viska. Otisao bih po onaj traktor i sredio bih ga u original stanje, te bih ga parkirao u stakleno zvono. Tu i tamo bih se kroz selo provozao kad bih imao i goriva viska, ali stvarno viska ;)
 
R

Ratarko

Guest
Pa ako mu je cijena 3500 € rekao bih da se da srediti u picikato stanje za puno manje od 20.000 € . I mehanički ( mjnječ , dif. , motor ) i vizuelno ( pjeskarenje i farbanje ) .
 
K

krx pozega

Guest
Biljka duhana nakon dva tjedna od sadnje i početnog stadija konačno napreduje..dobiva nove listove koji če poslije biti tkz. podbir ili prvi listovi za berbu
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Vidi se da je kiše bilo preko nekoliko litara , sve je ubetonirano !
 
B

Bobo

Guest
Nema veze, ide se kultivatorom jos 2 puta + kopanje, tako da nema problema. Zemlja je upila vlage i vlage. Sad mi je zao sto nisam uslikao dio gdje je jarak na njivi, i ispalo nam je da po jarku moramo saditi, pa je dio istrunuo od previse vlage...
 
K

krx pozega

Guest
E vidiš Bobo kod mene točno gdje su jarci bili redovi dosta loši...

Stvar je u tome što sam kasno zaorao proljetos jarke(zadržo vlagu)...i dosta sam kiksao na tome makar to nije velika tragedija ali ja si to ne dopuštam inače..jer za sve postoji pravi trenutak kao i za to napraviti...a ko bi znao da če kiša tako kasno pasti..dogodine orem okretačem :wink:

Duhan ti je dobar i uopče mu ne treba vlage do jeseni, ali nimalo..
 
B

Bobo

Guest
Hmmm, da, ne treba mu vlage...

Pazi sad sto me probudilo, skoro sam se upisao koliko zubori...

Obrisan neispravan link.

Oznaceno crvenim crtama gdje mi se nalazi duhan. 10-ak km u tom pravcu, tako da ga opet zaljeva ko nenormalna... Opet ce korijen biti plitko u zemlji, i kad nelati vjetar, ode duhan u pi... materinu.

Prije dvije godine je tako bilo "lijepo" vlazno, i jedne ljetne veceri vjetar puhao kao uragan, povaljao duhan, da se redovi nisu poznali, i jedva smo ga brali... Ne volim previse vlage, jer samo donosi probleme.
 
K

krx pozega

Guest
Jel to negdje na Tekiji slikano...možeš reči ulicu znam ja sve Požeške ulice 8)
 
B

Bobo

Guest
Marina Drzica... Nije Tekija, nego RECIMO Sokolovac...

Moja kuca ti gleda na salon namjestaja na Zagrebackoj, samo sto sam na brdu ;)

Izmedju ostalog, sve se vidi sa slike ;)
 
K

krx pozega

Guest
Mali pa ti živiš u elitnom dijelu :wink: siroti hrvatski seljak :wink: :D

Ona zadnja ulica kod Midaka pa gore je strava...kolega mi ima gore kuču..doduše samo pod krovom neuseljenu ali tamo su sve kuče kao na Palm Springsu... 8)
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Mali pa ti živiš u elitnom dijelu :wink: siroti hrvatski seljak :wink: :D

Ona zadnja ulica kod Midaka pa gore je strava...kolega mi ima gore kuču..doduše samo pod krovom neuseljenu ali tamo su sve kuče kao na Palm Springsu... 8)

Uvijek je bilo da onaj koji najviše kuka i najviše ima :wink:
Bobo nama pokazuje sliku nekog 549 traktoriča a živi u kuči na 12 katova , 7 bazena , 5 garaži i helipodom , znam ja te fore :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh