• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Europard i Eurowolf

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
kotači moraju gledat malo unutra.
Ja sam to radio sam metrom,tj. mjeriš na različitm mjestima koja ti je širina,trebala bi biti svugdje jednaka,i tako se mjeriš.
Ili odvrneš sa svake strane npr. po 5 krugova,i onda vidiš na gumama kako se troše.
Majstori za to imaju špur-štangu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas smo sredili špur i instalaciju na eurowolfu, sad je sve kak treba, nadam se da bude i ostalo tak.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
I na mojem su prednji kotaci nastelani malo prema unutra.ma zvjer od traktora,budes se ti zaljubio u njega
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma sve u svemu ima nekih jako loših rješenja, a s nekima stvarima sam baš iznenađen, budemo vidjeli kad krenu radovi kak se bude ponašao.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Slažem se s tobom.nije napravljen da bude prvi traktor na gospodarstvu,ali za lakše poslove odličan.sjeti se pa testiraj potrošnju,trebao bi trošiti manje od mog jer ima cilindar manje,a moj troši 2,5 litre na sat u okretanju sijena, zgrtanju...i tim lakšim poslovima
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha. Ma ovaj traktorčić sad upali na ovo hladno vrijeme bez greške. Okreneš ključ , on zavrti i pali ko mina.
Na gasu super startno, malo jesu mjenjač zbrkali, ali čovjek se navikne. Hidraulika je priča za sebe, vidi se da ju je kineski inžinjer smišljal mamicu mu žarenu!
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Mene zeza paljenje na minus temperaturama i to mislim baš zbog 4 klipa,teže mu je zavrtit.startan je na gasu kao stari zetori,a na mjenjač se navikneš.ja se bunim kad sjednem na imt 540 poslije kineza.inače kinez ide stvarnih 34 kmh mjereno na cesti s onim radarom što pali semafor
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To da je dosta brz je istina, stvarno ide kad se zalaufa po cesti :) S tim sam bil baš iznenađen i motor mi ima baš lijep zvuk, podsječa na dajca dok radi u ler gasu. :)
Mjenjač.....malo je zeznuto, ideš recimo u 2. brzoj i kad moraš ići u rikverc, u toj 2. je spor pa moraš šaltati u 4., tak da moraš stalno dirati obadva mjenjača....no stric je več stariji čovjek, bude to služilo njega. em nebude mu za 6-7 godina natukel ni 500-600 rh :)
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
I problem je šta mu je rikverc brži od iste spore brzine za naprijed,mogli su to riješit pametnije.ali onda se sjetim jaoliko traktor košta pa mi lakše...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da....sve je to samo nahitano gore....al koliko košta, sve se to opravdava :)
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
Uvjek se može iskeširati više za igračku na gumbe,ili kupiti polovni bolji traktor za cijenu ovog.:8):

Na fergusonu npr.533 ili 539 rijetko da ces navesti malo bolje natovarenu prikolicu,pogotovo na neravnom terenu,a i na dosta ostalih traktora bez korištenja reduktora(ili noge na kvačilu) i opet imaš ruku na mijenjaču kad ideš često naprijed-nazad.
 
Posljednje uređivanje:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Evo malo Kineza u sijetvi da se osvjezi tema

s6305145.jpg


s6305146.jpg


Stigao je jos jedan novi malo jaci kao pojacanje, sutra ga moram slikati
Bome su se kinezi potrudili i popravili mnoge nedostatke :icon_pidu:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Evo malo Kineza u sijetvi da se osvjezi tema
Stigao je jos jedan novi malo jaci kao pojacanje, sutra ga moram slikati
Bome su se kinezi potrudili i popravili mnoge nedostatke :icon_pidu:

Pa gdje si ti nešta te nije bilo u zadnje vrijeme,znači" ima se mere se"-kako seke kaže iz serije Ruža vjetrova,neka neka tako i treba .
Objasni koje su riješili nedostatke?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pa gdje si ti nešta te nije bilo u zadnje vrijeme,znači" ima se mere se"-kako seke kaže iz serije Ruža vjetrova,neka neka tako i treba .
Objasni koje su riješili nedostatke?

Radi se punom parom, tako da forum samo povrsno pregledam, nestignem ni pisati.

A nedostatke su mnoge rijesili, naj vazniji je da su kabinu odvojili od sasije i tip top je zadihtovana, tako da je unutra buka zanemariva, nebi se postidila mnogih zapadnih. Usto je i povecana pa je sada kao soba, dodane su mazalice na mnoga potrebna mjesta, tipa spanera i ostalo, takodje su nazad dodana jos dva svjetla, rotacija, ventilacija i tako mnoge sitnice koje dosta znace.

Evo ljepotana zagrijavaju se za posao

s6305169.jpg


s6305168.jpg


s6305167.jpg


s6305173.jpg


s6305176.jpg


s6305172.jpg
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Radi se punom parom, tako da forum samo povrsno pregledam, nestignem ni pisati.

A nedostatke su mnoge rijesili, naj vazniji je da su kabinu odvojili od sasije i tip top je zadihtovana, tako da je unutra buka zanemariva, nebi se postidila mnogih zapadnih. Usto je i povecana pa je sada kao soba, dodane su mazalice na mnoga potrebna mjesta, tipa spanera i ostalo, takodje su nazad dodana jos dva svjetla, rotacija, ventilacija i tako mnoge sitnice koje dosta znace.



Lijepo stvarno je ok čekaj 524 takav kod nas u HR mislim ni da nema koliko kw i ks ima in i naravno koliko novaca u Eurima ?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Lijepo stvarno je ok čekaj 524 takav kod nas u HR mislim ni da nema koliko kw i ks ima in i naravno koliko novaca u Eurima ?

Jeste stvarno je dotjeran :tractor:
52 KS, a mislim da takav kod vas nema, ali to je u principu 504 samo jaci za ta dva konja zbog posticaja kod nas.
A cijena 14100e, ali dobije se tu posticaj i PDV na tu cijenu :cool2:
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
Jeli to njegova originalna kineska kabina,ili je rađena od kooperanta?Za eurowolf je rađena u bih.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Jeli to njegova originalna kineska kabina,ili je rađena od kooperanta?Za eurowolf je rađena u bih.

Na oba Europarda su original kineske kabine.
Prve serije su imale Orasje kabine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh