• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt seija 8 (816,818,822,824..)

ibockin

Član
Tu od
19 Ožu 2011
Poruka
43
ja imam trenutno 818 nisam baš puno radio s njim tako da ti nebi znao reči.kupio sam ga prije par dana u početku ti je sve komplicirano dok se ne navikneš barem je meni bilo malo je problem taj kompjuter dok se ne snađeš u tim svim dugmetima,dosta ih je malo u hrvatskoj.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ja imam trenutno 818 nisam baš puno radio s njim tako da ti nebi znao reči.kupio sam ga prije par dana u početku ti je sve komplicirano dok se ne navikneš barem je meni bilo malo je problem taj kompjuter dok se ne snađeš u tim svim dugmetima,dosta ih je malo u hrvatskoj.
daj neke slike od traktora
 

ibockin

Član
Tu od
19 Ožu 2011
Poruka
43
daj neke slike od traktora

Uploaded with ImageShack.us

20062011023.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
20062011023.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Meni osobno najljepša serija Fendta uz stariji model 9...trenutno imamo Fendt-ove serije 6 ali svakako bi želio jedan od ovih!! 6.-tice su stvarno zahvalni strojevi ali kruže neke glasine da se ove 8 nisu pokazale,kao problem s getribom,elektronikom ?!
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Meni osobno najljepša serija Fendta uz stariji model 9...trenutno imamo Fendt-ove serije 6 ali svakako bi želio jedan od ovih!! 6.-tice su stvarno zahvalni strojevi ali kruže neke glasine da se ove 8 nisu pokazale,kao problem s getribom,elektronikom ?!

kod nas 824 stoji več godinama jer neče u rikverc nezna se zakaj...
 

ibockin

Član
Tu od
19 Ožu 2011
Poruka
43
Meni osobno najljepša serija Fendta uz stariji model 9...trenutno imamo Fendt-ove serije 6 ali svakako bi želio jedan od ovih!! 6.-tice su stvarno zahvalni strojevi ali kruže neke glasine da se ove 8 nisu pokazale,kao problem s getribom,elektronikom ?!

imo sam 612 614 615 i ls i lsa od 6-ica mi se ne sviđa 615 lsa ovo sve može ovo ne jer 818 je 185 ks i 615lsa je 185 ks al je razlika u težini i u prijenosu a i u motoru ovo su man-ovi motori,što se tiče getribe mislim da je to nepoderivo isto ko na 6-ici isti je sistem a s elektronikom nisam imo problema za sada,volio bih probat varija mislim da je to savršenstvo radit s time tako sam barem čuo,neznam odakle si al ako si u prolazu navrati do mene pa češ vidit sliko sam ti iznutra pa vidi sam kolko ima elekrtonike u odnosu na novog to je ništa
 

ibockin

Član
Tu od
19 Ožu 2011
Poruka
43
kod nas 824 stoji več godinama jer neče u rikverc nezna se zakaj...

jel vario ili je favorit moguče da mu je ošo resiver imo mi je prijatelj na 308 taj kvar,ako je vario onda neznam no kažu da to rijetko odlazi a i s time treba znat radit nije za svakog taki traktor bez uvrede
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
jel vario ili je favorit moguče da mu je ošo resiver imo mi je prijatelj na 308 taj kvar,ako je vario onda neznam no kažu da to rijetko odlazi a i s time treba znat radit nije za svakog taki traktor bez uvrede

Fendt 824 Favorit
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
imo sam 612 614 615 i ls i lsa od 6-ica mi se ne sviđa 615 lsa ovo sve može ovo ne jer 818 je 185 ks i 615lsa je 185 ks al je razlika u težini i u prijenosu a i u motoru ovo su man-ovi motori,što se tiče getribe mislim da je to nepoderivo isto ko na 6-ici isti je sistem a s elektronikom nisam imo problema za sada,volio bih probat varija mislim da je to savršenstvo radit s time tako sam barem čuo,neznam odakle si al ako si u prolazu navrati do mene pa češ vidit sliko sam ti iznutra pa vidi sam kolko ima elekrtonike u odnosu na novog to je ništa

Gdje se nalazis, mozda eto ak me put nanese dodjem vidjet malo tvog fendonju!
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
imo sam 612 614 615 i ls i lsa od 6-ica mi se ne sviđa 615 lsa ovo sve može ovo ne jer 818 je 185 ks i 615lsa je 185 ks al je razlika u težini i u prijenosu a i u motoru ovo su man-ovi motori,što se tiče getribe mislim da je to nepoderivo isto ko na 6-ici isti je sistem a s elektronikom nisam imo problema za sada,volio bih probat varija mislim da je to savršenstvo radit s time tako sam barem čuo,neznam odakle si al ako si u prolazu navrati do mene pa češ vidit sliko sam ti iznutra pa vidi sam kolko ima elekrtonike u odnosu na novog to je ništa

Pozdrav !! Sigurno radiš puno zemlje kad imaš takve strojeve. Daj mi reci malo detaljnije tvoja iskustva sa serijom 6 (612, 614). Dali imaju turbo , ehr ..? Kakva je potrošnja ?
Možemo reći da je serija 8 novija izvedba serije 6 ( sa manovim motorima jače konjske snage, više elektronike i po prvi put vario mjenjač 1996. ) !!!
Po čemu misliš da su manovi motori bolji od mwm-a ??
 

ibockin

Član
Tu od
19 Ožu 2011
Poruka
43
Pozdrav !! Sigurno radiš puno zemlje kad imaš takve strojeve. Daj mi reci malo detaljnije tvoja iskustva sa serijom 6 (612, 614). Dali imaju turbo , ehr ..? Kakva je potrošnja ?
Možemo reći da je serija 8 novija izvedba serije 6 ( sa manovim motorima jače konjske snage, više elektronike i po prvi put vario mjenjač 1996. ) !!!
Po čemu misliš da su manovi motori bolji od mwm-a ??[/QUO

bok
na radim puno zemlje nekih 70 Ha to je ništa za mehanizaciju kaku imam,612 nema tuba 614 ima turbo to su odlični traktori i jedan i drugi potrošnja ti je oko 10 l na jutro oranja ehr ls NI jedan nema LSA imaju svi.pa tako nekako mislim da je najmanji 816 to je 165 ks,i svi su teži u odnosu na 6-ice,recimo ovako kod mwm su svi motori isti razlika je SAMO u bosh pumpi i glavama mwm motor 614lsa 615lsa to su nabrijani motori motor je preopterečen makar nema da on neče iči,ali kod mana je to druga priča puno su snažniji zeru više možda potroši ISKRENO mislim da se od 150 ks MWM-ovi motori nemogu ni usporedit s manom,fendt 615 lsa i 818 za mene su to dva različita traktora
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
bok
na radim puno zemlje nekih 70 Ha to je ništa za mehanizaciju kaku imam,612 nema tuba 614 ima turbo to su odlični traktori i jedan i drugi potrošnja ti je oko 10 l na jutro oranja ehr ls NI jedan nema LSA imaju svi.pa tako nekako mislim da je najmanji 816 to je 165 ks,i svi su teži u odnosu na 6-ice,recimo ovako kod mwm su svi motori isti razlika je SAMO u bosh pumpi i glavama mwm motor 614lsa 615lsa to su nabrijani motori motor je preopterečen makar nema da on neče iči,ali kod mana je to druga priča puno su snažniji zeru više možda potroši ISKRENO mislim da se od 150 ks MWM-ovi motori nemogu ni usporedit s manom,fendt 615 lsa i 818 za mene su to dva različita traktora[/QUOTE]

Ja imam puno manje zemlje zbog toga sam i prodao fendta 610 ls. Sad imam 611 ls sa prednjim hidraulikom i kardanom. Ove razlike stoje o mwm motorima ali postiji i razlika u broju karika tako da modeli mwm D226.6 B imaju tri karike dok D226.6 imaju 4 ( 611 ls ) ima još razlika ...! Na mojem 610 ls (84.g) je bio potpno isti motor kao na 311 lsa (88.g ) mwm D226.6.B !!! Nikakve razlike nisam uvidio između 610 i 611 !!?? ;) :confused:;)
Svima koji se hoće ozbiljno baviti poljoprivredom bez puno ulaganja u nove strojeve, fendt serije 6 je odličan izbor !!!
 

ibockin

Član
Tu od
19 Ožu 2011
Poruka
43
to stoji za malo novaca moš kupit dobar traktor,to su svi isti motori neke male razlike na 611 je jača bosh pumpa to su dobri traktori,neznam sad za broj karika no prijatelj mi radi mwm motore 10 god tako da zna sve o njima on mi ih i servisira.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
to stoji za malo novaca moš kupit dobar traktor,to su svi isti motori neke male razlike na 611 je jača bosh pumpa to su dobri traktori,neznam sad za broj karika no prijatelj mi radi mwm motore 10 god tako da zna sve o njima on mi ih i servisira.

Dali si imao kakve veće kvarove i koliko imaju radnih sati tvoje 6-ice? Kakve si imao prije njih traktore ?:D
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Ja sam iz Križa, pokraj Ivanić-grada...Eto ako budem nekad u prolazu navratim slobodno i ti kod mene ak nis drugo na gemišt!
 

ibockin

Član
Tu od
19 Ožu 2011
Poruka
43
Dali si imao kakve veće kvarove i koliko imaju radnih sati tvoje 6-ice? Kakve si imao prije njih traktore ?:D

imo sam jedan kvar na 614 lsa pukla mi je stublina i to sam našo polovnu i opet teraj,više nemam nijednu na satu je pisalo 8 tisuča ja vjerujem da imaju preko 20 tisuča i ne samo te što sam ja imo več ni jedan u hrvatskoj nema ispod barem 15 tisuča tolko je radio u njemačkoj i to je sigurno
 

ibockin

Član
Tu od
19 Ožu 2011
Poruka
43
Ja sam iz Križa, pokraj Ivanić-grada...Eto ako budem nekad u prolazu navratim slobodno i ti kod mene ak nis drugo na gemišt!

ako budem u prolazu navratit ču
 

Najnoviji postovi

Na vrh