• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektro motor problemi

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
1394045218-541-x-960px-1016410_10202346829005535_1365658137_n.jpg


pozdrav, zanima me na koje izvode trebam spojiti kabel da motor mogu prištekati na struju, motor je končar trofazni?
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
Tri gornje, svaku na svoju fazu.
Ako vrti u krivom smjeru zamjeniš DVIJE žice.

Pod uvjetom da na pločici piše: zvjezda 380
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
Bitno: na pločici ti mora pisat trokut 220.......zvjezda 380
onda ti ovaj spoj valja

Ako je ovaj motor radil na 380 negdje, onda to možeš učinit.

kondenzator:
8mikro farad na 1kw
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ali najvažnije, s tim spojem, gubi se oko 30% snage motora!
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
Najmanje 30
i velika mogućnost da se pregrije pogotovo ako kondenzator nije 100% izračunat
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
488
U principu 8mf za svakih 100w snage motora,za nekakav najčešći slućaj .
Treba biti radni kondenzator,ne zaletni . Svakako gubiš snagu ,potezni moment i
prekretni moment.
 
I

Ivanbm

Guest
Pozdrav svima!!
Molio bih za pomoć stručne osobe. Naime imam šrotaru (mlin za kukuruz) i na njoj elektromotor SEVER jačine 1.5 kw(ne vidi se pročitati pa nezz jel 1.5 ili 15) na 220 V.
Prije mi se znao upaliti, ali nakon svega par sekundi bi pregorio osigurač. Rastavio sam ga očistio i čini mi se da je problem zadavala jedna od žica (ima dvije koje su spojene na kapu na neku ajmo reć plastiku) sve sam vratio na svoje mjesto, sklopio i upalio i radi savršeno, ali negdje izbija i na pokazivaču pokazuje napon ali osigurač ne pregori ( u njemu su 4 licne otprilike 14-16 A). Mene je malo peckalo otprilike malo jače od električnog ovčara a nezz kako se ponaša indukcijski napon. Pa ako zna netko u čemu bi mogao biti problem bio bih mu zahvalan! :)
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Negde ima bakarni navoj proboj na metalno kučište motora. Ili je loša izolacija ili neki mehanski kvar na žici...
 
I

Ivanbm

Guest
Pa jel mislite da su navoji pregorjeli ili jednostavno negdje je žica loša-oštećena i kako to da mi ne izbije osigurač
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Najvjerovatnije je izolacija žice negde oštečena. Ako bi žica pregorjela, motor ne bi radio. Nosi ga u neko elektro radionu, pa da ga lakiraju ili u skrajnom slučaju premotaju. I pitaj prije za cenu, da se vidi isplativost posla. Osigurač izbije samo direktni kratak spoj izmed više ovoja namota. U tvom slučaju imaš proboj namota na kučište motora.
 
B

Bezee

Guest
Imam jedan problem na motoru muzilice za krave-
Naime motor krene da radi i okrene par puta pa stane pa opet krene i tako non-stop, rijec je o motoru 0.37 kW sa startnim kondezator pogonskim naponom od 220 V
Dali neko zna o cemu se radi ??
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Jesi možda koristio za napajanje produžni kabel na koturu?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Imam pogon transportne trake na stroju za cijepanje drva preko hidro. motora, malo mi to komplikovano, sve je radilo dobro do sada, ima zasebnu pumpu, razvodnik, ali sad nesto steka, ili je pumpa ili hidro motor, raymilsljam da ugradim el. motor 12 V sa reduktorom, koji bi napajao sa instalaije sa traktora, posto stroj pogoni traktor, dali bi to islo, nesto ovako,

http://www.pik.ba/artikal/3834695/el-motor-12-v/
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Prvo taj elektro motor je za krace ukljucenje jer to je koliko vidim istovetno alnaseru i vuce veliku kolicinu struje prvenstveno i nemoze dugo raditi. Ako ti je za neku povremenu komandu da ukljucis od desetak sekundi mah i ponekad moze doci u obzir ali po ovome sto si napisao zasta ti treba i naslucujem rekao bih da to izbegnes u sirem luku. Prvo izgorece brzo od pregrevanja jer hladjenje nema a drugo preopterecuje elektricni sistem traktora pa bi i tu mogao imati posledica lepih.Moj odgovor NE
 

Najnoviji postovi

Na vrh