• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Europard i Eurowolf

B

Bobo

Guest
Cuj, treba imat kocnice da makar malo rade, bolje su i takve, nego nikakve...

Idi u temu potraznja i obrisi onaj zalutali post... :wink:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Još nisam čuo da se vlasnici IMT 560 pa na dalje hvale sa kočnicama iako imaju i hidraulične kao i na kombajnima Zmaj, ali sam nešto načuo da se može napraviti spominjali su auto Ladu i njezine doboše.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ne moraju se hvaliti, ali rede im bez greske, u to sam siguran... Treba samo paziti da ima dovoljno ulja u sistemu i to je to...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
sa ovime se nebi složio da rade bez greške,znam ih dosta koji drže do traktora pa opet imaju problema sa kočnicama
 
B

Bobo

Guest
Cuj, vozio sam i ja 565 1991.g. i traktoru kocnice nisu radile... Zasto? Zato sto je prijasnji vlasnik pokrpao kocnice taoliko da drze dok se traktor ne proda.

Naime, one bakrene plocice sto trebaju bit na spojevima, nisu uopce bile tamo, nego neke jadne gumene podloske... ulje ko ulje, izgrizlo gumice i covjeku je ulje curilo, i gdje drugdjem nego po diskovima...

Kad je to napravio, kad zakocis, nabijes se na volan... Od onda nikakvih problema, samo ne znam zasto je to prijesnjem vlasniku bio problem napraviti...
 
M

Mister x

Guest
Koliko sam po netu svatio da Europard ima orginal Perkinsov motor u sebi a Eurovolf ima licencu Perkinsona. Nazvao sam puno ljudi i prošao sve stranice koje razumijem i bio kod tipa koji je kupio Europarda 604 i taj traktor ima 1000 sati i nema problema s njim, normalno ore i ima vitlo te frezu. Čovjek je pohvalio traktor ko najboljeg zetora.



Kad je taj sajam i gdje je prvi sa traktorima?
 
B

Bobo

Guest
I mi smo gledali Europard 824 Perkins motor 82KS, ali smo odustali iz istog razloga kao i od svakog veceg traktora: Nemam prikljucke za njega, a i ne treba mi toliko jak traktor.

Sve u svemu, traktor ima potpuno sinkronizirani mjenjac, a kao opcija se nuti i shuttle (reverzer), potisna hidraulika, grijana kabina, Original perkins turbo diesel motor... Sad je i na nekoj akciji i kazu da je cijena ispod 130 000Kn, pa bi to bila najbolja kupovina sto se tice traktora do 90KS.

Mislim da je i mijenjac ZF, ali me nemojte drzat za rijec...
 
M

Mister x

Guest
Pa to i ja tvrdim da je unutra perkins motor jer tako svugdje piše, i prodavač u Panex AGM valjda zna kaj prodaje, pa i oni slabiji od 60 konja isto ima po takvome Perkins motor jer mu tako isto piše na specifikacijama.
 
B

Bobo

Guest
Tocno je, Europard ima original perkins motor, dok Eurowolf ima motore po perkins licenci, made in tunguzija...
 
R

robert

Guest
da to ista valja ne bi bili tako jeftini,rus je daleko bolji izbor
 
B

Bobo

Guest
Rus?!? Ne bih rekao...

Uvijek bi prije uzeo Europarda, nego rusa...
 
R

robert

Guest
ma daj,...kod je kinez sta napravio??pa ne znaju ni pricat,a kamoli traktore pravit...jos da ti se cjelo selo smije?a hauba siroka ko da ima motor od 200 konja...a i ruzniji je od rusa duplo..jos i kad na motoru pise jing ming....onda mi je sve jasno...
 
B

Bobo

Guest
Kad ti kazem da je na motoru bila "Perkins" plocica...

Jing-ming nikad ne bi uzeo, pa da mi ga daju dzabe, ali da ima Perkins motor, u rusaa ne bih ni gledao...
 
R

robert

Guest
plocicu mogu i ja naljepit...tako i one brusilice kineske,pise nesto na njemackom ....gmbh,pomislis da je njem. brusilica,kad malo bolje pogledas iza,ono made in china....i da imaju perkins motor ostaju ostale stvari upitne....hidraulik,diferencijal,mjenjac....to je sve lose...a da imaju od dobrih materijala to napravljeno,ne bi bio tako jeftin...rus je barem provjeren stroj.
 
B

Bobo

Guest
Koliko sam cuo, ovi sa Perkins motorom imaju i ZF mijenjac (full sinhroniziran, 5 brzina 40 km/h, shuttle(reverzer) kao opcija...

To mi se cini jako primamljivo, ali za ovo sa Perkins motorom sam siguran da je bio Perkins, jer se kineski odljevak vidi iz aviona...

Vidio sam u Gudovcu eurowolf-a 454 i majko mila, zabolila me glava kad mi je stari reko da se zanima za njega... E, na njemu se vidi iza viona da je los, a neki dan sam obisao novog novcatog 454... Netko iz okolice ga kupio :(
 
R

robert

Guest
u mom selu ima europard.parkirao ga je uzbrdo,pa ga nije mogao upalit,u susjednom selu ima jedan,pa ga ovi sa rusevima ismijavaju.ima i jedan kod djakova,pa mu puklo neko crijevo,dosao serviser sa sarafcigerom i cekicem popravljat,moj buduci sogor je mehanicar,pa se cudio s kakvim alatom ovaj radi kad ga uopce ni nema.

to ako ide 30 na sat mozda al 40 ne

od onolike haube ne vidi cestu,pa bi sletio u kanal..he he....il rusa il polovnjak
 
B

Bobo

Guest
@Robert: Postoji tipka UREDI ili EDIT u gornjem desnom uglu svakog tvog posta i mozes urediti post, umjesto da pises jos dva nova...

Ja sam ova tri spojio, ali upozoravam te da cu ove duple samo brisat ubuduce...

Hvala!

Ovo nije upuceno samo Robertu, nego svima...
 
A

agrarac

Guest
Bobo kaže:
I mi smo gledali Europard 824 Perkins motor 82KS, ali smo odustali iz istog razloga kao i od svakog veceg traktora: Nemam prikljucke za njega, a i ne treba mi toliko jak traktor.

Sve u svemu, traktor ima potpuno sinkronizirani mjenjac, a kao opcija se nuti i shuttle (reverzer), potisna hidraulika, grijana kabina, Original perkins turbo diesel motor... Sad je i na nekoj akciji i kazu da je cijena ispod 130 000Kn, pa bi to bila najbolja kupovina sto se tice traktora do 90KS.

Mislim da je i mijenjac ZF, ali me nemojte drzat za rijec...
moj stari je zapeo za europard 82 ks.
Taj traktor je čista kopija mf-a 294 koji su se proizvodili oko 85,86.,jer moj buduči tast ima mf 294 i traktori su isti.razlika je jedino kabina,hauba i sitnice.
al kolko sam ja čuo,ljudi koji ih kod mene imaju su zadovoljni.
 
B

Bobo

Guest
Neka je cista kopija, ali po mom je traktor dobar, ako ima original PERKINS motor, a ne neki kineski po licenci, kao sto je na eurowolf-u
 

Najnoviji postovi

Na vrh