• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

edosoko

Z

zrine892

Guest
pozdravi i dobro dosao na forum..vidim da si vec odavna tu ali ipak..dobro dosao...
 
G

GROF

Guest
...DOBRO DOŠAL!!!., DOBRO DA IMAMO I MEHANIČARA TOMICA NA FORUMU., MA VI BOSANCI STE PRAVI LJUDI., JEDINO ČEMU TAJNOST., KO MESTO U BOSNI I TAKO TO., JA UGLAVNOM KADA PITAM BOSANCA ODKUD JE???., IDE NAJPRIJE ODGOVOR MESTA KOGA NEMA NI NA KARTI., A ONDA MALO PO MALO DOJDEMO DO NEKAKVOG NASELJA, OPĆINE ILI GRADA..., ŠALA MALA..., ALI ISTINITA., E PA NAPIŠI IZ KOGA SI MESTA., A AKO NEBUDEMO ZNALI...POMOZI, PREDSTAVI SVOJU RODNU GRUDU!!!...BOG BOSANAC!!!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pozdrav Edo.Dobro došao. Danas prošao kroz Sarajevo, sreća nema više gužvi kod Wise ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel to u blizini Tuzle. Na slikama mi se čini da je to to. Kad se ide iz pravca Doboj Tuzla, sa lijeve strane. Tamo ona kolica idu preko ceste, neki rudnik ili što li već?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Eh šteta, tmaman sam mislio te zvati Šeik Edo kad ti si dalje od Tuzle ;) Spominje se neka ogromna nalazišta nafte u okolici Tuzle :mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Čuj psšžmnjšž 5 kuna šbljzžmnj daš špšpšššš Si skužio? :mrgreen:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
marko355 kaže:
yo!!!dobro došao, i daj malo pikčrš!


Očemo dobit možda koju slikicu :scratch
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Vidim na alnaseru OK pečat pa mi nije jasno, no kasnije je kutija pojasnila stvar :) Stvarno si majstor :D
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Imao sam i ja ovaj posao na mom bivšim TV-420. Puštao kompresiju na glavi. Cilindar i glavu izbrusijo sam kako Edosoko kaže, sa pastom za ventile. Brusijo sam toliko da se lepo vidjelo da oba dvoje imaju sasvim novu površinu. Kad sam sastavljao stavijo sam na klip malo masti a na mast djelič olova, pritegnuo cilindar, okrenuo par puta motor- ručno. Posle toga opet rastavijo, izmjerijo debelinu olova i tako sam dobijo mjeru postoječeg kompresijskog prostora. Sobzirom na mjeru koju sam dobijo stavijo sam odgovarajuče dihtunge- podložke izpod cilindra. Tako ponovo sastavijo i pritegnuo cilindar i glavu sa moment ključem.
Na sliki se vidi da je kompresija probijala prema akomulatoru. Posle remonta bilo je to ok sređeno.

BvSVjRGfc0Xlqlc3.v.jpg


lg5cr7o_vMGLOBcO.v.jpg


Vrz6z81SLq_U9r6W.v.jpg


m3uNDjYUCplEcvI1.v.jpg


PS
Stavijo sam samo linkove od slika pošto je ovo tema o tebi Edosoko. Zbog toga nisam hteo prljat sa mojim slikama.
Popravak:
Pošto si dozvolijo Edo, popravljam linkove u slike.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Evo, otvorijo sam slike.
Što se tiče olovnih kuglica, nemam ja lovaca u familiji pa sam olovo nacepao od utegova za centriranje guma. :mrgreen:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
edosoko kaže:
da mlao udarim refresh na temu 8) jos slika iz radionice
skidanje glave sa IMT 542
img048.jpg


da se nadovezem na ovu temu vidim da se dobro razumijes u traktore posto sam vec postavio svoj post samo da ukratko opisem moj problem.
MF 133 baca mi ulje na odusak van kad radi na mijestu i visi prema naprijed
generalka je napravljena prije oko 3000 sati i meni se cini da je motor OK ne baca ulje na šipku ulja pali bez problema
onu cijev oduska je bila zavarena na poklopcu prema gore (za razliku od IMT539) pa sam mislio da ako se skuplja ulja u cijevi stopa pare i stvori se tlak koi izbaci ulje van zato sam ja odreza cijev i zavario prema dolje nazalost nije pomoglo danas sam ponovno skinuo poklopac i pogledao kanale ulja u glavi i oni su prohodni sad mi vise nista nije jasno nemoguce da je tako jaki pritisak u karteru i glavi da moze drzati ulje da slobodnim padom ne vraca u karter
morat cu nekako spoiti naftu i probati upaliti traktor bez poklopca mislim da se nista nebi smijelo dogoditi,

evo link mehanicka-radionica/poklopac-ventila-imt-539-tema3509/
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ajoj, :scratch :roll: pa on izbijo rupu kroz blok motora. Kako se može to desiti, jel se vozilo bez ulja? Nešto slično još nisam video.
 
G

GROF

Guest
., bravo majstore!!!., sve odradjeno za peticu!

., a ona samohodna kosilica ili kosačica!!!., kako se zna reć u narodu?!., odlično je ispala, odlično odradjen posal., a dobro si napisal, boja je i više negoli yebačka!!!

., aj sretmo!., čitamo se ...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
boja je picolovac.......:rolfer:
a još kad se propelja kroz selo bit će.....
2r2puuv.gif
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,majstore,,,,na poslu do sad,,,,skidam kapu..8)8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh