• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ekološka proizvodnja

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
@ ivane eeeeejjjj
ono kaj ja sad delam je ustvari onak kak su delali naši stari, navozim kaj više mogu stajskog gnoja, okopam i zalijem što treba i šlus...minimalni zahvati poput genocida na buhaču ili zlaticama su praktično neizbježni i tu pomoći nema nekom eko čarolijom...
netko će se s time složiti (tu računam na ljude koji ipak imaju nekog pojma o poljoprivredi), a netko će me zvati trovačem iz svoje udobne fotelje ljeti hlađene klimom...
a znaš da mene zaboli za sve...nikog ja puškom ne tjeram da kupi moje proizvode i nikad nisam ni pokušal, pa pun je kufland i zumzum i bila-nebila svega i svačega i po dampinškim i akcijskim cijenama...
istina je jedna, kad bi svi radili samo EKO, ti, a ni mi ostali nebi imali baš puno vremena pisati ovdje po forumu, nego bi lagano grickali travicu i cuclali koru drveta da nebi bili baš jako, jako GLADNI...
zato, manje priče - više rada...:icon_weed:
 

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
e moj darijuse to smo čekali od tebe odgovor ! :) pročitaj malo educiraj se ima puuuno biljnih preparata protiv zlatica itd čak i biljke koje tjeraju nametnike već svojim prisustvom ,čovječe kolko si needuciran ti koji sve znaš.
Pa daj malo saslušaj druga mišljenja i savjete...ma radi kak god ti hoćeš kad se nedaš krstit. Pa točno više rada al vidim ti si stalno tu brate na svakoj temi :) a trebalo bi na polju biti
Hajmo mi zaključat ovu temu vidim ne vodi to ničemu nedate se krstit:) Ja sam protiv konvecionalaca kojih boli briga za sutrašnjicu..
Nego haj kad ste već tako orni i spremni na odgovore imam jedan FILM za vas pogledajte ga pa se čujemo :) a biti će ih još nećete me se tako lako otarasiti :) svima sve najbolje
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ma gledam ja i tvoj film, traje ko tri epizode sulejmana...

el nije taj roundup isti vrag ko i cidokor, herbokor i svi ostali glifosatni totalni herbicidi?
el nisu francuzi našli molekule tog istog glifosata u svim svojim izvorima pitke vode?
i opet ga nisu zabranili...

a kaj da ti rečem o nametnicima...
probal sam sijat mrkvu i luk skupa...nasrale muhe crvima i jedno i drugo..
pa probal nevene strateški na ral rasporedit, vuši pojele i nevene i sve drugo...
pa probal zlatice megagrinom rastjeravat, ma koda si im soli dodal na lišče, smazale sve...
probal sam koprivu, gavez, svetu vodu od popa...sve isti klinac...
pošprical mlijekom paradajze, crkli drugi dan...
kolega kupil predatorske grinje za crvenog pauka, kad tamo pauci pojeli grinje...:^):
u konačnici sam puno toga naučil, i sad se tog držim...
a monsanto...na meni nebuju puno zaradili, a kad bi imali više takvih mušterija kakav sam ja odavno bi bili ko hrvatska brodogradilišta...dužni više neg kaj vrijede...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Darijus pa ti naše mljekare optužuješ da imaju tak otrovno mljeko da sva gamad pokrepa drugi dan:(rofl):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Samo znaš šta,moj Ivane-činjenica je da je osamdeset posto svijetske proizvodnje soje GMO,kukuruza bar šezdeset posto,a isto je tako i činjenica da i soje i kukuruza ima u osamdeset posto svih prerađevina koje jedemo.Evo,kukuruza ne bi čovjek vjerovao,ima čak i u čokoladi.Soje u salami.A činjenica je i da je u Hr zakonom dozvoljeno u prerađevinama koje jedemo dva posto GMO sastojaka.A priča se o Hr kao zemlji u kojoj je GMO zabranjen.Ja čak i nisam morala pogledati tvoj film,znam da je cilj Monsata napraviti proizvođače hrane ovisnima o njihovom sjemenu.Taktika je vrlo jednostavna-Sjeme GMO kultura je sterilno.To znači da od GMO biljaka ne možeš pobrati sjeme i posijati ga sljedeće godine,jer neće niknuti.Time si prisiljen svake godine sjemenski materijal kupiti od njih.I to je cilj koji njih vodi.Monopol na uzgoj sjemena od kojeg se proizvodi hrana.Kada se jednom GMO kulture prošire u dovoljnoj mjeri,priroda će dalje,na žalost ,sama napraviti ostalo.Međusobnim ukrštanjem će i normalne biljke postati GMO,a time i sterilne.To je opaki plan.Evo je mene zgrozilo nešto jesenas.Imala sam krasne krastavce,Chartu,naveliko razvikane,pitaj forumaše,svi ih sade koji znaju za njih.A skupo je sjeme ko da kupuješ zlato.Pa sam ja,obzirom da sam imala u planu na proljeće prodati nešto flanaca domačicama na sajmu ostavila desetak da dozriju na biljci i uzeti sjeme.Kada sam ih prezrele pobrala,sjemenki nije bilo.Samo vodenaste prazne čahure.A onda sam pročitala da se sjemenska kuća koja ih proizvodi spojila sa Monsatom.Evo,kako se boriti protiv zakulisnih igri,kada se takvi podaci kriju.Čuvati i sijati autohtone sorte je jako potrebno.Ali,j..i ga,kada dođem na plac,i gospođa neće plod autohtone sorte kupiti,nego ono lijepo ko slika.I što da joj radim?Da joj na silu uguram u usta?Ja sam inače buntovnik,ko što Darijus zna reći,plivam protiv struje.Samo je to ponekada jako teško,svako malo dođe čovjeku da odustane.I kada vidiš oko sebe kako se mirno prihvača sve nametnuto,bez kritičnosti i razmišljanja,dođe ti da poludiš.Ili da se predaš i pustiš da te nosi struja.
 

