• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Europard i Eurowolf

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ranko o tome i ja pricam. Ja sa ovim mojim npr izvlacim lagano punu prikolicu drva iz sume dok univerzal moze samo pola prikolice.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Veća dužina traktora i veći kotači znatno povećaju mogućnosti vuće, ali smanje okretnost.
Po meni Univerzala tu ima dobro izabran kompromis.
No to nisu jedine karakteristike koje se biraju kod kupnje traktora. svatko bira prema svojim potrebama, a u skladu s mogućnostima. Nažalost upravo te mogućnosti gotovo uvijek određuju koji traktor bu kupljen.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Dobro možda kinez bolje može povući od univerzala al po kvaliteti se nemre z univerzalom mjeriti pogotovo sa starijim serijama od 70 godišta nepoderivi su .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Još ne znaš jel nepoderiv ili nije. To buš znal kad mu dojde vrijeme, a onda više nebuš tak mislil.
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima ujednaceni prijenos , a i bitne su gume u kakvom su stanju.
Točno kolega sa istrošenim Barumkama sam bolje vukel u blatu nego sa novim Srpskim gumama marke Trajal.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
A gle moj uni je 30 i kusur godina star , delal je sve i svakaj i još dan danas ide i radi sve , i svakaj nije da ja sad ga tu nekaj uzdižem v nebesa ili da ono svaki svog konja hvali al kad traktor ide i radi 30 godina i to bez nekog većeg kvara , to več imaš kaj reči , ak koji kinez to doživi skidam kapu , a da ne govorim za dojlove za uni imaš ih na svakom kiosku i dost povoljni djelovi ta da .
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
To da necee doziveti 30 godina je sigurno, ali zar bilo koji novi traktor moze dozivjeti tih 30 godina? Mislim da bi svi bili zadovoljni i pola da izguraju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Nikaj ne znače godine, već sati rada, kvaliteta održavanja i broj hladnih pokretanja.
Ne vidim zakaj kinez nebi trajal 30 i više godina. Kvaliteta kineskih proizvoda raste, sa te traktore može popraviti svaki kovač, baš poput IMT-a ili Zetora. Ove mehaničke, jednostavne traktore uvijek se bu krpalo, dok se ove moderne jednostavno nebu moglo, radi cijene i dostupnosti dijelova.

Uostalom u ovoj se temi govori o kineskim traktorima, a ne i tome koja je marka bolja ili lošija, pa se, molim, držite teme.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Ma sve je to oke , i osobno poznam čoveka koji ima eurowolfa 45 ks kaj se tiče snage zver , al imal je jako puno problema s tim traktorom s tim da sad ima 900 sati menjana je lamela korpa kvačilo i sve kaj ide s tim , na 400 sati riknula prva vuča jednostavno se nije htjela uključiti i sve živo je škirpalo difernecijalu , uz jedvite muke je i to složeno neznam kaj je točno otišlo , prošlu zimu gazda je mučil muke z njim pri paljenju pri nižim temp. išel sam ga par puta vuč da upali stavljen novi akumulator i grijač ali i dalje pali teško zimi a kaj je dalje reševal po tom pitanju neznam evo to je sve kaj znam o tom traktoru i po tim saznanjim nisam oduševljan .
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
Sve zavisi na koju se seriju namjeriš u dolasku , imam takav slucaj gdje je susjed blizu mene kupil traktor 5 mjeseci kasnije od mene , ima probleme s strujom , zdrobljena getriba , motor mu trosi ulje ima dosta toga koje kakvih sitnica . Dok kod mene traktor je od 2006 do danas ima sati stvarni 3450 sati .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Monday morning product ili lemon se zovu takve serije.

Da nebi mislili da su samo kineski takvi, ima ih i Mercedes i Audi :)
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ma sve je to oke , i osobno poznam čoveka koji ima eurowolfa 45 ks kaj se tiče snage zver , al imal je jako puno problema s tim traktorom s tim da sad ima 900 sati menjana je lamela korpa kvačilo i sve kaj ide s tim , na 400 sati riknula prva vuča jednostavno se nije htjela uključiti i sve živo je škirpalo difernecijalu , uz jedvite muke je i to složeno neznam kaj je točno otišlo , prošlu zimu gazda je mučil muke z njim pri paljenju pri nižim temp. išel sam ga par puta vuč da upali stavljen novi akumulator i grijač ali i dalje pali teško zimi a kaj je dalje reševal po tom pitanju neznam evo to je sve kaj znam o tom traktoru i po tim saznanjim nisam oduševljan .

Bas dosta problema, moj za sada ima 740 sati i nema nikakvih problema sa njim, rodjak ima isto kineza sa 1600 sati isto radi ekstra. Bas me cudi to da nece da pali, oni inace pale na koji hoces minus, oni od 45ks imaju ja mislim dekompresor pa bas lako pale na niskim temperaturama.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
To je valjda ono , baš kak velite na kaj naletiš inače traktor je po meni ovak dost simpatični i sve ima dobro osmišljano samo fali tu još nekaj da bude to to , kaj se tiče tog paljenja budem ga baš prvom prilikom pital dal je kaj riješil s tim jer i meni je bilo čudno tako reč novi traktor , on s njim radi godišnje 80 -100 sati da ima problema s paljenjem zimi negdi je sitni kvar sam ga treba otkriti , kinezima fali tam djelić kvalitete i da tu to srede e onda bude to dobar traktor , i onda da kupujem novi traktor ozbiljno bi razmislil o kinezu .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Popravlljaju se Kinezi s vemenom, :icon_super: ali i cijena ide gore. :mur:
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Eh da je cijena stara i kak veliš kvaliteta bolja to bi bil onda dobar posel za kineze , i super traktorčeki za manja gospodarstva.
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
Kad sam ja kupoval traktor 2006 g , kabina , gornja kuka i dodatak za pumpanje guma je koštalo sve to 72,200.00 kn .
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Sad kod nas novi Foton 45ks kosta 13500e.
Meni ipak bolje uzeti polovan, ja sam ovaj uzeo sa 400rh za 5800e, a to je bukvalno nov traktor sa toliko sati.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Moj jinma eurowolf zavrsio sa poslovima za ovu godinu. Za ovu godinu dana od kad je kod mene napravio je 570sati, imao je oko 400 kad sam ga uzeo a sad 970 i neki sat, od kvarova nista hvala bogu, bas nista. Najvise je radio sa frezom 180 zahvata i plug 12cola, radio je nesto baliranja letos i malo transporta ali oranje i frezanje 80%.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Evo novi kinez, opostenili su se bas. Izlozen na sajmu u Novom Sadu.
Ukratko po meni, dizajn je ekstra, unapredjen je mjenjac sada je 12x12, i sto je naj bitnije sada su mjenjaci sa strane, a reverzer je pored volana. Pod je ravan, komande izvoda hidraulike su sa desne strane na blatobranu sto je bas na ruku i nazad su uticnice pristupacnije, povecan je i kapacitet hidraulike, rezervoar je sad pored ulaznih vrata, ulazna vrata su komplet strana sve iznad blatobrana.
Naj veca zamjerka je na povecanu cijenu
Evo i slike, malo sam pogrijesio sto sam slikao kroz staklo, a zaboravio sam slikati kad sam usao.

 

Najnoviji postovi

Na vrh