• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Eko lješnjak

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
10000posto će imati loše prinose! to već vrapci znaju..rasti će one al se mučiti sa ovim luđačkim vremenom di je jesen di je zima???? koma ljudi...
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Daju neke županije subvenciju za sadnice,papirologija nije komplicirana...konkretno govorim o SMŽ.A što se tiče eko proizvodnje ima dobar članak u zadnjem gospodarskom listu i sve govori.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
I ja se namjeravam bavit uzgojem lješnjaka. Za sada ih imam 30, malo. Ali sa vremenom će biti više. Zanima me po kako otkupljuje Corylus i dali otkupljuju samo od svoji koperanata.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Hej društvo zar niko ne komentira kako je prošao otkup i kakvi su problemi. Pa ne valjda svi spavaju zimski san. Pa nema zimeeeeee!!!!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Prodaja je kod mene zavrsila jos dok su drugi bili u jeku berbe,,,
I zadnja kila je prodana tamo davno u 10 mjesecu tako da tih slatkih muka vise nemam,,,

Sad su druge muke u pitanju, drugi poslovi se obavljaju a gotovo svakodnevno sam u nasadu,,,

Nema se vremena niti za nove skare isprobati,,,
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Radim ono sto je trebalo napraviti jos proljetos i ljetos a nije bilo vremena,,,
sad sve to lijepo kapitaliziram, zapravo takvo sto ni u najboljem snu nisam mogao sanjati,,,
vadim sadnice ispod stabla vec danima,,,
Nakon toga dolazi mi priprema zemljista (kalcizacija i gnojidba) za sadnju novog nasada, ciscenje okolne sikare koju je bivsi vlasnik zapostavljao godinama,,,
nakon toga rezidba starog nasada itd. itd.....

Samo :icon_scratch: ovo nema veze sa eko ljesnjacima,,,
 

ribic

Novi član
Tu od
5 Pro 2013
Poruka
19
pozz dragi forumasi evo ja isto posadio ljesnjak 80:15:5 postotak i usao u eko proizvodnju gnojeno kroz godinu cistim glistalom i koprivom a tretirano koprivom i kalijevim sapunom....vidio sam u nekom predhodnom postu netko je napisao ljesnjak ne sadit u proljece e ja se bas nebi slozio sa tim ja cu sadit sada ponovo u proljece jer mi se to pokazalo jako dobro od 500 sadnica ni jedna se nije osusila bez obzira na susu i vremenske promjene...koliko vidim ima ljudi koji vec traze otkupljivace ljesnjaka a jos nisu ni posadili ljesnjak a sta se tice subvencija postoje al kako su i drugi rekli dobije se povrat 40% zasadnice tj trajne nasade i dobiva se u mom slucaju povrat 40% za eko kontrole...ljep pozz svima...
 

ribic

Novi član
Tu od
5 Pro 2013
Poruka
19
pa planiram jos kojih 600 kom mozda manje ili vise jos pregovaram za neku zemlju pa budemo vidli a nisam kupil sadnice ja ih kupujem prije sadnje znas da ja kupujem kod moulisa tak da ne planiram prije kupovat.....al namjeravam sadit u proljece pa onda ponovno u jesen idem po onom rezimu mjesecev kalendar pa da vidim koja razlika bude proljec-jesen....gle da vidimo kak se bude ponasalo....treba kemijat...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bojim se ja da ces ti ipak na jesen saditi,,,
c085.gif
 

ribic

Novi član
Tu od
5 Pro 2013
Poruka
19
a ne za proljece je parcela spremna sadnice rezervirane tak da proljece je rijeseno sad jos moram organizirat jesen....
 

nkuzma

Novi član
Tu od
8 Srp 2015
Poruka
22
Pozdrav ekipi !!! Interesira me dali imate iskustva sa Talijanskim sortama Tonda Gentile Romana, Tonda Gentile delle Langhe konkretno! Jer također iz razgovora sa ljudima koji su u PP Orahovica, Besana tržište je zasićeno Istarskom sortom i ove Talijanske sorte su za preradu u konditorskoj industriji pa samim time i lakše na otkup! Čitao sam da im je mana ranije cvjetanje, pa ne znam koliko su rani mrazevi problem? Od Besane su dosta skupe sadnice, uzgajaju ih po narudžbi in vitro, tako da su to jednogodišnje sadnice!! Pitanje za članove sa dugogodišnjim iskustvom, grm ili stablo na kraju?? Planiram nagodinu zasaditi 7 ha, pa svaki savjet dobrodošao!!! Da forma bude ispunjena, prvih 5 g eko proizvodnja!!
 

ribic

Novi član
Tu od
5 Pro 2013
Poruka
19
koliko ja znam ti vise nemozes u eko upast do 2020.god....tako da ces sa eko morat pricekat....
 

nkuzma

Novi član
Tu od
8 Srp 2015
Poruka
22
Po kojem je to nakaradnom zakonu??? Ako uzimam zemlju koja je upisana u arkod i sustavu poticaja, po kojem pravilu ne mogu onda prijeći kad se odlučim na eko???
 

ribic

Novi član
Tu od
5 Pro 2013
Poruka
19
pa ako se ne varam sad je neki prijelazni rok od 2015 pa sve do 2020god nece se moc prijaviti ekoloska proizvodnja rok je bio za prijavu do nekog 15.05.2015. e ja sam usao u ekolosku al koliko sam upucen od strane eko inspektora oni koji su u ekoloskoj mogu nove nasade prijavit u ekolosku a novi proizvodaci ce moc ekolosku prijavit tek u 2020.god...evo takvim ja informacijama raspolazem a ti se slobodno jos raspitaj nista zlonamjerno samo pokusavam pomoc tj ukazat kako stvari stoje....
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Tvoj eko inspektor ti je sve krivo rekao ili ti shvatio. Od ove godine više ne može dobit poticaj za eko ako nije prijavio ove godine. Odnosno, ono što ove godine nije ucrtano u arkod kao oranica, trajni nasad, povrće, za to neće moći dobit novce sljedećih 5 godina. Tko ima upisane livade i pašnjake a misli ih prenamjenit je frula do 2020.g.
Eko proizvodnju će moći normalno prijavit i ostvarit te ako ima upisanu zemlju dobit će i poticaj za konvencionalnu proizvodnju, ali neće dobit poticaj za ekološku.
 

ribic

Novi član
Tu od
5 Pro 2013
Poruka
19
ok hvala na ispravvku Hele sve je tako kako si ti navela samo sto sam se ja krivo izrazio...:icon_thumright:
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Imam nasad ljesnkaka konvencionalni kaj onda memogu od iduc
e godine uci u eko
 
Na vrh