• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fahr

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Molim za pomoć , naime na Fahru M 750 zakazao je volan . Hidraulika hedera radi normalno , a volan se vrti jako teško i kad vrtim osječa se zastajkivanje kao da je nešto zdrobljeno. napominjem da se to dogodilo "preko noči" .Ulje je bilo malo ispod min. Jeli moguče da je povukao zrak i da se sad ne može odzračiti pošto je cilindar mali i daleko?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
gdije nabaviti kupiti ili skinuti katalog i knjigu upustva za fahr M900????

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
Kolega jesi li uspio doći do knjige i kataloga za M900 i meni bi totrebalo
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
I meni bi trebalo 😉
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dejanconic

Novi član
Tu od
9 Lip 2021
Poruka
27
Još jedna uspješno odradjena sezona ostaje iza Fahra :):
#MilanZetor. Druze kako te sluzi ovaj 1002? Kupio bih jedan ove godine. Imam da pogledam dva komada. Pa da vidim kako si ti prosao sa njim? Kako te sluzi, jel postoji nesto da se cesto kvari ili neka mana? Hvala unapred
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Služi odlično. Prelistaj cijelu temu pa ćeš više znati o samom kombajnu. Najbitnije je da pregledaš cijeli kombajn, da nije trul, varen na kritičnim mjestima i slično. Pregledaj iza rezervara isto da nije trul. Mana tih kombajna je varijator, nakon godina rada varijatorske remenice dobiju lufta pa trgaju remen ili cilindar vožnje. Pravo stanje možeš vidjeti tek kad se skine varijatorski remen, a to je posao od pola dana. Pregledaj da nije remen s unutarnje strane poderan, to su prvi znakovi da donja remenica ima puno lufta.

Zadnji most isto pregledaj, slab je i hoće pucati. Zavuci se u kombajn kroz otvor iza motora da pregledaš slamotrese i unutrašnjost kombajna da nije šta oštećeno ili vareno. Šinje bubnja pregledaj, kao i lopatice elevatora to su neki potrošni dijelovi..

Problem zna praviti i cilindar vožnje, ali bolji hidrauličar to riješi promjenom klipnjače i gumica.
 

Dejanconic

Novi član
Tu od
9 Lip 2021
Poruka
27
Prelistao sam, pregledao sam sve. Reci mi koje mu je znacenje ako je truo iza rezervoara? I jel moze da se sredi taj donji varijator da bude bez lufta ako ga vec ima? Dobro gornji ide preko hidro klipa koji ga otvara i zatvara, to moze srediti hidraulicar. Ali za donji, kako ga srediti ako ima lufta? I jel si imao ti problema sa bocnim reduktorima? Kazu da im je i to mana.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Gornji varijator gdje je taj cilindar vožnje isto može imati lufta, mi smo piksirali i balansirali obje remenice, i gornju i donju. Remenice se piksiraju da i nama je majstor rekao da gornja mora i na balansiranje.

Nismo imali problema sa bočnim reduktorima.

Ovo oko hrđe je stvar da se prvo pojavi na tom mjestu, pa zato obrati pažnju. Obavezno probaj varijator kako skuplja i širi. Vršalicu isto upali i pun gas..
 

Dejanconic

Novi član
Tu od
9 Lip 2021
Poruka
27
Dobro druze. Hvala ti na pomoci. Sve cu to proveriti. Ima da ga istresem iz gaca sto se kaze. A mogu li se ti varijatori videti da li imaju lufta ako ih rucno pomeram levo desno gore dole. Kao kod zmaja npr? Izvini sto ti dosadjujem, ali mi znaci svaki vid pomoci. I kako se piksiraju ti varijatori? Sta im se radi? I jel ti nakon toga nisi imao vise problema sa njima?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Teško možeš vidjeti luft dok je varijatorski remen gore.. Dobar tokar riješi piksiranje novom piksom ili izradom novih bolcna npr na donjoj remenici.
 

Dejanconic

Novi član
Tu od
9 Lip 2021
Poruka
27
Dobro druze. Hvala ti na pomoci. Slikacu ja oba kad idem da ih gledam pa cu ti pustiti slike da vidis kako se tebi cine. Znaci resenje za varijatore je nove biksne staviti umesto starih. A ko radi ovo balansiranje tanjira tj. Varijatora? Ako imas neku drustvenu mrezu fb ili tako nesto da te dodam za prijatelja pa cu ti tu poslati slike od fara
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
A,gle ti stari Fahrovi ako su bili u dobrim rukama na manjim površinama "nadjebu" puno skuplje kombajne novije generacije. Jedini problem kod njih je da nemaju kabinu i klima uređaj.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Dejanconic obavezno provjeri dali zujalice, remena ventilatora motora , radi, a i ako ima zujalice preopterećenja slamotresa i povratne mase na sita.
 

Dejanconic

Novi član
Tu od
9 Lip 2021
Poruka
27
#VidukaOPG. Ne brini, bice slika na forumu😉 a jel mi mozes malo pojasniti oko ovih zujalica i preopterecenja slamotresa. I povratne mase na sita
 

Dejanconic

Novi član
Tu od
9 Lip 2021
Poruka
27
A,gle ti stari Fahrovi ako su bili u dobrim rukama na manjim površinama "nadjebu" puno skuplje kombajne novije generacije. Jedini problem kod njih je da nemaju kabinu i klima uređaj.
Mikke. Kod nas nisu nesto velike površine. A ova dva sto sam gledao imaju kabinu
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
#VidukaOPG. Ne brini, bice slika na forumu😉 a jel mi mozes malo pojasniti oko ovih zujalica i preopterecenja slamotresa. I povratne mase na sita

Ima sirenu kao alarm u slučaju preopterećenja povratne mase spadne poklopac i aktivira se sirena ili alarm.. Ista stvar je u slučaju puknuća remena turbine na motoru i iza na slamotresima ima jedan limić ako se zaštopa..

Ali realno ako je sve drugo dobro to budeš provjerio i posložio u toku.
 

Dejanconic

Novi član
Tu od
9 Lip 2021
Poruka
27
Aha. Ok ok. Hvala vam ljudi na pomoci, sutra cu vam postaviti linkove od oba Fahra. Pa ih vi malo pogledajte. Pozz do sutra
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Kolko sam skužio, novi si na tom području oko kombajna. Al ne brini, već prve godine ćeš se jako dobro uhodat i bit ćeš sve brži u radu. Ali i u otklanjanju grešaka.
Ako imaš volje, nijedan problem ti nebi smio postavljat prepeku 👍
Sretno s kupnjom 😉
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
I pazi se, to ti je ozbiljnija zarazna bolest, jednom kad se zaraziš teško ćeš se izliječiti, to ti uđe u krv i ne pušta, npr. ja nikad nebih ostao bez kombajna pa taman i samo za svoje potrebe.(čitaj gušt)
 

Najnoviji postovi

Na vrh