• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektro motor problemi

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nebi bilo lose da je jeaci, ali ovaj je najjaci od monofaznih. Nemora mljeti punim kapacitetom, ako lifam mlin melej sa 1,5 kw, 300kg/ha, onda ovaj neka samelje 400, opet bolje od mlina na kamen koji trenutno imama i koji melje jedva 150kg/ha. Vise me brine hoce li 2800okr/min biti dovoljno,
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,086
trebalo bi biti jer su i tvornički spajani direktno na osovinu
Ako ne bude,uvijek možeš ubaciti par remenica i ubrzati ga
Možeš i izračunati prema starim remenicama na koliko se okretaja prije vrtio:icon_eyes:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
a vrtio se na nekih 5000, ali je islo vreca za 4 minute, na traktor, a remenica ce sad ici malo teze, sve je napravljeno za direkt, a i motr je slab pa sam isao na direkt, da ne gubim na prijenosu, trenje
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,086
To je istina,ako povećaš okretaje gubiš snagu
Bit će dobro i tako sigurno jedino će ići sporije
Može biti jedino problem snaga motora ako je tijelo mlina dosta široko,jer okreće puno mase,ali to ćeš najbolje vidjeti kad probaš
Strujna kliješta u ruke i sve će ti biti jasno
Kao što sam prije napisao okretaja bi trebalo biti dovoljno jer imam doma tvornički i spojen je direktno,a čak je i elektromotor od 1,5 kw,ali je tijelo mlina dosta usko
Nadam se da je pomoglo:(clap):
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ipak se ne radi o istim mlinovima, ako da je tesko usporediti, vidjet cemo kad probam, ali necu skoro, trebam kupiti spojku, zvariti noge, zastitna sklopka, nada se da 20 A bude ok,
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,086
Struja piše na pločici,
Mislim da taj elektromotor vuče oko 18 A pa mislim da bi 20A trebalo biti dovoljno:drink:
 

IVANX71

Novi član
Tu od
8 Velj 2013
Poruka
16
Imam problem sa svojim trofaznim cirkularom od 5.5 kw, naime više nema snage raspiliti fosnu bez da jako uspori ili komplet stane. Imam i monofazni od 2 kw i on se malo muči sa fosnama ali obavi posao pa bi onda ovaj od 5.5kw trebao rezati kao sir a ne da i col treba polako gurati. Niti oštrenje pile ne pomaže tj. jedva se primijeti razlika prije i poslije oštrenja.

Ne razumijem se baš u struju dali treba nositi na prematanje ili nešto slično?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Treba ič od utičnice pa prekidača i do motora sa faznpriferom i videt dal imaš svuda sve tri faze.Po mome ti radi na dve faze.Kad to isprobaš onda se može reč malo jasnije šta je krivo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Imaš li sklopku zvijezda-trokut za pokretanje ili običnu 0-1?
Imaš li motorski zaštitni prekidač?

Kak ti je Abarth rekel, provjeri imaš li sve tri faze na utičnici, pa na kraju kabla, prije sklopke? To možeš ispitati probir-štiftom (ispitivačem faza).
PAZI! To je rad pod naponom.
Ako je do sklopke sve u redu, za dalje ti treba voltmetar ili univerzalni instrument.
Ako nisi siguran, radije pozovi nekoga tko zna i ima čime ispitati.
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Imam jedan trofazni motor koji kad se ukljuci vrti ali dimi iz njega. Rekao bih da postigne normalne okretaje. Probao sam na par sekundi i prekinuo. Sta bi moglo biti?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Koja je najveca snaga el,motora od 1400 okr/min sa promjerom osovine 28mm,
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
imam neki reduktor sa prirubnicom 28mm, koji tu elektro motor od 1400 najjaci moze ici,
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možeš tokariti rotor ako treba, pa i do 7Kw

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh