• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Europard i Eurowolf

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
Netreba skidat cijeli poklopac vec ima sastrane mali šaraf koji služi da se ventil ne odšerafi dokraja njega odšarafi iskini ventil i zamijeniš orig , kaj se tice ventila ja radim da je ošarafljen dokraja onda diže poluge , a kada stegnem ventil dokraja onda ne diže poluge nego radi kipa .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Daj neku cijenu,susjed bi mozda kupio traktor?Ima mala rupica-iberlauf na tom mjeraču/čepu di se naljeva ulje,jesi provjerio ulje koliko ga ja bilo nakon sto ga je izbacao?ako se intenzivno radi sa hidraulikom hoce on to malo mastiti,na mom se radi o par kapi,taj duguljasti čep mora biti normalo pritegnut.
Stvar je u tome da ste vjerojatno ostavili taj regulator(ventil u međupoložaju)pa je pumpa tjerala kud treba i netreba,meni isto ako do kraja ne odvrnem ventil pumpa tereti motor,to budes teško podesio na prazno jel hidraulik mora biti opterećen da vidiš kad spušta i diže težinu.
Prikopčaj nešto na hidraulik i podešavaj sve ti se svodi na to da odvrneš ili zavrneš taj ventil,sad da me ubiješ neznam točno u kojem se smjeru mora okretati za kipu a u kojem za hidraulik,radio sam to ljetos jednom zbog utovarivača za gnoj.
Uglavnom prikopčaj nesto teze ili nek netko stoji na hidrauliku i podesavaj, imas poziciju da drzi hidraulik kako ga podesiš i ako vrtis dalje zadrzava hidraulik u tom polozaju i prebacuje na kipu.
Nisam ni ja znao odmah,upustva mi se nije dalo čitati,sjednes na traktor i podešavaš.
Inače 454 ima hidraulik jak ko bik,kako se kaze:)na utovarivaču za gnoj pri kretanju digne prednji kraj u zrak kao od sale ako ga zabiješ pre duboko.

Ma to strina samo u srdžbi bi ga odmah prodala...nije to zaozbiljno. :D
Problem je bil sljedeči, traktor još nije do sad ništa radio s hidraulikom, a taj ventil je bil pritegnut nekih 80% i tak je stric otišel orat, a pošto ventil mora biti otpušten do kraja, a nije bio, ulje je izbilo na iberlauf straga, a i na samu gumicu na ventilu (vjerojatno je otišla zbog stajanja, 6 god ipak traktor stoji, ima svega 50 rh)
Da je bil ventil odvrnut do kraja nebi se to desilo. Lako sad kad znamo.


Netreba skidat cijeli poklopac vec ima sastrane mali šaraf koji služi da se ventil ne odšerafi dokraja njega odšarafi iskini ventil i zamijeniš orig , kaj se tice ventila ja radim da je ošarafljen dokraja onda diže poluge , a kada stegnem ventil dokraja onda ne diže poluge nego radi kipa .
Ma upravo smo to i napravili sad podvečer, skinuli smo samo ventilič van, naravno gumica je bila puknjena, stavili smo novu gumicu i sad je OK, sutra ide nazad u probu oranja pa budemo vidjeli kak se bude ponašalo.
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
Bude to sve sjelo na mjesto:supz: jeste kaj radili na paljenju,vrtili pumpu?moral bi na zub upaliti,na leru nebi smjelo biti dima,jedino kad naglo das gas skroz malo zadimi dok ne postigne okretaje,ni na ful okretajima nesmije dimiti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bude to sve sjelo na mjesto:supz: jeste kaj radili na paljenju,vrtili pumpu?moral bi na zub upaliti,na leru nebi smjelo biti dima,jedino kad naglo das gas skroz malo zadimi dok ne postigne okretaje,ni na ful okretajima nesmije dimiti.

Ma s motorom nema nikakvih problema, ne dimi, dobro pali i kad je hladan, motor bez mane.


