• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Europard i Eurowolf

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Cijena Lovola sadrži porez ili ne?
Zna netko prevesti ovo: "Alle Preise zzgl. Mwst"?
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Sa kreditom i Pdv 250 000kn malo previše.
Ne patim od marki, konačno si mogu priuštiti traktor, ne želim se zaletati opet pa malo kalkuliram. Bio sam u teaktoru 20 km od mene je izađe sa mvst i kamatom od 1.99% oko 24000 na 5 godina. Rata oko 400 eura.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Nažalost morao sam emigrirati kako kažu švabiši za nas. A mi bi rekli trbuhom za kruhom kada u Hr ništa nije cijenjenjo što poljoprivednik, stočar, povrćar , voćar idr proizvedu.
Mogu vam reći da je ovdje hrana puno jeftinija nego u Hr od 30-50%. Ali njihovi proizvodi koji proizvode na selu su strasno skupi. Zanimljivo sve prodaju na kucnom pragu vasarima trgovima pijacama. Udporedba 1kg jabuka 3 eura 1 kg grožđa vinsko 2 eura, stolno 3 eura. Prodaju bez deklaracija cijena za svaki proizvod bez tarirane vage natpisa opg i dr sranja sto kod nas treba.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
I što kažeš isplati se dati 18 000 eura za njega?
Teško je reći.
Ali ako hoćeš nov traktor onda, bolji nov traktor za to para sigurno nećeš naći. Što se tiče u poređenju sa ovim Sameom i Deutzom po veličini Kinez je za klasu veći, a biće glavni u dvorištu tako da mu tu dajem prednost.
A i zapadnjaci nisu što su nekada bili.
Cijena mu jeste pojaka, mi smo svoga 454 tada platili 10500e.
Ja lično bi ga volio vidjeti u svom dvorištu, i radije nego ove male Same i Deutz. :drink:
I da u Srbiji je takav 16800e
 
Posljednje uređivanje:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Da, kinez je 1m duzi i 1t teži, makar se na prvu ne bi reklo niti vidjelo. Iako cijena nije 18000 jer još na to ide 19%, dakle 21500e.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
To nisu traktori iste klase. Solaris je mali kompakt.
Ovaj Lovol je klase Frutetta i sličnih, osim kaj je manje snage.
Za usporedbu, teži je i ima motor veće zapremine od našeg standardnog Samea, koji ima 70ks.

Ono čega je mene najviše strah, je dobavljivost dijelova kroz neko vremensko razdoblje.
Poznanik ima Europarda 454 i problem je naći dijelove motora, kuplung lamelu...a o šajbama za kabinu da i ne govorim.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Mislim da je kolega Njoko imao već kineza, ja sam ih također gledao ( ove iz naslova) i odustao zbog dijelova. Imam jedan traktor i ne mogu si dozvolit da čekam dijelove iz Bosne ili Kine. Za ove Lovol bi trebalo biti dijelova u Sloveniji, samo je pitanje do kada, bojim se da će bit par godina dok ne promijene naziv marke a poslije snađi se druže.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Nije mi jasno to sa cijenama 16000eura u Srbiji 21000 u Njemačkoj ali ok kada usporedimo zaradu u Njemačkoj moraš raditi jednu godinu( prosječan radnik )za traktor a u Hrvatskoj prosječan radnik treba 5 godina a Srbiji ne znam koliko treba za 21000 eura raditi. Ovdje problem za dijelove nije, servisi su strašno skupi 120 eura brutto po satu rada. Ali dijelovi nisu toliko skupi. Može se na e bayu, amazonu naći svašta.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ako imas komociju da mozes bit po mjesec dana bez traktora, onda je ok. Meni bi to bio veliki problem.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Možda je ta nedostupnost dijelova u Hr to vjerujem. Ovdje u De je to malo drugačije kada skužiš ovdje sistem sve je organizirano. Nema cekanja dijelova jer Nijemci ne podnose cekanje na takve stvari. Pitao sam za djelove ako uzmem traktor i trebam koji dio, prodavač ujedno i zastupnik serviser za prodaju Lovol traktora kaže u 24- 48 sati svaki dio bude dostavljen na Vašu adresu bilo gdje u Eu DHL expres.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Normalno je to u velikoj zemlji. No, pri nama ih se proda tek nekoliko, pa se nema računa držati lager dijelova. Teško je to SDF-u npr., koji proda najviše komada u HR, a kamoli za par.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Tu se slažem s tobom. Živim u vinogradarskom kraju ima jako puno traktora za prodati ali kompaktni, meni ne odgovara. Baš prati po lokalnim novinama koje ovdje dijele besplatno pokrajina, gradovi i sela puno oglasa o prodaji polovnik 20-30 i 40 godina. Prodaju jel su počeli dosta kupovati nove traktore a i vidim. Prilika za vinogradare iz Hr dobri traktori ali kako je za dijelove vjerovatno gore nego sa novim kinezima.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Re: Eurowolf

Koji kraj? Jel ima kombajna za grozdje? Meni bi trebao jos jedan traktor, a kombajn pogotovo.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
BAden Wuerttemberg slabo vidim kombajne sve su to manje parcele ali sve obrađeno kada budem skuzio kako staviti slike stavim u temu vinogradarstvo, zaista je fascinantno.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Re: Eurowolf

Ajde bas me zanima, mada sam zivio na tromeđi Bavarske, BW i Hessena pa je i tamo bilo vinograda. Gdje koze pasu pod rucnom
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Vidim da švabe imaju skoro na svim međama živicu/drveće. To se od ove godine potiče i kod nas, minimum 60m sa prolazima do 10% dužine, 25kn po dužnom metru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh