• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektro motor problemi

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
A da provjeriš dali ta kuća ima trofazno brojilo?
Možda je 2 faze dobivao od susjeda...:icon_weed:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,617
Ako su osigurači (na brojilu dobri) i ako ima na sva tri fazu onda nema što tražiti na panceru. Kako je rečeno da su osigurači dobri ! Vjerojatno na brojilu ima više osigurača 5 -7, treba znati koji su za trofaznu i ako na sva tri osigurača ima fazu onda tražiti dalje.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Rekao je da nema, vjerojatno je nije ni bilo.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,466
Padajuci su osiguraci, nisam provjeravao jel ima struje na svakom, mislio sam samo na to da su podignuti svi. Struja neide s krova nego iz zemlje.
Pogledat cu jos danas al morat cu majstora zvat koliko vidim. Ili hep.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,839
Imaš li kakav univerzalni instrument ili si "mjerio probirštiftom"?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dakle, imaš probirštift.
Najbolje je da kreneš sistematično od osigurača. Prvo provjeri na svakom osiguraču dolaz (priključak od pancera-mreže) i odlaz prema kućnoj instalaciji. Ovisno o rezultatu kreneš ispitivati prema mreži (ako na nekom od osigurača nema struje na dolazu) ili prema kućnoj instalaciji (ako svi osigurači imaju struju na izlazu. U tom drugom slučaju bi ja prvo otvoril trofaznu utičnicu i provjeril da se nisu "slučajno" dvije žice otpojile. Ako je na utičnici sve ok, pratiti instalaciju od osigurača do utičnice uz kontrolu u svakoj razvodnoj kutiji.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Koliko sam ja razumio on ne zna da li je ta kuća imala trofazni priključak.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Dovodni kabel je pod zemljom, negdje u blizini bi trebao biti ormarić sa trofaznim brojilom.
Prvo to potraži.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,466
Trofazna uticnica je u kuhinji gdje je sporet bio pa sam pretpostavljao da u kuci ima trofazne struje. No sad nisam siguran.
Kisa pada pa nisam danas nista provjeravao.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda je netko pripremio trofaznu instalaciju za nedaj bože jednog dana.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Jer nije imao tri a za štednjak vučeš trofaznu ako je u planu.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,466
Moram svakako zvat elektricara da postavi nove uticnice u kuhinju pa cemo vidit. Trofazna mi ni ne treba nego sam doteglio miniwash pa sam mislio oprat fasadu i dvoriste, a ono corak.
Sta ako nema 3f u kuci uopce? Zvat hep, trazit da spoje?
 
Na vrh