Nego evo sranja danas ujuto opet.
Jučer podvečer promjenili gumicu na ventilu, isprobali hidraulik i radio je super.
Ostavili smo ga prek noći da se ulje smiri i ujutro smo nadolili ulja jedno 2,5 litre koliko je izbacal i onda smo ga upalili i oprali s vodom i naftom to kaj je zamastil od ulja.
I pazi onda problema, neče dizati hidraulik više, ne radi i ne radi.
Pa koj mu je vrag sad ajte vi meni recite. Ulja ima, ventil ispravan. Jel je moguče da dok smo ga oprali da neče dizati zato???
Jel treba možda kaj ozračiti??
Zakaj je jučer podvečer htio dizati, a danas ujutro neće, kaj mu se prek noći moglo dogoditi???
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
Ak je ventil dobro podešen,jedino kaj mi pada na pamet je da se nije kaj u nutra potrgalo ak je bio u međupoložaju i tak je radio..
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
probaj zatvoriti ventil dokraj da vidiš dali ce opteretit motor kad pocneš dizati hidraulik , ako guši motor onda je pumpa ispravna , ili prikopcaj prikolicu i probaj kipat da vidiš jel diže .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Probali smo i to, točno se ponaša tak koda je pumpa mrtva, i kad zatvorim ventil dignem ručicu do gora ništ se ne događa.
Nego curi straga na onu manžetu od fine hidraulike ulje, jel ima i tu kakav o-ring pa je probilo??

Napominjem, traktor je stajal oko 6 godina, a ima svega 50 rh, jel moguče da bi od stajanja hidroulik zezal i te gumice i o-rinzi odlazili jedan za drugim??
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Repariraj kompletnu hidrauliku i morao bi šljakat, gumi ce su sigurno prošle od stajanja...
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
Nego curi straga na onu manžetu od fine hidraulike ulje, jel ima i tu kakav o-ring pa je probilo??
Evo upravo gledam katalog dijelova nema nikakav oring samo ima opruga i kao podložne plocice 2 kom. Najvjerojatnije otišla pumpa , ali nemogu biti siguran 100% .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Jel ima taj hidraulik kakve sličnosti sa Europardom?
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
Jel ima taj hidraulik kakve sličnosti sa Europardom?
Neke serije imaju isti hidraulik kolko sam imal prilike vidit u gudovcu .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Onak na prvu mi se čini da to nije ovakav hidraulik?
To je Europard, a tu sam nekaj malo čačkal pa možda ............


photo storage
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Stvarno neznam više kaj da mu radimo, novo a nevalja.

Jel ima kakav način da se isproba jel pumpa radi, a da se ne skida dolje?
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
Jel ima kakav način da se isproba jel pumpa radi, a da se ne skida dolje?
Jedino prikopcati prikolicu i probati kipati ,ako kipa onda je pumpa ispravna , a ako nediže hidraulik onda je otišal oring u hidraulici .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam više ništ.
Al interesantna je jedna stvar
Podvečer smo stavili novu gumicu na ventil i stali su dvojica na poluge, ventil smo otpustili do kraja i zavrnuli jedan krug i dizali smo hidrauliku i puštali i tak je fino radila da je to milina.
Ujutro upalimo traktor, malo ga isperemo od ulja, nadolijemo jedno 2,5 litre ulja (hidraol68 valjda) i idemo zakopčati plug, kad ono hidraulik mrtav, nebi digo poluge da mu boga daš, vrtim ventil od početka do kraja, uopče ne reagira.

Pozorno ovo pročitajte i recite vi meni kaj se moglo preko noći desiti toj hidraulici na parkiranom traktoru u zatvorenoj garaži?!?
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
Sigurno se nešto pokvarilo u nutra,ak je vozen i dizan sa hidraulikom a ventil u nekom ljevom polozaju tko zna koliko je pumpa nabila pritiska i di je to probilo..
Jednom čovjeku blizu mene je na 533 pukla pumpa hidraulika kad je nalio hipenol(nema veze s ovim slučajem)ali se moze desiti,533 kojeg sam vozio prije wolfa isto je prestao dizati pa je stric nasao da su otišle gumice u nutra na cjevi,a u pumpi uopče nije bilo karika,i ta je bila zavarena.
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
Imas naprijed pumpu hidraulika kod motora sa desne strane,odpoji povratni lajtung i vidi dali tjera ulje,mozda ima zraka jel mu je pumpa dosta daleko naprijed,ako je 2-3 litre izbacao moguće je da ima zraka.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ovo je drugacija hidraulika nego u Europarda, u njega nema nikakavog prebacivanja, stalno su u funkciji poluge i kipa. A u hidrauliku ide Hidrol 46, mozda mu taj 68 nestima :drinkers:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Pozdrav kolega Šanana

Provjeri onaj šaraf lijevo pokraj kopčanja toplink poluge na traktor. On ima veze s finom hidraulikom, a često se hoće otpustiti i onda hidraulik divlja gore dolje, a kod tebe je možda skroz otpušten pa zato ništa ne radi.

Jel to traktor iz Budrovca?
 

Najnoviji postovi

Na vrh