• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

R

Ratarko

Guest
MENKLE25 kaže:
IMA KDO ODVAS FENDTA

MI MAMO DVA 411VARIO IN 816 FAVORIT

Bio sam na najboljem putu da kupim Fendta 818 ali mi je ipak preskup .
Fendt 818 je 20.000 € skuplji od konkurencije , jako mi je žao što ga nisam mogao kupiti :cry:

Da je bilo malo više sluha kod našeg lokalnog Fendt dilera možda ... tko zna ...
 
M

MENKLE25

Guest
mi smo kupili starega 3 leta je pa letnik 2003 cene se pa ne spomnim
 
G

Guest

Guest
ja nemam fendta ali dosta pomazem burazu koji ima 312 lsa (91/92 g.) ima ga malo manje od dvije godine i traktor radi ko vurica (ima nesto manje od 6000 rs barem tako pise), inace kad ga je kupoval dosta smo pregledali traktora u tom cjenovnom rangu (do 20 000 ojra) i mogao je za tu cijenu naci i novije traktore (mf, same, nh itd) ali smo vecinu njih probali nakon sto smo probali tog fendta i nijedan se nije mogao usporediti s njime mada su bili i po pet ,sest godina mladji i imali neki manje sati. jer npr. mf neku opremu koju ovaj fendt ima koristi tek na novijim modelima. uostalom najbolje dok covjek jedno vrijeme proba raditi s njime ono jedno desetak sati u cugu i ne osjeca nikakav umor pa vidi u cemu je razlika. inace fendt je koristio mwm motore (nesto o tome sam napisal u podforumu o traktorskim motorima). kako je ovo jedan od prvih postova na ovom forumu pozdrav clanovima, nadam se da cemo dobro suradjivati. PS ja ne tvrdim da je najbolji jer na nekim drugim traktorima nisam radio (jd npr.) ali je sigurno jedan od najboljih traktora.
 
R

Ratarko

Guest
@frabrne
...kako je ovo jedan od prvih postova na ovom forumu pozdrav clanovima...

Pozdrav frabrne :D
Uh , meni je Fendt najbolji , lud sam za njegovim vario mjenjačem , svaka im čast na tome izumu .Usput , oplatio sam novog MF 7495 , 190 KS , traktora pa me zanima da li sam se prešao , vidio sam tvoje postove na farmphoto i skužio sam da si dosta upoznat sa novim modelima traktora , jesi čuo nešta loše o tome MF-u ? Uzeo sam ga samo zbog vario mjenjača koji je kažu isti kao u Fendt-a a on mi je bio preskup , 25.000 € skuplji od MF-a :cry:
 
G

Guest

Guest
za te velike mfove neznam je ga nema nitko u mojoj blizini, velika je vjerojatnost da mf koristi fendtovu tehnologiju kad su pod istom kapom tj. vlasnistvu iste firme. kod mene prevladavaju 54xx i 64xx serije a njih (kao i 44xx seriju) vecinom rade turcini tj. uzel Obrisan neispravan link. i imaju dosta musica i to ono skroz blesavih npr. na jednome je dvaput otisel vanjski taster za hidraulik (ali zbog toga ne radi kompletna hidralika) i to od pranja miniwashem i cuo sam za jos jedan kvar koji je isto nastal pranjem ali je bio kvar centralne jedinice ali hvala bogu pod garancijom. ali kao sto sa ti napisao radi se 54 i 64 serijama gdje se 74 serija radi neznam a on i spada u visu klasu traktora. probaj pitati na fp pod Q&A
 
R

Ratarko

Guest
Ok , hvala frabrne . Na fp sam vidio one slike od tvog jednog prijatelja što ima novi MF . Kako bi bilo da ga pitaš da nam se pridruži na forumu ili ako ti znaš nešto o samom servisui tko mu servisira traktor dok je bio pod garancijom . Načuo sam da su užasni sa servisom , da se ne odazivaju ako imaš neki kvar na traktoru nego da si prepušten sam sebi . Te i takve stvari me zanimaju , bojim se ako je to istina , što ču onda , nije to mala stvar :(
Ovaj moj MF se proizvodi u Francuskoj , u to sam siguran , kažu da silazi sa proizvodne trake 1.3. a to nije još dugo .
 
J

Jadranko

Guest
Obrisan neispravan link.


Fendt
Modell/Typ:
Xaver 611 , Typ FWA 282 S
Betriebsstunden:
10948
Baujahr:
1981
Gesamtgewicht:
7.250 kg
Leistung:
77 kW
 
J

Jadranko

Guest
Obrisan neispravan link.

Fendt

Typenbezeichnung: Farmer 311 LSA



Baujahr: 11/1987

Betriebsstunden:7296



6 Zylinder MWM Motor mit 100PS (B-Motor mit nassen Laufbuchsen)

Getriebe 21Vorwärts/6Rückwärtsgänge (Doppel H-Schaltung)

Höchstgeschwindigkeit: 40km/h

Allrad (Lastschaltbar)

Turbokupplung (Turbomatik)

4-Rad Bremse



Bereifung hinten 520 /70 R38, Profiltiefe ca. 60%

Bereifung vorne 14.9 R26, Profiltiefe ca. 70%
 
Z

zgonja

Guest
ja sam pročitao sve vaše komentare na ovu temu i mogu vam reči da sam imao tu čas ta malo upravljam FENDTOM 920 koji je 2006 godište. šta da vam kažem Fendt je traktor koji nema konkurenta, to što ste oduševljeni starim modelima nije ni blizu šta biste osečali da ste imali priliku provozati ovakav jedan. vidim da ste se odlučivali za neke druge traktore zbog Fendtove cene, ali morat5e razumeti da on ima najbolji menjač od svih vozila na svetu uopšte i da je njegova cena visoka samo zbog tako dobrog menjača. Fendt ima reklamaciju 0,2 %, to je nešto sa čime se ni Johan Deere ne može pohvaliti i ima garanciju dve godine ili 5000 rs, što je pola od računatog životnog veka njegovog menjača( svi menjači se projektuju na 10000 rs), ako se i pokvari vama na reklamaciju stiže novi menjač ( ako govorimo o kvaru menjača mada je za sve delove tako) a oni nose pokvareni na ispitivanja zašto se to dogodilo jer je njima važno ne zbog vas kao mušterije nego zbog budučih projkata. ja imam nekih slika šema fentovog Power Shift-a ali ne znam kako mogu da vam stavim ovde da ih vidite, veoma je zanimljivo, jer je to more spojnica i zupčanika, jednostavno nemate mogučnost i to opterečenje koje može da preoptereti Fendtov menjač jer ima hidro spojnicu pa tek onda mehaničku i nikakvo opterečenje ne može da stigne do motora! Ja jednostavno nemam dovoljno reči da nahvalim ovaj Traktor.[/img][/url]
 
Z

zgonja

Guest
bog ti pomogo. ja sam student Poljoprivredne Mehanizacije, Poljoprivrednog fakulteta u Zemunu. sajt mi je izuzetno zanimljiv i rad sam da razmenim i da vam ustupim informacije, pošto imam prilično dobar pristup informacijama o novim sistemima. A i ako vi imate pitanja slobodno pitajte, ja ako znam reči ču vam ili ču se potruditi da pronađem potrebne podatke.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
zgonja, zanima me kakav je Vario mjenjač kod traktora Deutz Fahr TTV 150 , dali se može mjerit sa Fendt-ovim? Dali si čuo šta o novom Deutz Fahr-u Agrofarm-u?
 
Z

zgonja

Guest
koliko ja znam što se tiče vario menjača prvo ide fendt pa johan deere pa par mesta prazno pa svi ostali. Fahr nije loš traktor ali oni se uglavnom orjentišu na kombajne, jer mora se uzeti u obzir da oni i ne mogu da proizvode dobro a jeftino jer ih Johan Deere sve ubi sa proizvodnjom, ni jedan Fendt ne može da parira Johan Deere-u, Fendt ima proizvodnju od 10 000 traktora godišnje što je za tu marku veoma malo. u principu Fahr je dobar traktor ali ne može se porediti sa gore navedenima to je jasno, svi oni teže Fendt-u i Johan Deere-u. ipak je 150 KS nešto značajno znači da traktor ima snage za krupne poslove sve je stvar kako stojiš sa "vremenom" (novcem)a poslaču ti na mail sliku Fendt-ovog Vario menjača pa ti oceni sa čim imaš posla, jednostavno čudo prirode!
 
B

Bobo

Guest
Pa postavi sliku na forum...

Napisao sam jos nekidan upute kako se slike postavljaju, i ljudi opet ne vide... Kad otvoris bilo koji podforum, na vrhu ti stoje upute, pa postavi slike da svi vidomo...
 
Z

zgonja

Guest
ajde reci neki sajt bez lozinke majke ti mene mrzi da tražim i da se registrujem pa ču da izbacim slike, tamam sam ih isčupao iz PDF fajla tj. mojih predavanja sa faxa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh