• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Eberhardt plugovi

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Marko,
nisi napisal jesu li širine (zahvat) prve i druge brazde jednake, odnosno kolike su.

Po opisanom, čini mi se da je prva brazda malo šira i malo pliča. To daje jednaku količinu zemlje na dasku i brazde djeluju podjednake, ali prvu brazdu ne odbaci dovoljno daleko.. Pretpostavljam da je lijevo-desno plug okomit na zemlju. Ako je moja dijagnoza pogođena, smanji širinu prve brazde i malo skrati topling da prva brazda dobije veću dubinu i jednaku količinu zemlje na dasku kao sa širom brazdom.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
To znam i sam samo me zanima iz kojeg stoljeca je...inace plug je odlican i koliko god je star funkcionira...daju se daske pomicati pa koze na manji traktor kao sto je moj a moze i na imt ili veci...
Uglavnom googlanjem nista ne nalazim pa pretpostavljam da je uvezen davno...
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Fora :-D jos malo pa za muzej :)
Najesen cu snimiti oranje danas sam samo isprobao lijevu brazdu radi nje sam ga i kupio i super je
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Nešto slično imam samo dvije brazde, isto bilo pitanje na forumu,mislim 2014 ili15 postavio kolega. Ručno okretanje, ruke ispadnu.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Je mrvicu je zeznuto okrenuti brazde ali ja ih dok orem ionako necu okretati...jednu god otem na lijevu stranu druge god na desnu...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
To i mislim,osovinu gdje se okreće,mehanizam za otključavanje-zaključavanje okretanja,kopčanje.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Cek dvobrazni je tvoj pa kako to rucno okreces :p
Ja imam ovu sipku nju potegnem prema traktoru i prebacim lijevo ili desno ovisno koju brazdu hocu...
Svida mi se sto s gornje strane ima sipku za regulaciju kotaca tj dubine oranja pa to mogu regulirati dok sjedim na traktoru dok na starom plugu moram sici i uzeti viljuskaste kljuceve i regulirati...
Isto sto mi se svida je to sto se daju pomaknuti plugovi lijevo desno tako da danas sutra da uzmem siri traktor opet ga mogu prosiriti i koristiti...
Prije par godina sam imao plug batuje od tomo vinoovica i ovo je space shuttle nasprem toga...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Je,dvobrazni, sve bilo očišćeno,podmazano ali okretanje užas. Stoji već nekoliko godina,inače jako lijepo ore, kotač sam skroz dignuo jer IMT- u nije potreban. IMG_20220105_112842.jpg
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Nasao sliku s nekog oldtimer sajma 🤣🤣
Tocno moj model, kolega je bio u pravu-1960g
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,208
ima netko ovdje iz donje stubice? na indexu objavljen oglas za plug eberhardt 10/12 cola okretač. pa ako netko zna nešto o tome da mi se javi.
što se tiče okretanja, zašto je problem? ručka teško ide ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh