• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Europard i Eurowolf

B

Bobo

Guest
Svi su oni isti... gledali smo i 824 po sajmovima, i mogli smo njega kupiti za iste ili malo vece novce nego 549, ali nismo. Kineski motor za koji pitaj boga da li ima dijelova i gdje ih ima... Najbliza trgovina dijelovima mi je u Vinkovcima.

Za prve serije sto imaju original perkins mtor, i neki mjenjac kao na fiatu, te prednja most isto koji nije kineski, da su super traktori, i da vrijede svake kuna, cak i vise. Mjenjac mekan ko u autu, kabina tiha jednostavno nema traktor zamjerke. Vise takvih nema (Tko je jamio, jamio) pa su gore kineski motori i pitaj boga kakvi mjenjaci.

Neka, hvala...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Kinezi nam manje vise rade sve,ali da ovoliko drski budu nisam ocekivao.. :(
http://www.yto.com.cn/

Ovo je prava M.A.N TGA kabina,vidio sam i M.A.N Bus,BMW X5,Smarta i sto jos kopirano,pa imali to smisla?

Mozda su ti gore traktori i dobri,ali cemu tolika drskost da se nesto proizvede,kada se mora kopirat,i toliko licimjeran biti i to sve pokusati prodati tamo idakle si pokrao.
 
B

Bobo

Guest
Kad smo vec kod kopiranja...

Foton ili yinma, ne sjecam se vise js kopirali NH traktore (boja ista, naljepnice iste, samo sto pise FOTON na njima, felge, kabina, ma sve)... HN ih je naravno tuzio i naravno da su dobili parnicu... Na internetu sam nasao cak da su neki dileri lijepili NH naljempice na traktore s tom shemom boja, i prodavali ih pod NH... Koliko covijek mora biti kratkovidan da ne vidi razliku cim ga pogleda s 10 metara... Samo felge odaju da se ne radi o NH traktoru, a kamo li ne ostalo...
 
K

krx pozega

Guest
Eeeeee...za desetak godina će se hvaliti onaj tko bude imo kineza

Suljos kad oni to proizvedu za upola manju cijenu...prkose kapitalizmu...u krajnjoj liniji, zašto ne...opet kažem druga je stvar što m9i živimo u svom svijetu...nerealnom svijetu...primjera pregršt

Bratić je radio doktorat u Seoul(južna koreja9, veli svi auti BMW.MERCEDES pljunuti europljani ma na prvi pogled nema čovječe razlike...a šta rade..samo se prilagođavaju svjetskom tržištu :D :mrgreen: ...u biti to im je najbrži put ka ravnopravnosti...sreća što su "mali"pa im ameri neće stavljkat soli na rep :mrgreen: :mrgreen:
 
Z

zrine892

Guest
kao i sa autima...usavrsit ce to kinez...samo treba vremena...
 
A

agrarac

Guest
ja imam europarda 824,za 3 mjeseca napravio sam 250 sati bez ikakvih problema.sa 35 sati radio sam silažu sa njim.
pošto imam 2 imt-a doma (558,533) mogu reći da imaju više slabosti od europarda,a s obzirom na jačinu imaju i veću potrošnju.
 
B

Bobo

Guest
Gledaj, bitno je koji model...

Kao sto sam i prije pisao da sam za 454 i kompaniju cuo samo lose komentare... 824 je valjda nesto najbolje sto se moglo dogoditi nekome tko treba takav traktor... Motor dobar, mjenjac jos bolji...

posto se radi o 30 ha vjerovatno je 824...
 
A

agrarac

Guest
ja trenutno obrađujem oko 33 ha i za to mi je sasvim ok ovaj 824,mada sam kod kupnje ja bio protiv njega,sada mi nije žao
 
B

Bobo

Guest
Da 824... kao sto sam i mislio?

Da li je motor original perkins, ili je po licenci, kineski? Kakav mjenajc imas na njemu?

Neke slike, kako si inace zadovoljan s njim, je li udobna kabina? I tako to...


Pitam jer da nam je trebao veci traktor, kupili bi i mi 824...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Koliko isit dodje u HR?

Citam na njemckom forumu,koliko isti takav dodje u USA.



FT824 usd 12040,--

lader grundtyp usd 1978,--
palettengabel usd 299,-- - 370,--
ab werk china

fracht bis hamburg usd 2000,--
€ 13 597,--
FT824 usd 12040, - - loader grundtyp usd 1978, - - pallet fork usd 299, - - - 370, - - ex factory China freight to Hamburg usd 2000, - -? 13,597
Ili procitajte tamo
http://www.landtreff.de/viewtopic.php?t ... highlight=

To je bilo prosle gdine kada je dolar bio nesto jaci,ali to je manje od 9000 eura,sa transportom u Njemcku tj. u HR jos uvijek je povoljan.
 
A

agrarac

Guest
Bobo kaže:
Da 824... kao sto sam i mislio?

Da li je motor original perkins, ili je po licenci, kineski? Kakav mjenajc imas na njemu?

Neke slike, kako si inace zadovoljan s njim, je li udobna kabina? I tako to...


Pitam jer da nam je trebao veci traktor, kupili bi i mi 824...


motor je original perkins serije 1000,mjenjač je kao na mf 294 (znam jer mi tast ima 294) samo što europard ima jedan pored drugog a mf jednog s lijeva a jednog s desna sjedalu.kabina bi mogla biti udobnija ali s obzirom prema imt-ima i torpedima je puno udobnija i kvalitetnija.
zasad smo prezadovoljni mada sam ja u početku bio protiv sad mi nije žao.ja sam bolje bio zagrijan za same dorado 86.
 
B

Bobo

Guest
Drago mi je cuti da je tebe dopao jedan takav traktor i da si s njim zadovoljan...

Gledali smo (ne sjecam se vise gdje) takav jedan koji je imao Perkins motor i mjenjac isto neki bolji. Cijena je bila oko 130 000Kn i da nam je trebao veci trektor, kupili bi ga sigurno. Sad mi je nekako zao sto nisam za njega navijao, zemlje bi se vec naslo...

Ajd, ako mozes, malo ga poslikaj pa stavi slike ;)
 

IKO

Član
Tu od
20 Stu 2007
Poruka
52
u panex-agm-a je konstantno akcija i europard ft-824 košta 18700 eur-a.
agrarac kada si ga kupio i od koga si ga kupio?
 
B

Bobo

Guest
Hmmm, 18700 je cijena s PDV-om, naravno?

Mislim da ovi vise nemaju original perkinse, nego one kineske po licenci, a ako je tako, ti traktori ne vrijede toliko...
 
V

VTZ

Guest
Slovenci na svojem forumu pišu da su ti traktori prošli strogu EU homologaciju, i da imaju TüV certifikate o kvaliteti proizvoda. To vrijedi za modele 25Ks, 40Ks, 60Ks, 70Ks, 82Ks, i 90Ks, izgleda da 125ks još nije dobio potrebne EU papire, i ne može se registrirati u EU..
 
A

agrarac

Guest
ja sam ga kupio ove godine početkom 8.mj. u panexu po navedenoj cijeni 18700 eura.što se tiče prodaje u EU,slovenci su imali i na sajmu u radgoni izložena 2 europarda.europard ima dozvolu za prodaju u EU i prolazi homologaciju dok ovi kaj su se sad počeli prodavati nedugo YTO 90ks za 19700eura ne prolaze homologaciju u sloveniji i ne može ih se registrirati.
 
M

Mata imt 540

Guest
hmmm ima jedan tip u selu ima eurowolfa....mislim da je 55 ks....i frajer je čisti luđak tjera taj traktor koda ga je našel na cesti.....i kolko ja vidim još ga vozi i ide....hmm sad jedino moram vidjet do kad bude tjeral tak....
 
M

mladen

Guest
nije to nista kinezi neznaju ni igracke dobro napravit a kamol traktor svaka cast motoru. moj prijatelj ima 3komada uzeo ih je od prijatelja koji je uvoznik za bosnu a prije nji nije imo nista od masina najebo je ko crni servisa nema adekvatnog. otisla su mu vec dva orbitola i dva kvacila na dva traktora i jos brdo sitnica :( :cry:
 

Najnoviji postovi

Na vrh