• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Evo ti primjer za koji znam holland tm190 nešto preko osam tona a valtra t191 oko 6.5 tona,imam ti jedan primjer di su se moj frend sa valtrom i njegov kompic sa fendtom 300 konja kladili ko će prije napraviti posel isti uvjeti isto sve valtra je popisala fendta a sto konja slabija
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
vec sam razmišljal o necem takvom, na tromljin od TAM-a napraviti konstruciju da mogu montirati na utovarivač i na kraju brazde dignem prvi kraj i s blokadom se okrenem i to je to, s obzirom da imam relativno kratke njive, a plug okretač.
Samo ovo je profi stvar, na hidromotor i uteg, nema šale kod švaba
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
To je talijanski proizvod, koliko za znam.
Ovo s kočnicama ti nebu valjalo. Mora pogon biti naprijed.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma kaj god...čemu to treba, u tri poteza se okreneš i nastavljaš dalje, ne izgubi se nikaj više vremena neg za ovakvo okretanje...
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
kakav bi mi malčer bio dobar za fenda 308, 86KS, za malčiranje trave i kukuruzišta? traktor je širok 225cm. Malčer 225cm ili 250cm?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Po meni 225 je idealan za tu konjažu. Ja tjeram 220 sa 60ks, ali nije to to. Gdje je više mase idem jako sporo. Najbolje da pitaš u temi malčeri.. oćeš uzimati s čekićima ili s y noževima??
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Ma moralo bi to klapati bez brige sa 2,5 metra, rijetko kad ćeš malčirati travurinu od 3 metra visine. Ja sam sa MF-om 85 ks malčirao s 2,5 metra i nije ni osjetio posebno, trava je bila prilično žestoka. Ne treba pretjerivati s brzinom...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Trava nije problem za malčirati,a i brzina je bitna,jer ne može se po jednom hektaru satima militi... A i svi smo mi isti,kupiš malcer za kukuruzovinu i travu,pa se malo zaletis u neku sikaru, pa malo uslužno čistiš... Onda je bolje da to sigurno ide u svim uvjetima,nego da kad ti najviše treba,traktoru usfali snage...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
a neznam ja sam gledao dvjie stavri jedna je bila dosta skuplja druga pak skoro djabe ali ipak kad sagledas situsciji nije skup
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Planiram opet otvarati mjenjac, pa ako sta zatreba da znam gdje se moze naci po nekoj prihvatljivoj cijeni, poneem stari dio sjednem na bus i nazad, prije toga telefon i slike dijela mu posaljem,
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Zna li netko gdje kupiti veniltilator grijanja za fend serije 300 96. godina. Ili,od cega bi trebal pasati. Sutra postavim slike.
 

Najnoviji postovi

Na vrh