• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FAHR M1302

E

explorer

Guest
Eto ljudi zainteresiran sam za kupnju ovog kombajna pa ako netko ima nekakvih savjeta, prijedloga i sl. nek napiše!

Ako ima netko nekakvog iskustva s ovim kombajnom nek kaže, jel se to isplati kupit, na šta obratit pozornost....
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ja sam jednu godinu radio sa njim i tu gdinu nikakav kvar,a pobrali oko 300 ha i žita i kukuruze ima hidromat i radi odlično,4 reda Gering i 3,60 kosa mislim čak da bi ga susjed htio prodati ako te zanima mogu ti dati broj pa ga nazovi...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ja imam takav kombajn kmbajn je dobar služi me odlično s obzirom na godine. hidromat nije klasični mjenjač s variatorskim sistemom.imam 3.60 heder za žito i 4 reda gerringov za kukuruz s frezom. inače na njega ide heder za žito 4.20 jel je 140ks motor a ja sam uzeo 3.60 redi širine jer su kod mene jako uske ceste pa se nemam kam maknut makar je i s ovim problem.sve u svemu kmbajn je dobar malo glomazan za moj kraj al provlačim se imam motorku u kabini pa popilim grane kud nemogu prejti jer neču da me susjedi naganjaju po polju s sjekirom jel sam mu prošao po livadi kad nemam kud drugut
 
E

explorer

Guest
Na šta obratiti pozornost kod kupnje?

Jel imaju kakvu bolnu točku?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa da imaju neku bolnu točku i nemaju baš. samo čim bolje pogledati vršilicu koliko se da pustiti u pogon mora solidno raditi gledati da ti nije varen slučajno negdje e da kad izvadiš sita otraga pogledaj ona regulaciona da nisu u raspadnom stanju jel jedno košta oko 900-1000 eura a dva trebaš. i kad to izvadiš usput malo platformu propresi lijevo desno nesmije imati lufta to ti je najbitnije. remene da nisu baš loši lančanike i kad nešto vidiš samo mu skidaš cijenu. a zamotor ako je dobro održavan nemaš brige za njega. pogledaš malo da nije negde oštečen da dobro radi i to je to. moj je suh ko barut a okrenuo se boga pitaj koliko. ja sam ga za 1 sezonu otplatio a platio sam ga 32000 maraka nekad 1990. i ide super. ovu jesen ide u kukuruz da vidimo kako će to ić
 
B

Bobo

Guest
Ima ga i moj poznanik. Kombajn odaradio pitaj boga koliko sati, al se jos uvjek ne da. sa 3.60 hederom kroz zito doslovce LETI. IMT 539 kraj njega ide u 2. brzini i preko pol gasa, sto ce reci 9-10km/h!!

U kukuruze je iso cim ga je gazda dovezo u dvoriste, i kombajn se od opterecenja cijeli napuhao kao bure. cjeli dan sutra su ga ravnali. kaze mi da sva sreca, pa nije zmaja 142 prodo, nego ce s njim kukuruze vrsiti, a fahr samo za zitarice.

Mislim da je kombajn 1980.g.

Zetva 2006:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
E

explorer

Guest
ovaj koji ja imam na meti malo ljepše izgleda od ovog tu na slikama.... barem se tako čini...

Kolika je danas realna cijena ovom kombajnu?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Ima ga i moj poznanik. Kombajn odaradio pitaj boga koliko sati, al se jos uvjek ne da. sa 3.60 hederom kroz zito doslovce LETI. IMT 539 kraj njega ide u 2. brzini i preko pol gasa, sto ce reci 9-10km/h!!

U kukuruze je iso cim ga je gazda dovezo u dvoriste, i kombajn se od opterecenja cijeli napuhao kao bure. cjeli dan sutra su ga ravnali. kaze mi da sva sreca, pa nije zmaja 142 prodo, nego ce s njim kukuruze vrsiti, a fahr samo za zitarice.

Mislim da je kombajn 1980.g.
Imali smo takav kombajn nekad, taj ide u kukuruzima još brže nego u žitu, sa 4 reda+sječka leti.
Šteta što nije hidromat...
 
B

Bobo

Guest
Mislim da je ovom kombajnu lim previse potrosen, jer se na njemu vidi da je radio stvarno dosta... Gazda mi je pricao da je probao u kukuruze s njim i razocarao se u njemu. Sad je za zito i soju a zmaj je ostao za kukuruze...

Vjerujem da bi mogao letjeti kao metak kroz kukuruze, ali ovaj ne ide.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa ništa posebno ima hidromotor i dva hidro pogona ko na bourgoinu nešto slično. to je dobro ako su ti pogoni u redu jer inače ako je hidromotor uništen ili pumpa neče baš ići. pa cijena neznam kako se kreče al više od 8000 e nebi smio dati zatakav kombajn starija je to godina.
moj 19 godina nije bio u kukuruzujer nitko nije htjeo u zrnu a sad imam dosta ponuda pa će u jesen u kukuruz onda da vidimo. pa jak je to motor 140ks vršilicu ima dosta dobro riješenu ulaz u ulagač ima veliki 115 s tim da ja imam ulagač od geringa za fahr tak da samo otkopčim heder i ulagač od jednog promijenim korpu i zakapčim ulagač i adapter za kukuruz i mislim da bi on morao ići ko violina. a osim toga ja otraga nemam siječku jel ju je tata nekad davno skinuo i prodao za 1000 maraka jer mi je praktički nepotrebna bila. inače u žitu idem dosta brzo prva pun variator čak nekad i druga na skroz sporom variatoru namjestim vjetar za čiščenje i to je to s tim da mi ništa ne rastepe odozada. dok mf 507 kojeg ima susjed ide duplo sporije nago ja i rastepe jako puno. a ima 115 ks motor na njemu i tjera 4 reda capello adapter dost brzo u kukuruzu. s tim da moj ima širje gume prednje i malo je višlji od ovog kojeg je postavio bobo. slikao bi ga al nemogu jer je u šupi do zida s jedne strane a s druge su mi bale složene a ispred rotodrljače i ostali strojevi. ma neče on još dugo u šupi ide na malo usavršavanje pa kad bude vani slikat ću ga
 
