• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Europard i Eurowolf

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pozdrav kolega Šanana

Provjeri onaj šaraf lijevo pokraj kopčanja toplink poluge na traktor. On ima veze s finom hidraulikom, a često se hoće otpustiti i onda hidraulik divlja gore dolje, a kod tebe je možda skroz otpušten pa zato ništa ne radi.

Jel to traktor iz Budrovca?

Pozdrav kolega!
Evo traktor je baš jutros odvežen k kumu u Kozarevac na servis, pošto još uopče nije imao prvi servis, sad ga budu oni pretresli i riješili hidrauliku i sve komplet.
Ti M.M. znaš o kome pričam, servisirali su i tvojeg. I da, traktor je iz Budrovca:D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Servis je napravljen na traktoru, izmjenjeno ulje i filter u motoru, filter i ulje u hidraulici i neznam dali ulje u getribi ili ne.
Sve štima, ali je velik problem taj kaj je hidraulična pumpa crkla, a nova košta 2300 kn.
Dal netko možda zna jel paše od čega drugog kakva jeftinija pumpa ili dal ima možda negdi novih original jeftinijih pumpi??
Ova je cijena u jedinom ovlaštenom servisu u HR kod mog kuma.
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
Šanan , možda Danijel iz pleternice ima pošto je on uvoznik za Eurowof nazovi njega pa pitaj koja je cijena kod njega.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ako stima sa Europarda, mozes vidjeti posto je u Kondic komercu u Draksenicu
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
takve slićne pumpe imaju belarusi bar koliko sam vidio..mozda paše sa njih ili se da pripasati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Par slikica...

Slika2400.jpg


Slika2402.jpg


Slika2401.jpg
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo malo sam listal po panex-u pa da stavim cijenu za 824!
TRAKTOR FOTON-EUROPARD FT/824
Osnovna cijena: 182.000,00 Kn
Popust: 1,20 %
Neto cijena: 179.816,00 Kn (Iznos popusta 2184 Kn)
Količina:
Opis
MODEL: FT 824
MOTOR: PERKINS
TIP: dizel, vodeno hlađen
VUČNA SNAGA (KN): 18,6
NETO TEŽINA: 3750 kg
DUŽINA(sa prednjim utezima): 4625 mm
ŠIRINA: 2038 mm
VISINA : 2810 mm
SNAGA MOTORA KW/KS: 60,3 / 82
TRAG KOTAČA - prednji (mm): 1610 - 1950
TRAG KOTAČA - stražnji (mm): 1608 - 2008
RASPON BRZINE (km/h): 0,48 - 36,37
GUME prednje: 11.2X24
GUME stražnje: 16.9X34
Navedena cijena je redovna cijena za model sa grijanom kabinom.
Foton Europard FT824 model iz 2008 i 2009god. po cijeni od 132.000,00 kn.Europard FT824 model iz 2008 i 2009god. po cijeni od 132.000,00 kn.
GARANCIJA,DIJELOVI I SERVIS OSIGURANI !!!

Cijena za ove starije modele je jos donekle prihvatljiva, ali za novi model nema šanse, zate novce rađe uzmeš belarusa od 90ks isto duplaka i znaš kaj imaš!
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
ŠANANA
Sve znam:)
Traktor je baš cakani, vidi se da nije ništ radio, na mojem su prednje gume ćelestonke nakon samo 2000rh, ali zadnje su skoro ko nove još...
I moj je mastan skroz, ali bar sam siguran da se ne bude hrđa lovila na njega:). Inače ja sam sve zadovoljniji s njim kak je stariji.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
@ŠANANA:
poštelaj špur na prednjim kotačima jer budu i ove gume ubrzo čeloston;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bit će sve to, malo po malo...sad trenutno stoji u garaži dok se ne nabavi hidraulična pumpa.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovako...hidrulična pumpa je riješena kod nekog majstora u BJ za svega 600 kn ju je repairao. Za sad radi odlično koliko smo isprobavali, budemo sve vidjeli na prolječe kad se krene u radove.
Traktor pali odlično po ovim niskim temperaturama, sve je zadovoljavajuče.

Riješili smo na novu godinu i poteznicu...napokon, nakon nekoliko ponuda od majstora od 1000 do 1500 kn kaj je bilo stvarno previše, našli smo u jednoj privatnoj radionici gotovu original poteznicu za svega 800 kn :) Kupljena je odmah!!!

Danas je strikan vozil gnojnicu pa evo koja slikica kinezića, poteznica je stvarno masivna i sasvim ok :)
Slika2444.jpg

Slika2442.jpg

Slika2443.jpg

Slika2445.jpg


Moramo još sredit prednji most - poštelati špur i nešto na instalaciji riješiti i to je to, traktor je sad kompletan :)
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
sa špurom se ne treba zezati ,ja sam na novom jd zezno gume na 650sati jer špura nije bila u redu.primijetio sam da briše vanjske strane ali konto asvalt ih jede.loša špura+slab pritisak+ asvalt i odoše gume.a nova takva good year 250e 8.5.24
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Prvi puta vidim ovakve kockaste španere na poteznicama hidraulika. Kak to funkcionira u praksi? Koliko vidim nema finog zatezanja na navoj, nego, klin kroz rupu, ali šta ako ti ne paše baš tu gjde je rupa nego bi malo prije ili malo poslije?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije loše to tak, ali problem je to kaj nema fino zatezanje, ima ovaj dio sa kratkim hodom i kak paše na koji priključak tak postaviš, uvijek ima lufta lijevo desno, ima i rupa u rupu da bude kruto ako treba za neki priključak.
Sve u svemu nije baš najsretnij riješenje.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nije loše to tak, ali problem je to kaj nema fino zatezanje, ima ovaj dio sa kratkim hodom i kak paše na koji priključak tak postaviš, uvijek ima lufta lijevo desno, ima i rupa u rupu da bude kruto ako treba za neki priključak.
Sve u svemu nije baš najsretnij riješenje.
Takvi španeri se meni najbolje sviđaju..
Nema hrđanja navoja,ne moraš jako mazat ruku ako je španer sav blatnjav..
Još neznam ni jedan stroj kojeg treba fiksirat 100% da nejde nikud ljevo desno?

Na ovim španerima samo izvadiš klinac van i staviš u rupu koju treba,ak se ti jedan slomi možeš s drugim španerom dalje nastavit radit..Ovakav sistem je stvarno jedan od boljih..
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Takvi španeri se meni najbolje sviđaju..
Nema hrđanja navoja,ne moraš jako mazat ruku ako je španer sav blatnjav..
Još neznam ni jedan stroj kojeg treba fiksirat 100% da nejde nikud ljevo desno?

Na ovim španerima samo izvadiš klinac van i staviš u rupu koju treba,ak se ti jedan slomi možeš s drugim španerom dalje nastavit radit..Ovakav sistem je stvarno jedan od boljih..
Uvjeren sam kako radi o jednostavnosti a time i cijeni proizvodnje dijela, u ovom slučaju španera. Ovo nikako nije jedan od boljih sistema i ima više nedostataka nego natezač/španer sa zatvorenim navojem.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Uvjeren sam kako radi o jednostavnosti a time i cijeni proizvodnje dijela, u ovom slučaju španera. Ovo nikako nije jedan od boljih sistema i ima više nedostataka nego natezač/španer sa zatvorenim navojem.

Takav sistem španera na klince koristim več 10god.,na traktoru i još mi se nije zamijerio..Nisam rekao da sistem s navojom ne valja,ali ja dajem prednost ovome na klince..

Jedan sistem s navojm mi je bolji od klinci,budem poslije postavio sliku..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovako, moramo naštelati špur na EW 445!
Zanima me kak moraju stajati prednji kotači, dal ima neki poseban recept u odnosu na unutarnju i vanjsku stranu kotača, odnosno dal moraju biti razdvojeni malo ili pak skupljeni??
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ufff ŠANANA!!

s kinezićom je Budančevica dobila novu dimenziju!!!

Nek dugo služi našemu MIŠI!!


GO GO GO EUROMIŠO!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma za to sitno kaj on ima služil ga bude do smrti, a i mene možda još i dalje ;)

Sve u svemu dok mu otklonimo sve "kineske gluposti" bude nakraju čistam OK traktorčić!

Pitanje za špur i dalje stoji!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh