• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Električni pastiri

M

MOCO

Guest
Re: elektrièni pastiri

Kroz tu tvoju žicu nemožeš pustitu struju. Postoje posebne mreže ili žice za el.pastir, one se postavljaju na izolatorske nosaće i praktično su u zraku-ništa ne dodiruju osim tog svog nosaća.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: elektrièni pastiri

da sad sa i ja skonto kako to ide.postaviću je na drvene stupčiće tik uz ogradu tako da mi nesmeta i da ima željeni efekat.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: elektrièni pastiri

bas nekuzim kuda ti bjeze,dal preskacu ili se projare ispod zice?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Re: elektrièni pastiri

abrkili kaže:
.. najbolje to zna brundalo,ja ću na proljeće postaviti jednu takvu ogradu kakvu i brundalo ima,za probu..
Zna li netko kaj je s BRUNDALOM?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: elektrièni pastiri

AGRIPLUS65 kaže:
bas nekuzim kuda ti bjeze,dal preskacu ili se projare ispod zice?

bježe kako im je volja,ili preskoče,ili se podvuku ili raspletu mrežu šapama i izađu.majstori su za bjegove. :scratch
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: elektrièni pastiri

stavi neizoliranu zicu neki 30-40 cm iznad zemlje,imas salice za kupit koje stavis na drvene kolcice ili ces busit te željezne kak te volja ,to popikas sa untarnje strane ograde i pusti struju ,a za gore jedino povisit ogradu stavi red dva bodljikave zice.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: elektrièni pastiri

da tako nešto sam i mislio.uglavnom moram ih držati na odstojanju od mreže.na jesen dolaze tu čempresi pa mi za koju godinu neće trebati ni pastir.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: elektrièni pastiri

Meni bi trebalo par električnih pastira za moje male njivice. Gledao sam malo po trgovinama i cijene su od 100 eura na više a ovi kaj prodaju preko oglasnika svoje uratke, cijene od cca 450 kuna pa naviše ovisi jel na 220 V, 12 V ili kombinirani, što nije pretjerano ali opet koje je to snage koliko J (đula), zvao sam firmu bart elektronika iz Zagreba i oni prodaju svoje kitove za el. pastire po 180 kuna, a uz to treba bobina od nekog auta i neko kučište (kutija) u koje će se to staviti pa se i to ne isplati raditi, jedino sam zaboravio pitati čovjeka koju snagu bi mogli dati ti njegovi kitovi, ako dobro trese onda i ne bi bilo loše jer jači pastiri su skuplji. Zvao sam i firmu gumex ali je to za moje potrebe preskupo, oni imaju cijene od 2000 kn. Jel tko sebi radio pastira ili se kuži u to?
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: elektrièni pastiri

imas u karlovcu prije mljekare kim na desno trgovinu sa pastiri i svom opremum,samo neznam dali jos rade ili ne.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: elektrièni pastiri

Je ti gallagher pastiri su baš za moj vrt od 100 m2, a po mogučnosti da mi ga još netko inteligentan odnese.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: elektrièni pastiri

ima jedan u mahicnem kaj radi te pastire ako hoces potrazit cu broj.
a dobri su ti susedi ,kad bi bar moji bili tako vrijedni.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: elektrièni pastiri

Kako vam se čini ovaj pastir Corral A-150 http://paprika.com.hr/index.php?cPath=55 Piše da su mu slijedeče karakteristike - mali utrošak energije u "power saving" modu
- protekcija nepotrebnog trošenja akumulatora
- indikator napona ograde
Taj power saving mod funkcionira tako da inače troši manje struje a kad treba udarit životinju pojača snagu ili. Ovi iz kučne radinosti pretpostavljam da troše više struje? Kako vam se čini ovaj http://www.njuskalo.hr/elektronski-ured ... las-218075
Koji je po vama bolje uzeti i koji manje struje troši?
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Re: elektrièni pastiri

Imam ja baju koji radi za 900 kn. Petrijevci ( Osijek ). Udaraju ko ludi. Ja ih koristim za svinje a kolega u Valpovu za koze.
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
150
Re: elektrièni pastiri

ja imam isti corral (koštao me 100kn više)
super sam zadovoljan
nova baterija od auta 45Atraje mi mjesec dana bez punjenja
čuva 7km ograde do 3km dalje od njega
telci ga taknu dvaput i više se nikad ne približavaju bjeloj špagi
uspori rad kad baterija padne ispod 11v tj. udara svakih 4-5 sekundi
i svijetli crvena lampica
cjelu zimu je radio i po snjegu i kiši
ispod jedne kante u šumi

probao sam na jednoj strani zakopat žicu
on svejedno tuče

sad sam mu kupio solarni panel, druga klasa 27w (1000kn)
i baterija je uvjek puna
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Re: elektrièni pastiri

Moj sistem. Sve ručni rad.

slika020.jpg


slika022.jpg


slika023.jpg


slika026.jpg


slika027n.jpg


slika028.jpg


slika029.jpg


slika035.jpg
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: elektrièni pastiri

Ma navodno to nije neka mudrost napravit pastira ima i shema na forum.hr.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Re: elektrièni pastiri

Ja ga osobno nisam pravio. Moj pajdo ih pravi. Za usporedbu: kum mi je električar izvrstan ima svoju firmu ma kuži struju sto posto. Kad sam kupovo kum je bio s mnom i kad mu je ovaj bajo kazo od ćega se sastoji ja kao laik po izgledu kumove face sam zaključio da je komplicirano. Pazi ima ih svakakvih ručnih radova od jačine peckalice na upaljaču do jačine ovog mog a taj dere vjeruj mi. Da ne lupam sada volte - vate i to pošto se ne kužim al reći ću ti kada me je prvi puta zderao kao da me je neko čekićem opalio po glavi. To je pastir za svinje. Koju mazne ta nejde blizu više.
 

Najnoviji postovi

Na vrh