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
NEMA PREDAJE! JAko dobar post neka SVI pročitaju dobro si shvatila pouku iz filma upravo to vidiš sad s kojim ZLOM imamo posla...proširite ovaj film svima jer meni je stalo do Hrvatske prelijepe zemlje i neću da imam smeće Monsanto i druge u kući..DA sve si dobro napisala ALI treba se oduprijeti naviknuti ljude na NAŠE hrvatsko sjeme i proizvode a ne tuđe kupovat...ja znam da vlast ima u svemu prste pa tako i u tome.ali ZAŠTO da se predamo vlasti radite mimo protiv struje ;) Ja sam takav i ne odustajem neće nas uništiti kako bi neki htjeli...zato je potrebno UDRUŽITI SE npr zadruge itd nema veze svi skupa i eko i konvecionalno bar da sadimo stare autoht vrste čovječe zašto bi mi svi jeli strano..AL tu smo malo i sami krivi jebga određeni dio nas i dalje sadi smeće iz amerike i ko zna otkuda...NAVIKNUTI ljude da kupuju upravo to naše sjeme organsko Hrvatsko..znam da je teško al jebga naše sjeme i proizvodi nesmiju biti skuplji neg strani ..bar u početku..kasnije KVALITETA dođe do izražaja. To je moje mišljenje hvala svima i držite se borite. podrška svima...
ps Inače ako nekoga zanima ja sam u kontaktu sa ljudima i nekim manjim udrugama koji imaju hr sjeme starih sorata i proizvode hrvatsko neka mi se javi privat porukom. TO JE N UŽNO ZA OČUVANJE ČUVATI I SIJATI AUTOHT vrste bravo Johabica ! :) evo u budućnosti ako ču imati veće količine takvog sjemenja morao bih početi skupljati, Ja bih bio spreman ljudima jedno vrijeme davati BESPLATNO sjeme uz uvjet da sade.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Pročitajte knjigu Sjeme uništenja pisac William Engdahl Imate ju i na netu. Makar samo predgovor i bit će vam puno toga jasnije.
:(envy)::icon_twisted::icon_madu:
Širenje genetski modificiranih usjeva i hrane po cijelome svijetu danas je toliko uhvatilo maha da ga se može i mora proglasiti "zločinom protiv čovječnosti". U srži toga problema jest pitanje genocida. U "Konvenciji o suzbijanju i kažnjavanju zločina genocida", koju su Ujedinjeni narodi donijeli 1948. godine, jasno je definiran genocid... Svi odgovorni dužnosnici kompanija Monsanto, Dow Chemical, DuPont, Syngenta, Cargill, ADM i drugih kompanija za proizvodnju GM sjemena, svi dužnosnici Zaklada Rockefeller, Ford, Gates i drugih, bivši i sadašnji dužnosnici američkoga Ministarstva poljoprivrede, Ministarstva vanjskih poslova, državni dužnosnici SAD-a, napose predsjednici Bush, Clinton i George W. Bush, bivši američki dužnosnici Henry Kissinger, Gerald Ford i drugi, svi znanstvenici – sudionici lažljive znanosti kojom promiču "genetsku revoluciju" – podliježu pod jasnu pravnu definiciju članka II. – zločin genocida. Ova je knjiga osobito važna za hrvatske čitatelje, zato što Hrvatska još uvijek ima relativno zdravu hranu i vodu, pa je upravo zbog toga postala metom onih koji se tih hrvatskih bogatstava žele dokopati pod svaku cijenu. Nakon što su svjetski centri moći u svoje ruke preuzeli golemu većinu svjetske nafte, banaka, korporacija, tržišta droge, medija itd., na djelu je projekt preuzimanja zemlje, hrane i vode.
 

