• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektronika na traktorima Massey,Fendt..

M

MOMOSARIC2

Guest
Kladim se da duplo manje sabijaju zemlju od mojih točkova . Mogle bi prednje još malo šire (naravno u dobroj kombinaciji da obim bude u srazmjeru zbog pr vuče)
 

nikolaMF

Novi član
Tu od
12 Kol 2010
Poruka
26
E dal netko zna zasto mi se na mom traktoru izgubili brojevi na digitalnom satu za kardan??HVALA
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
Crko DATATRONIC,loše baterije u njemu pa se resetovo flash i procesor ne radi.To se u većini slučajeva dešava sa njima.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Vec sam pitao vezano za izbacivanje iz rikverca sta je u pitanje.

Znaci zanima me dali poklopac koji je na mjenjacu gdje se nalaze rucke naprijed nazad i brzine,ako se skine dali se vidi dali je vilica potrosena ,odnonso dali se moze tako tocno definirati problem?
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Kod mene na MF3645 se ne vidi dok se ne raspolovi traktor a bio je baš to problem.Vide se samo poluge koje nose viljuške ali one prolaze kroz pregradu izmedju mjenjača i ovog dijela gdje je poklopac .
Pa skini taj poklopac to ti je pola sata posla pa vidi .Mislim ako traktor ostaviš pod nagibom da neće ni izaći ulje možda malo.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Tebi se potrosile vilice ?Ja kada ubacim u rikverc ako lagano krenem neizbaci,a cim naglije,ili dodam gas kada ide u rikverc odmah izbaci.U naprijed nema nikakvih problema.Moram sada to vidjeti,do sad nisam posto blagdani,zima i to...
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Tebi se potrosile vilice ?Ja kada ubacim u rikverc ako lagano krenem neizbaci,a cim naglije,ili dodam gas kada ide u rikverc odmah izbaci.U naprijed nema nikakvih problema.Moram sada to vidjeti,do sad nisam posto blagdani,zima i to...

Kod mene je bilo slično (takvog sam kupio) samo zakrči i ispadne .Bila je potrošena jedna viljuška .Nisam čak ni kupovao novu samo navario i obradio .2g sve u redu.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Kakav je mjenjac? Jel mislis da postoji mogucnost da nemoramo poloviti traktor nego da se nekako drugacijie napravi? I kada ste ga popolovili,sta onda,rastavljat mjenjac ili je jednostavno izvaditi vilicu?

Evo slika tog poklopca :
 
K

kalesija

Guest
pozdrav ja sam novi ovdje evo slucajno sam listao interet i naisao na ovaj forum vidim puno dobrih odgovora i savjeta pa bi zelio pomoc
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Nije baš isto kao kod mene ali je slično .Morao sam poloviti jer je ta viljuška desno iza pregrade .Nismo dirali mjenjač samo skinuli tu viljušku ,nije problem samo se mora raspoloviti (kod nas uzimaju 1000e ,a ja prošao sa 500,600 jer su mi saradnici u drugom poslu pa kompenzujemo itd).Kad smo već bili rastavili zamijenio sam i lamelu koja je bila pri kraju . Skini poklopac pa će ti sve biti jasno ali mislim da ćeš morati popola.
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
pozdrav ja sam novi ovdje evo slucajno sam listao interet i naisao na ovaj forum vidim puno dobrih odgovora i savjeta pa bi zelio pomoc

Moraš izneti svoj problem da bi ti mogli pomoći ili ako nećeš da izneseš javno u postu ti pošalji privatnu poruku.Dobrodošao na forum.
 

gubec

Novi član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
12
massey ferguson 3060

novi sam na forumu pa se baš ne snalazim. Imao bih pitanje za majsora Elcoteam. Kupujem MF 3060, 1990. god. i vidim da je dosta žica prebrikano i spajano pomocu izolir trake. Zanima me koliko cca može koštati nova instalacija sa reparaturom kompjutora? Kako se zove onaj program u kojem su scheme traktora i gdje ga mogu skinuti? Hvala
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ELCOTEAM, imas li iskustva sa mf-ima serije 61xx ? kako su im se pokazali reverzeri? i inace kako stoje s kvarovima? neke osnovne mane i to..
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
Da,radim i njih,najveći odnosno najčešći problem je dynashift.Kvari im se autotronic,izgubi napajanje jednog ventila i onda pola brzina radi a pola ne.I menjači znaju da prave problem a remont je poprilično skup.Ostalo uglavnom funkcioniše dosta dobro i ljudi nemaju drugih problema osim ovih koje sam naveo mada i to je problem koji nastaje uglavnom zbog lošeg održavanja i nestručnog rukovanja mašinom.
 
M

mudri

Guest
pitanje

ovako imam masey ferguson 6140 97 god. i zeza me hidraulika povremeno kada je dizem radi ali na trzaje a nemogu je spustiti
posto ima za dizanje i spustanje iz traktora prekidac i ima i izvana gumbice na traktoru ova izvana radi ali ova iz unutra ne radi. Ova izvana radi ali malo sporije dize i spusta nego inace ali je ok.

prekidac u traktoru je bio potrgan njega sam stavio novi misleci da je mozda u tome problem ali nije on jos uvijek to radi jednostavno hidrauliku na trzaje dize ali je nikako nece spustiti tako da nemogu ici nista s njime raditi

interesira me dali mozda imas kakvu ideju u cemu bi mogao biti problem jer sam isprobao odserafiti puno toga ali neide

jednostavno sam lud i neznam sta dalje jer nebi htio dati novce u vjetar ako je kao sta uvijek bude neka sitnica koju mogu sam rijesiti

hvala unaprijed!!!!
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
Takav problem znaju da naprave kraft senzori(na polugama).Možeš da ih otkačiš i da probaš bez njih a ako ti komp bude signalizirao grešku moraš da zakačiš neki oscilator da zavaraš kompjuter i tako ćeš znati da li je do njih ili do kompa greška.Ako je donjih to možeš i sam da zameniš a ako je do kompjutera to je već ozbiljan problem koji i ja sa teškom mukom rešavam jer je kod tih serija EHR mnogo komplikovan,popravka zahteva obavezan simulator sa strujnom zaštitom a i poprilično je skupa.Ne bih ti savetovao bilo kakvo igranje sa kompjuterom jer može da se napravi nepopravljiva šteta posle koje kompjuter više nije za upotrebu nego moraš da tražiš drugi.
Pozdrav.
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
Još jedna sitnica koja može da pravi razne probleme i brljotine kod ehr-a je loš alternator tako da nebi bilo loše da se i to proveri.
 
M

mudri

Guest
Pozdrav!!!

Hvala puno na odgovoru,sutra cu isprobati tvoju opciju pa cemo vidjeti ali molim te reci mi iza na traktoru imaju uticnice za recimo traktorsku mjesalicu i kada je na to spojena mjesalica nemoze se dizati hidraulika znaci nije se mogla mjesalica dizat i spustati jer sam jednom susjedu nesto pomagao kada je nedavno gradio kucu i prikopcali smo na te uticnice iza mjesalicu i nismo mogli raditi jer se to nije dalo spustat i dizat i poslje toga me sve to zeza jel bi to mogao biti uzrok .Mislim dali te uticnice bi mogle imati veze s hidraulikom.Nadam se da si me razumio sta ti zelim reci

Hvala!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh