• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektro motor problemi

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
743
Po čemu si to zaključio? Dosta brodova recimo i dalje ima 60 Hz mono i trofaznu struju. Amerikanci nemaju tako visok napon na trofaznoj, nego 3 x 220 V.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
... Amerikanci nemaju tako visok napon na trofaznoj, nego 3 x 220 V.
Kuće im uopće nemaju 3f struju, već 110/220V (60Hz) iz jednofaznog transformatora.

Industrija im ima 3f 440/460V 60Hz.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
@ZJ nema pitanja, pišem slušam vas sve i nabavljen je jači motor po preporuci. Također, polovni upitni su cijenom dosta visoko tako da je meni bolje bilo kupit novi kineski.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Provjeri jel šlagaju flanđe za pilu i zamijeni lagere kvalitetni(ji)ma.

Iskreno, radije bi neki stari motor nego novi kineski.

Koliko taj motor uopće košta?

Edit:
Taj motor je za S4 (80%) režim pogona, znači rad s prekidima i pokretanjem.
Znači, zaletiš motor s pilom i piliš 8 minuta nazivnom snagom, a onda ga moraš ugasiti da se ohladi 2 minute.
Onaj 74 u nazivu je, pretpostavljam, visina osovine.
Realno gledano, taj motor nema ni 3kW u trajnom pogonu, tak da je pitanje bi li mogel vrtiti pilu veću od 400...450mm.
 
Posljednje uređivanje:

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
I ja bih, da znamo svi, i prodavač i ja, u kakvom je stanju. Vrijeme čini svoje. Na moju žalost, u jednoj Karlovačkoj firmi nisam ja mogao iznjet 7.5kW pretočne pumpe. B3 podnožje motora, sa nogicama. Možda i B35, sa prirubnicom naprijed, al nebitno. Zato si je radnik/ci cezara zaradili, 5 puta po 2500 kuna.
Platio sam 200 eura, sad koliko zaista košta, ne znam.
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Nema do starog Končara, Severa i takvih, motori za sva vremena, ovo danas su igračke...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da su ljudi čitali s pločica stotine cilkulara , čekićara i sto čuda nikad ne bi radile

jao kaj je google pametan..i ameri ..
277 / 480V na 60 Hz ..na EM mu dojde ko stage 2 na TDI-u
slika
277V-480V-Single-Phase-and-Three-Phase-Supply-Voltage-Systems.png
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Ne znam gdje napisati, pa cu probati ovdje.
Dakle radi se o hidropaku, tj instalaciji hidropaka. Trebam dovući struju do bunara, kuća je udaljena 7-8 metara id bunara, a hidropak planiram ukopati kraj bunara. Dakle zanima me što trebam od utičnice iz kuće da napravim utičnicu kraj bunara, znam da trebam kabla 😄, kakav kabal mi treba i na što obratiti pažnju?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
@Fendt939 daj budimo ozbiljni. Kakav hidropak želiš montirati, jednofazni motor ili trofazni motor, koje snage u kilovatima? Za početak napiši forumu te ulazne informacije.
Obrati pažnju na mehaničku zaštitu i propisno "označavanje" kabla, ako bude i on ukopan u zemlji.
Razmisli gdje budeš imao "zaštitnu sklopku", u kući, pokraj bunara ili, ili, ili
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Monofazni motor, 0.75 kw je snage.
Planiram ga ukopati na par cm dubine i provući kroz alkaten od pola cola.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Nitko od nas ne zna što ti misliš, ako ne napišeš.

OK, dakle nabavi si jednofaznu "zaštitnu sklopku", ili trofaznu, svejedno, u vodotijesnom kučištu, za elektromotor takve snage.

Kabel ti nije nipošto dobro ukopati samo na par centimetara dubine u zemlju, iako pišeš da bude u alkaten cijevi, ukopaj ti njega dublje i moja ti je preporuka nabavi si kabel s čeličnim plaštom kao mehaničkom zaštitom.

Kabel spoji direktno na hidropak. Razmisli unaprijed kako budeš imao "servisni pristup" hidropaku, kako ga budeš "ukopanog" zaštitio od vode, prilikom jakih oborina.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Nemojte nikada postavljati hidropak u bunar , nego Uvijek pored bunara, radi lakšeg servisiranja i sigurnosti.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,920
Vidio hidropak pričvršćen na betonski opseg u bunaru! Niti smeta, niti je u vlazi i lako se izvuče van! :ppozdrav:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ulaz vode u hidropak je bočni , tako i radi toga je praktičnije da je pored. Ja ga nikad nebi stavio u bunar, samo pored bunara.
 
Na vrh