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
E neće moći na hrvatsko tlo! tako da je jasno ja ću se boriti svim snagama da očuvamo našu zemlju vodu zrak itko normalan to NE SMIJE i neće prihvatiti. BRAVO Kozlingeru svaka čast odličan post..pročitat ću svakako! Živjela ekološki nezagađena priroda i hrana pozdrav svim istomišljenicima javite se može i privat.... dingo pogledaj film koji sam stavio u svaštaru..ima toga još! Ima da se čita i uči oni koji još nisu naučili i shvatili! ;)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
šteta kaj nisam slikal svoju domaću kukuruzu lani...isto sranje ko u Mexiku...:mur:..

...a kad bolje razmislim kaj ćeš i očekivat kad sijemo pionira i dekalba...:icon_toilet:
 

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
za tebe DARIJUSE imam nešto čak ću ti poslati privat samo za tebe :) neboj se nije poklon valentinovo je prošlo
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
@ ivan01...
uzgoj za banku sjemena kod mene ne dolazi u obzir, tak nešto bih preporučio entuzijastima koji su dovoljno materijalno osigurani, ja ipak moram živjeti od prodaje svojih proizvoda...
ako si pak obrnuto zainteresiran da ti otpustim nešto iz svog fundusa sjemena, to ću napraviti drage volje...
jednostavno nemam mjesta i vremena za tak nekaj...al kak sam rekal, grah žohar, kukuruzar, domaću putar mahunu, osmoredac kukuruz, i još par sitnica držim i dalje...
 

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
ma nije banka sjemena. To ću ja možda raditi u budućnosti za sada proizvodnja eko povrća i nešto voća...može javit ću ti se ak ću trebati nekaj iz tvog fundusa nema frke ;) pozdrav
 
M

Maramara

Guest
Ma cuo sam za Austrijsko od Agrane www.Bioagenasol.com organsko je i cijena je 3,5kn kg i gnoji se oko 800kg hektar tj puno manje nego druga slična. A muči me da ne bih uzeo pileće itd tj životinjsko i eto mi hormona u hrani.Mislim da je najbolje 100% organsko.Ja sam sebi naručio ovaj Bioagenasol pa ću javiti kakav je.Cijena je ok skroz.Samo sam htio vidjeti je li itko to koristio.

Gdje si nabavio to gnojivo?
Hvala
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
ja imam krumpira,biža,kapule, i slanca,iz eko uzgoja..onečišćenog samo iz auspuha mog traktora(benzinac)..nudila mi baba švercerica nešto love,manje nego u dućanu...ja joj reka da ga čuvam za gnjojivo iduće godine..(krumpir)..
mišljenja sam da je stanovništvo prilično glupo..pa ni svinje neće baš svašta jest...

čije cipele kupuje,dobro pogleda..a čije "sekvence vlastitog dna,kasnije",nije bitno!!!

kao rezultat nebrige i neznanja dodje bolest..e tad saznaju..to triba zanemariti..i otići na onkologiju,ponudit zdravu hranu,i ljude od tamo povest u vlastito polje da vide šta tamo radiš i kako...tek na onkologiji nešto nauče...
istim ljudima ić prodavat "skuplje krumpire",prije onkologije,je idiotizam..nemožeš ti njemu objasnit šta znači kupit rukama zlatice,niti kako će krumpir popit sve s čim ga prskaš,i da ćeš to sam onda jest..njemu je sve to nabijanje cijene..
ovako ako ga na onkologiji škapulaju prvi put,dogovoriš s njim da radite skupa na tvojoj zemlji i koliko je onda njemu od svega..
 

BioBela

Član
Tu od
11 Kol 2013
Poruka
63
žalosno kako su ljudi malo informirani,ali istinito..

Eko je pojam koji se previše rauba. Vole o tome prčati i političari i svi oni koji misle da znaju nekaj o tome. Na žalost! Ja radim u poljoapoteci koja, između ostalog, prodaje sredstva za biološku zaštitu. Da samo znaš s čim se ja sve susrećem. Imaš ljudi koji imaju malo više novaca, pa misle da imaju i malo više pameti. Ima i onih koje misle da je to sveta vodica. Ima i, hvala Bogu, koji ponešto znaju o tome i realni su. Oni jedan dio kemije zamjenjuju eko sredstvima, ili idu s kemijom samo u urgentnim stanjima.:(sweat):
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
nemojte se ljutit, ali sve je to sviranje k...cu bez ozbiljnog tržišta. ne kažem da je loše, ne kažem ni da je nemoguće, nego jednostavno ne postoji tržište. ove godine smo imali 0,5 ha pšenice i 1 ha ječma bez ikakvih kemikalija. kod ječma je išlo 50 t stajnjaka, a pšenici je predkultura bila grah. ječma je bilo oko 4 t, a pšenice skoro 5 t. uz to je bilo zasađeno i 100 kg češnjaka, također bez kemikalija. sve je to lijepo, divno i krasno, ali samo pod uvjetom da je za vlastitu upotrebu. ječam ide svinjama, pšenica malo svinjama i kokama, a dio ćemo samljet na kamen, pa obitelji i prijateljima za brašno. ali češnjak, da ga mislim prodavati, nemam kome. ove godine ga sadim na parcelu koja preko 10 godina nije tretirana i ni ne mislim ga ni ja tretirati, ali kasnije, u prodaji, nema šanse da dobijem veću cijenu od onoga iz konvencionalne. a ako ćemo realno, ima li itko od vas više od 1-2 ha pod ekološkim kulturama? mi smo imali parcelu od 3,5 ha koju smo 3 godine pripremali za ekološku proizvodnju, uspjeli smo uništiti sirak i ambroziju, ali nema smisla, ništa ozbiljno nema smisla. ako netko ima kakav ozbiljan prijedlog, s otkupom, naravno, volio bih da mi se javi, raspoložen sam za sve oblike povrtlarstva, a još imam 2 ha zemlje koja je posve čista + 0,7 ha u dvije parcele.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ako želiš, proizvoditi eko i imati koristi,onda računaj samo na osobnu prodaju.Svaktko tko će ti kupiti na veliko će te oderati kao zeca i na kraju ćeš ostati ko oglodani kostur.
Ima otkupljivač-ica eko proizvoda u mome kraju,gospođa B.....Otkupljivačica.Ne i proizvođačica.Barem ne u obimu koji joj dozvoljava tržište za gotov proizvod koji ima.Ali zato ima more kooperanata čiju proizvodnju ona predstavlja kao svoju.Jer je organizator.I na sajmovima se deklarira kao proizvođač,Uostalom,to je praksa i svih ostalih organizatora proizvodnje,predstavljati se kao proizvođači,samo u kooperantskim odnosima.A velika većina potrošača ne razumije šta to znači.Pa misle da su oni ti koji prljaju ruke i lome kičmu.Tako ti je to u životu.Imaš dva izbora-ili proizvesti i potruditi se sam si to prodati i zaraditi ili ne proizvoditi i omogučavati da drugi na tvojoj muci stavljaju paru u đep.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ako se ne varam i mavrović je bio jednom u emisiji nedjeljom u 2 i govorio o eko proizvodnji i kako je dobro krenulo, ali je kleko jer nije bilo interesa za eko proizvodima... ja isto tako svoju lavandu prodajem kao lavandu, a ona je cisti eko uzgoj ako ne uzimamo u obzir kultiviranje traktorom, ostalo je sve rucno, znaci samo cisto kopanje i kopanje i kopanje, od prihrane je lani bio cisti humusni stajnjak star godinu dana i to je to, nikakva kemija, ali ne mogu ju forsirati kao eko kad nemam nikakav sertifikat, niti mi treba jer me nitko do sada nije pitao jel to eko ili kemijom nafilana lavanda, samo je bitna cijena... a ja ruku na srce radim sve rucno jer mi je isplativije kopati par dana s zenom i popiti koje pivo ili bambus, nego masno platit za neki otrov i potrosit goriva na spricanje... cak mi bude nekad i smjesno kad moji kolege pricaju s nekim o meni i kazu da sam ja eko proizvodzac, he, he, he... eko proizvod znaju cijeniti samo ljudi koji proizvode na taj nacin, oni koji nemaju pojma kako je ponekad tesko uzgojiti nesto dobro i kvalitetno bez kemije, nevide razliku, na zalost! isto kao sto netko vise voli kupit pol kile odnosno 5 rajcica jednakih dimenzija i boje, ali bez okusa i mirisa, nego domace volovsko srce, ispucano i ruzno, te tesko 600 grama, a nemaju pojma da to isto volovsko srce zamirise cijelu kuhinju kad ga se razreze i da ima samo meso i sjeme u sebi, a ne debelu koru i sluz punu sjemena....

kako johabica kaze, eko se moze prodati jedino samostalno!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh