• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

J

Jadranko

Guest
Niedersachsen/Osnabrück

To bas i nije blizu a tip ne prevozi samo traktore nego sve moguce.
i tolika mu je tarifa i ja nisam imao vremena da trazim drugog,jer
je traktor morao u roku 5 dana da napusti Njemacku.
znaci to je to..
ma boli me ja imam super pilu pa makar i toliko morao transport platit.

to se za te novce svejedno ne moze kupit u HR...
 
B

bajki

Guest
Jadranko nisi ga puno platio. To ti je super za po vočnjacima i vinogradima. Takvi novi koštaju jako puno. Inače su dosta trajni, jedino su rjetki zbog cijene. Nema puno sati tako da ti snjim slijedi jako puno ugodnog druženja.
 
R

robert

Guest
fendtovi sa lijeva na desno 512,615lsa,818(230 ks)
Obrisan neispravan link.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Jadranko koliko te je ispao Fendt sa svime na kraju?Å to se tiče plugova ima posebno prilagođenih za vinograde i vočnjake marke Rinieri,grupacija Messis,ima čak sa ticalom da ulazi između vočke ili trsa!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
FENDT 312 VARIO

107821.jpg

107823.jpg

107829.jpg
 
R

Ratarko

Guest
Joj naletio sam na te slike nedavno , da mi je takav Fendt za sijanje repe :idea:
 
R

Ratarko

Guest
Vario i još sa gumama bez ripni , ludnica za sijanje repe , možda da ima još malo šire gume ali istog profila .
 
R

Ratarko

Guest
Malo smeta , pogotovo ako su nove i velike , bolje je jednolično pritiskanje zemlje , sijačica lakše sije ako več mora iči po tragu koji je kotač napravio.
 
K

krx pozega

Guest
ZAčega najviše služe sad takve gume bez rifni..?
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
ZAčega najviše služe sad takve gume bez rifni..?

Upravo za travnjake i kao što sam rekao sjetvu finih poljoprivrednih kultura gdje ne bi odgovaralo da se ripna traktora od svojih 5-6 cm dužine zabija u zemlju svakih 20 cm dužine . Zato postoje te glatke gume koje jednolično sabijaju površinu zemlje , takva široka guma sa odgovarajučim pritiskom jedva za 1 cm sabije zemlju , možda i manje .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Onda bi i za košnju i pospremanje sjenaže bile dobre!
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Onda bi i za košnju i pospremanje sjenaže bile dobre!

Pa i ja mislim ali su to skupe gume za naše ljude , vidio sam da stranci prije srave još jedan klasični kotač na zadnju osovinu nego da se upuštaju u kupovinu takve gume koja mora imati svoju posebnu felgu jer bi trebala biti duplo šira od normalne gume ga bi imala pravu funkciju.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ove gume bez ripni su puno bolje u transportu, nego obicna traktorska guma. A vani mnogi poljoprivrednici imaju uz obicne i tzv terra gume, koje su enormno siroke i koriste ih bas u sjetvi da se smanji sabijanje tla na minimum.

Ako se mene pita to je jos uvijek neisplativa investicija, jer kostaju kao suho zlato! Mora se imati puno zemlje da se iskoriste...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
transport po cesti a šta je sa njivom tamo mu je to ,,uzalud vam trud svirači,,
 
B

Bobo

Guest
Na farmfotu imas covjeka koji je kupio JCB FASTRACK koji 90% vremena sluzi za transport i na njemu ima te gume sa guscim rasporedom ripni kad se vozi po cesti jer bi mu se normalne gume brzo potrosile, a i ove bolje koce, te "plivaju". Ima i obicne gume koje za pol sata namontira i ide normalno u njivu...

Ljudima vani to nije problem, jer im se to ulaganje brzo isplati. Mislim da je kod nas to jos uvijek nepotrebno ulaganje, jer se slican efekt dobije s dual gumama. Terra guma manje sabijaju zemlju, i plivaju, pa je voznja udobnija, ali poslije sjetvospremaca se svakako udobno voziti...
 
R

Ratarko

Guest
Nema toga fendolina više , to je stari model .

Novi fendolino 360 , pazi prednje osovine i ovjesa , jooj , ja bi isto jedan takvi :shock:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh