• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Električni pastiri

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ako dođe do prekida žice, onda žica padne na zemlju tako opet nema napona ili ako ga ima onda je višestruko slabiji.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ne mora biti fizički odvojena žica, ako na jednom mjestu varniči - propucava izgori licna a njezin držač ostaje u komadu tako da ne pada vodič na zemlju. Mislim da ću doktorirati električnu ogradu :(emo):.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Da, može biti i to, mada se rijetko dešava.
Ali ja sam mislio na ovu ogradu tj. žicu koju član care namjerava koristiti a to je žica Φ 2,8 mm pocinčana.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Imam ograđeno sa pocinčanom žicom i nema šanse da bi stavljao bilo što drugo. Koliko bi ona špagica mogla izdržat zima?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam imo onu plasticnu koja ima u sebi tanku zicicu i reko vise nikad pocincanu zicu ako pukne spojis i sigurno je krug ova plasticna ubrzo se sj..be i onda nikakve koristi od nje!!
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Ja sam iso stavljao pocinčanu žicu debljine 1 mm za krave i baš sam zadovoljan s njom,a prije sam imao unu špagu s čeličnom niti .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ne isteze se pa nemora bit tolko napeta da bi mogo svirat na nju normalno napeta i nece nikud i moja je od 1mm!!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ja ovu špagu ne sklanjam preko zime pa u proljeće sva visi, isto tako ako se negdje krava slučajno nasloni na nju, dosta se isteže.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam znao kupit preko zime tak da ti neznam za preko zime a krave ju ne diraju kad dobije par puta udarac struje vise se ne priblizava nekad zna bit i bez pastira samo u zici sve ovisi i od krave i kakva joj je ispasa!!
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Kod mene je problem sto zica ide kroz sumu,divljac svakih 2-3 dana je prekine a ja da je pijeske obidjem i pregledam trebam 2 sata i to da se "osapunam od znoja".Moram naci elektricni pastir da srne i svinje koje se naslone i guraju da ih "opomene da se proseru ali ih ne ubije ako nekakav pijan lovac naidje ali da ako bude znatizeljan sijedne na guzicu a ne samo da ga pecne(vidio sam srnu)gura kao luda ono je udari ali ona se povrati pa opet napred i puce zica.Nemam bas previse vremena da bi svaki dan samo zicu obilazio onda cu radje cuvati krave i odati po sumi.Razmisljao sam se o zici od co2 aparata 1.2 ali to mi se cini nekako pretanko a moram doznati koliko je snage potrebno da ovaj cuvar sto sam rekao nabavim,znaci da se zivotinja prosere ili covijek da sijedne na guzicu ali da im nista ne bude.Inace taj krug 2 puta godisnje sto ide kroz sumu kosim trimerom radi raslinja ali svejedno negdje se nasloni i gubi ako padne grana suha ili slicno.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Uzmi deblju žicu npr. pocinčanu Φ 2,5 mm.
Sa njom će prije počupati izolatore nego je prekinuti. A i gubitak snage će zbog većeg preseka biti manji na toj žici nego na onoj "špagi".
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Imaš u trgovinama koje drže opremu za pastire tzv. tester. Njime na bilo kojem mjestu možeš provjeriti ukupan napon cijele ograde. Tako ne moraš svaki dan obilazit čitavu ogradu.

A pogledaj si profi pastire malo po netu. Recimo od firme Lacme ili sl. Bacaju po nekoliko džula, a imaš ih posebno za divlje životinje.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
sa serafom a rupa na njima je 1,5mm,kako da deblju zicu naguram.Svi su vec u grabić
e zaserafljeni.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Kako da je tako uska rupa? Kod mene su sa rupom od 8 možda čak i 10 mm, neznam tačno, nisam mjerio.
To kod tebe je jako usko, mislim da ti ne preostaje ništa drugo nego da koritiš žicu Φ 1,5 mm i jači pastir snage par Džula.
 

Najnoviji postovi

Na vrh