E

explorer

Guest
Gdje se izgubio Vinogradar???

Spominje neki broj i sad ga nema a ja sam zainteresiran za kupnju!!!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
kikic MF kaže:
pa ništa posebno ima hidromotor i dva hidro pogona ko na bourgoinu nešto slično. to je dobro ako su ti pogoni u redu jer inače ako je hidromotor uništen ili pumpa neče baš ići. pa cijena neznam kako se kreče al više od 8000 e nebi smio dati zatakav kombajn starija je to godina.
Nema dva hidromotora, već samo jedan koji je spojen preko getribe, tak da ima i trobrzinski mjenjač. A što se tiče hidropumpi i hidromotora, s tim nikad nismo problema imali od kad imamo kombajn, mislim da se hidraulika na DF kombajnima nemože potrošiti.
 
E

explorer

Guest
Dajte ljudi, recite ko prodaje ovakav kombajn, sad kad sam još zagrijan za kupnju....
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
DF&Torpedo kaže:
[quote="kikic MF":3isf0e9z]pa ništa posebno ima hidromotor i dva hidro pogona ko na bourgoinu nešto slično. to je dobro ako su ti pogoni u redu jer inače ako je hidromotor uništen ili pumpa neče baš ići. pa cijena neznam kako se kreče al više od 8000 e nebi smio dati zatakav kombajn starija je to godina.
Nema dva hidromotora, već samo jedan koji je spojen preko getribe, tak da ima i trobrzinski mjenjač. A što se tiče hidropumpi i hidromotora, s tim nikad nismo problema imali od kad imamo kombajn, mislim da se hidraulika na DF kombajnima nemože potrošiti.[/quote:3isf0e9z]
pa nisam rekao da ima dva hidromotora. da spojen je na motor kao getriba. pa znam da se to ne kvari samo po sebi nego ti je i stvar u kakvim uvjetima radiš i gdje nije isto radiš li jesenko branje pa prepadaš do osovine i onda ga španaš malo da se ne zakopaš ili radiš na ushijem terenu ili po brijegu ili ravnici to uzimaš u obzir. ako me kužiš kaj ti hoču reči to je tako dobro napravljeno da opče ne odlazi al po čemu i kakvim uvjetima rade ljudi kužiš do toga ti dolazi odlaženje tak nekog skupog dijela koji praktički ne odlazi. s tim ako je kombajn negdje u brežuljkastom kraju treba dobro paziti da se nije prekrenuo. motor odlazi muči se kad ga malo forsiraš tu kolko sam vidio u tvojem kraju nije brijegova nekih a recimo kod mene su ti brijegovi gdi ženjem pod kočnicom jel me nosi i ubrijeg zna kopati jel je dosta strmo a na ravnici zna nekad i po ljetu biti mekano.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ima i kod nas brijegova, točnije susjedno selo Donji i Gornji Mosti, hidromat je po meni puno pouzdaniji za brijegove. Jer nemoraš šaltati, tj držati ga na kočnici, a i kod kombajna koji nemaju hidromat hoće se kvarit varijator, remen proklizavati itd.
A najbolje riješenje za brijegove je kombajn sa 4x4.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da to istina i lažem se s tobom da je pouzdaniji hidromat od varijatorskog al vidiš mene nikad nije pogurao nizbrijeg i rijetko kad mi remen proklizi. s timk da ga mijenjam svaku 3-4 sezonu ovisno kolko radim. oče malo klizit kad je remen pred krajem al zanemarivo
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Evo mene sinoć nisam mogao na forum nešto me zezalo....a danas cijeli dan na poslu sad sam stigao doma...pošaljem ti broj na P.M. inaće ovaj je išao u kukuruzi odlično i to sa frezama,a kad se odpoje da ne govorim...susjed je rekao da bi ga prodao e sad dali je još uvijek na prodaju neznam pitaj!!! ovaj je bio hidromat i radio je super...a motor je 160 ks mislim da je 83.godina
 
E

explorer

Guest
ajd može broj na pm!!!

Pitat ću čovjeka pa da vidim, možda se dogovorimo!!!
 
B

Bobo

Guest
Inace, ovaj od kog sam ja slike stavio STALNO vrsi zito u 2. brzini... ne znam gdje ga ovaj uopce vozi u 1. :scratch

sa 3.60 hederom se igra i ne osjeti ga uopce. na mene je kombajn ostavio super dojam tako da nema greske s kupovinom takvog stroja.

Za kukuruze sam samo rekao sto mi je ovaj kolega pricao, tako da u detalje pricu na znam, al cu se svakako raspitati.

Vrlo dobri strojevi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh