• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duhan

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

Virginiagold

Novi član
Tu od
20 Tra 2016
Poruka
20
Hehe prijatelju moj, mi u ovoj drzavi nemamo nista a kamoli kojekakve sluzbe, prepusteni smo sami sebi, da imam nebi pitao na forumu.

Al nebitno, mislim upućen sam ja mi to radimo od ove godine dodudse puno ozbiljnije i vise, ali ipak sam zelio da zatrazim koji savjet od vas jer se razumjete jako dobro u sami proces proizvodnje duhana. Sretno svima u svakom slucaju a ja vam javim svoje dojmove. Pozzz
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Tih 3,5 jutra duhana če ti biti taman za 72 rame, strukova koliko ide u ramu ovisi o tebi kako češ punit rame i najvažnije dali ti sušara to može osušit..... a najbitnije ti je list duhana ako nije ishranjen nesmiješ puno trpat jel če ti se slijepit listovi i imat češ sirovi korijen a i plojku na kraju sušenja...

Ako ti treba program sušenja dat ču ti ga...
Ako trebaš termogen na drva pelet siječku itd javi da ti prodam :)

Zar nemaš tehnološku službu koja ti daje savjete i rješava problematiku vezanu za proizvodnju. Ta proizvodnja nije baš " luk i voda", teško ćeš to savladati preko foruma

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk


A koju mi tehnološku službu imamo, da radim po njihovom sve bi propalo odavno..... :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Virginiagold

Novi član
Tu od
20 Tra 2016
Poruka
20
Decki sadi li se :D moj je u zemlji sta mu Bog da. Posadio sam 17-ku.

Da vas pitam za navodnjavanje koliko cesto zalijevate dok je mali.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Počela je sadnja, ali evo od maloprije počela nas kiša jebat, dva ti dana se neče moć sadit.
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Kod nas se ne sadi jos. Kisa jednostavno ne dozvoljava. Prije 20 minuta se tako izlila da se 10 dana nece moci uci u njive :icon_hang:. Rasad u prvom plasteniku je star 64 dana. Cime vi prscete protiv trulezi rasada ?
 

Virginiagold

Novi član
Tu od
20 Tra 2016
Poruka
20
Kod nas je kod dosta ljudi obolio rasad pojavila se trulez i stvarno je katastrofalno sve skoro unisti. Ne znam s cime se prska ali ozbiljan problem stvara. Tretiraj s necime jer ce ti rasad biti jos dugo u vodi
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Najbolje kidan i provikur. Samo kidan se kod nas nemože kupiti.
Ja sam na merpanu,trenutno zadovoljava
. Poslije košnje obavezno očistimo ono što padne iz kosilice

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Kidan mislim da se više ne proizvodi, ali za trulež je dobar i swich poprska se i dobro je.
Ali da truleži nebi bilo treba rasad dobro kosit ne dopustit da narastu veliki listovi i neče biti truleži, ja je nemam trenutno...
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
I mi smo prskali sa switch-om jos uvijek je dobro nema jos trulezi. A kad kosimo uvijek kupimo ono sto se prospe. Nadamo se polovinom sledece sedmice da bi mogli poceti ako ne bude jos kise , ali jos uvijek je sve na dugom stapu.
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Mi nista ne koristimo nakon sadnje. Prije sadnje koristimo Timag ili Rampu zavisi sta ima (a.m. klomazon) i stomp.
 

Virginiagold

Novi član
Tu od
20 Tra 2016
Poruka
20
Aha ok hvala ti. Kakvo je vrijeme kod vas u Hercegovini kisa tek od danas se smiruje. Imate li neki dobar insekticid za preporuku žicnjak napada kao i crni mali skakavac. Bas se vide gubici jos ovo vrijeme kisovito pa i to pogoduje razvoju stetnika i samom djelovanju.
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Mi poceli sa sadnjom posadjeno mozda oko 1.5 hektar. Jos uvijek mnogo ima vode po razorima. Nisam siguran ali za zicnjak smo koristili anthocid ili direkt. Posto imamo samo u jednoj njivi problema sa zicnjakom.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Da te razveselim u 6 mjesecu čak više kraj mjeseca.
Ali ono najbitnije je da možda ni 3,35 kn po kg nečmo dobit... a ono 1,8 kn možemo zaboravit šta je krupan list kakti dogovorio
 

Virginiagold

Novi član
Tu od
20 Tra 2016
Poruka
20
Ima li netko za prodati plinski plamenik, ako ima neka se javi privatnom porukom s cijenom. Hvala!
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Od ponedjeljak smo i mi došli na red da dobijemo crkavicu......ima li tko kakvu novost o cijeni po kg šta čmo dobit na one 3,35 kn/kg. Bilo je govorkanja 1,8 kn pa 1 kn.....a na kraju ništ.
 

Najnoviji postovi

Na vrh