• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Tom motoru dajem i najvise sanse,to je SISU 4,4l 4 cilindra,Takvoga ima i Massey kod serije 5600 ima snagu od 110-130 ks kod MF-a,mislim da je kod Fendt-a malo vise
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
serija 300 godina 2015 nema SiSU motor, nego opet staro švapsko srce MWM koliko ja znam jer su se posrali sa SiSU motorima, to smeće nije za pravi švapski traktor...........ja dajem tom traktoru 20000RS i napravil ih bude kaj god da vi govorite jer većina vas Fendta nikad nije ni vidjela ni probala
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
A jest hvaljen taj Fendt..:(giggle)::(giggle):
Možda mi se jednom posreči pa ga budem imao u svom vlasništvu,ali do tada nek samo drugi uživaju u njemu.. :D:
Nit vidim neku tako veliku posebnost u njemu,niti neku prednost u tome što je to "Švapski" traktor,jedinu vidim mu puno mana,a to je prvo cijena,drugo isplativost,treče kvarovi koji su skupi..,i tako ima tu puno toga..A kvalitetu je sigurno izgubio,ako ga usporedimo sa 15-ak god starijim Fendtom..
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Nemoj cijeniti danasnje Fendt-ove sa onima starima jer ih budu stari nadzivjeli za duplo.
SISU je dobar motor,ali i motor nije problem,nego sve ostalo....Imati novog Fendta je vise stvar prestiža nego kaj on ustvari vrijedi.
Bas nebi rekel da bude ovaj novi natukel 20000rs,to je proslo svrseno vrijeme,dok je to kod starih Fendtova cista normala.
Fendt se posral sa onim SISU motorima kaj su bili 3 cil. i 120ks.:(devil):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
serija 300 godina 2015 nema SiSU motor, nego opet staro švapsko srce MWM koliko ja znam jer su se posrali sa SiSU motorima, to smeće nije za pravi švapski traktor...
Nemaš pravo. Citat te opovrgava:
The AGCO Power 44 AWF HD engine delivers more power and torque in the 300er class.

MWM u Njemačkoj više ne postoji, od kad ga je kupil Deutz.
Ime MWM postoji u Brazilu, no nisam siguran da bi AGCO uvozil te motore za Fendt, kad u kući imaju tvornicu motora (Valtra/Sisu).
Čudo je da uopće koriste Deutz i MAN motore :icon_scratch:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
To ti je sad sve AGCO,i motor se zove AGCO power,a ustvari je to SISU motor koji je jako dobar.
Sad to ide i u Fendta i MF-a- i po meni su ti traktori isti klinac,mozda cak MF ima ljepsu kabinu i veci izbor mjenjaca,a i cijena je bolja nego kod Fendta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
...
Sad to ide i u Fendta i MF-a- i po meni su ti traktori isti klinac,mozda cak MF ima ljepsu kabinu i veci izbor mjenjaca,a i cijena je bolja nego kod Fendta.
Nisu i nemru biti. Nema Fendt bez veze premium cijenu.
Ako se vario koristi u MF-u (a koristi se Dyna 6), tam to nije vario, već mjenjač sa štufama, kao bolji powershift.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
ma nemaju pojma, ja sam ih probal 40-tak komada ove godine...lindner, fendt, johnny, deutz, MF...i ni jedan nije ko fendt...nek to shvati ko kak oće
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
MWM u Njemačkoj više ne postoji, od kad ga je kupil Deutz.
Ime MWM postoji u Brazilu, no nisam siguran da bi AGCO uvozil te motore za Fendt, kad u kući imaju tvornicu motora (Valtra/Sisu).
Čudo je da uopće koriste Deutz i MAN motore :icon_scratch:

Deutzovi motori i nebi bili toliko dobri danas da nije onda kupio taj MWM i po njemu dalje samo nastavio razvoj. Da ne shvati netko krivo, ne kažem ja da je deutz bio loš prije, ali svakako je postao bolji poslije. Na mojem traktoru je MWM motor baš iz prijelaznog razdoblja, čak na njemu piše MWM-Deutz. To je čisto čudo od motora, sa pitaj boga koliko radnih sati na sebi (piše 9000 skoro, ali u taj podatak ne vjerujem 5%) na 20 hektara oranja i još kojekakvih navozavanja, sve skupa skoro 200 rh, on je potrošio litru ulja i ulje je još dovoljno dobro da bih ga mogao staviti u malog ferkića i bez brige odraditi s njim 200 sati. Sam podatak da od min. do max oznake na mjeraču ulja treba 7 litara ulja govori sam za sebe kolike su rezerve tog motora...

Ne znam danas, ali do nedavno fendt je uzimao samo goli motor od deutza i radio svoje perverzije po njemu. To je isto što je u volvu s kraja 90-tih renaultov dizel motor, ali ne odgovara ništa renaultovih dijelova na njega, ni iz nutra ni iz vana (skoro)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Zj vario u masseyu je dyna vt i potpuno je isti kao i u fendtovima.
Dok deutz nije imao cr tehnologiju fendt je stavljao svoje glave na njih...
Neznam sta se pjenite. Pa i za mene je maybach vrh auto industrije ali i da imam novaca nebi ga uzeo. Isto kao i fendt. Za prosjecnog poljoprivrednika gomila nepotrebnih i kvarljivih stvari po cijeni od 1000€ za ks dok uzmes drugog po 300€ koji ce sluzit jednak broj sati.
Za mene je valtra br. 1 u toj grupaciji. Gledam svaki dan 15ak komada i sve su oko desetak tisuca sati dok su starije davno presle 20000. Mjenjaju se soferi na njima, gaze ih nemilo ali idu i idu... Naspram drugih imaju spartansku kabinu ali takvi su skandinavci. Stave sve potrebno i nista vise...
Pa neznam ko bi me natjerao da dam te novce za par tona zeljeza koje je svaki dan bezvrijednije. Radije bi si kupio apartman na moru i kiselio noge. Ali svatko ima razlicite prioritete u zivotu...
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Ja sam imel mf 5465 dyna4 mjenjač novog a sada imam fenda714 vadio 2001 god i njih dva se ne mogu ni uspoređivati.Fendt je neusporedivo bolji.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Prijatelj ima valtru nešto preko 6000 sati ima snjom u pet godina i stalno je na sumarskom malceru jedino kaj je promjenil je semering na kardanu e da da ne zaboravim mislim da jedino valtra daje pojačanje na kardanu tako da traktor od 200 konja ima dijelove ko traktor od tristo i neusporedivo je lakša od ostalih traktora te snage
 

Najnoviji postovi

Na vrh