• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektro motor problemi

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
100_1025_ep12-150.PNG


Ovako nesto je zgodno imati, ima odogovarajuci reduktorCilj je ne habati traktor kad je struja tu, samo privuces klica do stroja i ukljucis, pase na sve strojeve, posto je kardan standardni

tajfun-rca-400-joy-slika-31051538.jpg



tajfun-rca-400-joy-slika-31051539.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Nez jel tema prikladna al postavit ću pitanje.

Kakav je tip motora gdje je rotor fiksiran, a stator se okreće ? Pokušavam googlat tako nešta al nisam uspio.

Motor na 3faze 7,5kw, ali kao što sam napisao rotor fiksiran a stator se okreće... ima ko ideju kako se to zove ?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Evo slika, nez jel sam ja krivo predpostavio ili šta?

RnC9DaF.jpg
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Imam ja 2 elektromotora kojim se stator okreće a rotor fiksiran, moguća misija.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Rotor u tom motoru je vanjski dio, na ležajevima i okreće se.
Stator je u sredini i ne okreće se.
Dakle, namotaji su u centru motora!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Eto to sam mislio.
Samo me zanima naziv takvog motora ?
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Ovisno o izvedbi postoji više vrsta, kavezni, s permanentnim magnetima, reluktantni DC, probaj potražiti s "outer rotor induction motor" za kavezne ili "outrunner motor" za DC motore
 

jevta82

Novi član
Tu od
25 Velj 2018
Poruka
2
Pozdrav svima.
Imam problem sa mojim monofaznim elektromotorom, juce je radio bez problema, danas kada sam poceo da radim radio je normalno i od jednom pocelo da smrdi iz njega, ukljucim i dalje normalno radi, ne menja zvuk, ali samo smrdi, sta moze da mu bude, i da li mogu da ga koristim bez problema ili kod majstora mora
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Bolje da ne radiš, već da ga netko pregleda prije nego nastaviš.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Pozdrav svima.
Imam problem sa mojim monofaznim elektromotorom, juce je radio bez problema, danas kada sam poceo da radim radio je normalno i od jednom pocelo da smrdi iz njega, ukljucim i dalje normalno radi, ne menja zvuk, ali samo smrdi, sta moze da mu bude, i da li mogu da ga koristim bez problema ili kod majstora mora
kaj tjera taj motor , ' , da li je to domače izrade ili "tvorničko" .?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Očito je " dobio" , mislim da nemaš kaj izgubiti , tjeraj dok ne vrisne do kraja .

Vjerujem da ima bimetalnu zaštitu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ima li motor jedan ili dva kondenzatora?
 

Najnoviji postovi

Na vrh