• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektro motor problemi

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,467
Ne znam za što je planirana dizalica al one većinom nisu za trajni rad , pa to treba imati na umu jer često izbacuje termička zaštita. Za par puta nešto dignuti je dobro al 50 put ta redom ne ide.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Ide i 50...ali ne ide više ;)

Piše koliki je ED, da sad ne išćem...valjda oko 20%.
Znači, dižeš 2 minute, pauziraš 8 min...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,467
Ili ak stoji vani na suncu pa se zgrije motor onda više pauziraš nego radiš :hahah:
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,426
Imam problem, nije baš problem u motoru, ali nisam uspil nac temu o ovako necem.
Ova grebenasta sklopka je poslije 20+ godina odlučila prestati raditi(kao da je zaštekala, ne da se pomaknuti).
20220124_151855.jpg

20220124_151848.jpg
Pa me sada zanima ako netko zna kako se ovakva sklopka vadi van, ako se uopce da izvaditi, ili mi ne gine prepravljanje tog dijela instalacije...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Na ručici s donje strane ima šaraf, kojeg otpustiš i povlećeš ju van (Slika 1)
Onda skalpelom podigneš ovo stakalce i natpis i dojdeš do šarafa...

Sklopka je je vjerojatno dobra, samo je puna prašine i blata, pa ju se da rastaviti očistiti i popraviti.
Ako ne znaš, radije ne diraj jer ima jako puno sitnih dijelova...
na njoj bi trebala biti naljepnica s brojem sheme (4G/GN-16/20/25-XXX-U).

Pretpostavljam da je zvijezda-trokut, pa joj je oznaka 4G-16-12-U.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
Ako nezna kako se skida, onda neće moći skontat da ju rastavi i tako ponovo sastavi. Znaš i sam koliko je u njoj konbinacija.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,213
Puno puta pomogne i ako se samo wd-om ili kontakt sprejom našprica i ispuše kompresorom.. Tek tolko da ju malo podmsže i da se razradi..
To znam na starim aparatima raditi, na sklopkama za grubu i finu regulaciju struje(Uljanik LDA400, Varstrojov Fromig 400 i slični).
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,426
Ma samo da ju izvadim van pa da vidim jel se da takva nabaviti druga koja bi pasala u kučište original jer mi mlin više nije u funkciji, a potreban je(došla voda do grla 😂), pa vec kad bude neki dosadni kišni dan u kući ju lako u "laboratorijskim" uvjetima probam počistit i posložit ak se nije nekaj svinulo ili raskopalo u njoj..

@Matija_E30 to WDom da ju sam našpricam se može i bez raskapanja sklopke ili?
Nis imal uopće baš doticaja s takvim sklopkama...
 
Posljednje uređivanje:

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,213
Tako je.. Našpricaj, probaj ju okretat. Ispuši. Opet našpricaj. Ispuši. Dok ne budeš zadovoljan kako ide..
Ako je na mlinu, onda je sigurno puno sitne prašine ušlo u nju pa zato zapinje..
Ako ti ovaj način ne pomogne onda je neki mehanički kvar i možeš kupiti novu po onim brojevima koji se nalaze na njoj (ZJ ih je već naveo u postu prije)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Nemoj WD-om. On je mastan i napravil bu još veću štetu.
Radije zemi kontakt sprej ili silikonsko ulje. Oni na sebe ne vežu prašinu.

No, ne vjerujem da ti bu pomoglo špricanje ;)

Zapiši koja je žica (U-V-W Z-X-Y) bila na kojem broju kontakta na sklopki (1-5-13 4-9-7).
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
558
Elektro motor 220V 550W ugrije se za 10min.skoro vruć,rukom se okreće lagano jedino vibrira dosta dok radi,što bi mu moglo biti problem?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,213
Kondenzator.? Namotaji (pomoćna faza)?
Na čemu ga koristiš? Ima ventilator za hlađenje?
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
558
Ima ventilator za hlađenje,kondenzator sam stavio novi,ne koristim ga na ničem ali sam ga htio stavit da vrti pečenicu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Probaj isključiti kondenzator i rukom ga pokrenuti, pa vidi jel se onda grije.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,754
Ili ga pokrenuti i onda isključiti kondenzator i nastojati da struja ne istjera koronu, vidjeti grije li se.
Vjerojatno kratki spoj na namotajima!
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,119
Potpisujem.

Kad pokrene, odspoji kondenzator. Ako se grije, namoti su probili.

Da li se osovina lagano okrece? Mozda lageri stekaju...to isto provjeri
 
Na vrh