• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

B

Bobo

Guest
sve ti u uputama pise... Zar je toliko tesko procitati?

Evo, sad link do uputa ide u moj SIG!
 
J

Jadranko

Guest
Ajde dajte mi savjet
Fendt 50 tak konja deutz motor 1990 godiste oko 2500 radnih sati iz Njemacke je traktor
upravo onakakv kakav trazim za vocnjake i slicne radove.
zvao sam danas covjeka i trazi 6000 eura
dali je to puno i koliko moram jos platit u HR
ako netko zna bio bi mu jako zahvalan,
ah da jos nesto
dali se sa njime moze uopce orati jer je od poda samo 22 cm visok.??
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Ja ga nebih uzeo , preuzak i prenizak traktor sa užasno malom kabinom. Kada nebi imao kabinu bio bi bolji. Nije on bez razloga raširio zadnje gume , pusti ga u brazdu malo brže i evo te na boku a da ne pričam da je nizak kao moja Lada Niva .
 
R

robert

Guest
ako je za vocnjak onda je dobar a taj motor deutzov,jako malo trosi...
 
Z

zgonja

Guest
zavisi kakav je vočnjak oranje je moguče sa tzv. vočarskim plugom, odnosno da ne ideš sa točkom u brazdu, ali ništa od klasičnog oranja u njivi a za vočnjak je dobar uzak, nizak. Inače računa se otprilike 32 KS za jednu brazdu. mada se vočnjak ore na malu dubinu ( doduše zavisi koliki je razmak u redovima) tako da on može da vuče i dve brazde. Ali iskreno bolje ti je nešto drugo malo višlje i šire pošto si u Županji, ravno je nema šta da se brineš za nagibe i sl.
 
J

Jadranko

Guest
Ja sam njega kupio.Upravo je na putu za HR.
Kakav god da je meni je O.K.
i usput ima samo 2200 radnih sati..
evo i prava slika od njega ono je samo bio primjer..
Lud traktor skroz :D
Obrisan neispravan link.
Evo i podataka na Njemakom su al cete skuzit..

Technische Daten:
• 3-Zylinder Deutz Dieselmotor mit 50 PS
• Frontzapfwelle - Fronthydraulik
• Heckzapfwelle - Heckhydraulik
• Steuergeräte 2 x dw - 2 x ew
• Ölanschlüsse 5 x vorne + 5 x hinten
• Leergewicht 2190 kg
• Zul. Gesamtgewicht 3450 kg
• Maße:
• L 3384 x B 1027 x H 2150 mm
• Radstand 1969 mm
• Spurkreisradius 2,95 m
 
R

Ratarko

Guest
Bravo , napravio si ono što si htio , čestitam na ponovi :D
Nadam se da če te dobro služiti a kako tih 6.000 € i nije toliko skupo dobit češ skoru svu tu lovu nazad kada ga budeš prodavao , meni je cijena odgovarala od početka ( pogotovo sa tom opremom koju ima ) ali traktor kao tako specijalni nije , ja sam izgleda preveliki slavonac pa mi je to preuzak traktor :wink:
 
J

Jadranko

Guest
zgonja kaže:
zavisi kakav je vočnjak oranje je moguče sa tzv. vočarskim plugom, odnosno da ne ideš sa točkom u brazdu, ali ništa od klasičnog oranja u njivi a za vočnjak je dobar uzak, nizak. Inače računa se otprilike 32 KS za jednu brazdu. mada se vočnjak ore na malu dubinu ( doduše zavisi koliki je razmak u redovima) tako da on može da vuče i dve brazde. Ali iskreno bolje ti je nešto drugo malo višlje i šire pošto si u Županji, ravno je nema šta da se brineš za nagibe i sl.

ej kakav je to plug o kojem pricas specijalni za vocnjake???
Ja to jos nisam vidio kako on funkcionira???
 
J

Jadranko

Guest
Ratarko kaže:
Bravo , napravio si ono što si htio , čestitam na ponovi :D
Nadam se da če te dobro služiti a kako tih 6.000 € i nije toliko skupo dobit češ skoru svu tu lovu nazad kada ga budeš prodavao , meni je cijena odgovarala od početka ( pogotovo sa tom opremom koju ima ) ali traktor kao tako specijalni nije , ja sam izgleda preveliki slavonac pa mi je to preuzak traktor :wink:

Hvala hvala :D

ma ja cu probat sa manjim plugom da orem pa makar se prevrnio :D

kod njega se moze spura pomjerati tako da mislim da cu dobit koji centimetar vise ( nadam se )
Zadnji se mogu a prednji bome ne ...
eh da sam u onoj firmi jos uvijek narucio bi si druge tockove
tako da bi traktor bio puno siri..
a ovako nista sada...
 
R

Ratarko

Guest
Jadranko , mislim da postoje takvi plugovi kojima je prva brzda isturena dosta u stranu u odnosu na klasične plugove . Na taj način ne moraš iči u brazdu sa kotačem nego ideš normalno pokraj , bez naginjanja traktora a on ore sasvim normalno .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Jadranko, mislim da si napravio odličnu kupnju! Tako dobar traktor za tako dobru cijenu, sad vidim prednosti e-bay prodaje!
 
J

Jadranko

Guest
traktor je stvarno jeftin a za moje potrebe i vise nego dobar.
jedino transport je malo poskup ali sta da radim.
traktor nije ni velik a ni tezak,ali opet mi je uzeo oko
7000 kuna za transport jedan privatnik sa kamionom...
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Dakle, traktor s registracijom umjesto 6 000€ izadje oko 7 000€...

Ako je to bas ono sto ti treba, onda super!
 
R

Ratarko

Guest
Pa biti če tu još nekih troškova , to je samo cijena dovoza u HR , sada tek ide carina , homologacija i registracija...
 
J

Jadranko

Guest
ma da to nije sve nazalost :(
ali necu sad kukati zbog toga to se mora platit i gotovo.
bitno je da je trak O.K
a za drugo manje vise
 
B

Bobo

Guest
Upravo tako! Ako ti treba, tu se nemas sto buniti,. Toliko kosta i gotovo.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Jadranko, gdje si ga kupio, iz kojeg grada ide za hrvatsku, jer ako je iz
okolice Frankforta pa i dalje, cijena ti je 100 eura za metar dužni traktora.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Previše si se hvalio kako si uštedio na traktoru, pa su shvatili, kako si u euforiji spremam platit svaku cijenu da ga imaš doma.
 
Na vrh