• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Imas vise modela s takvim izgledom limarije.
Rade se od 80.god.
Noviji imaju ehr, digitalni sat s okretajima motora,kardana, brzinom. Nesto su jaci od starijih s istom oznakom..

@aag14v Imas li koju sliku fendta?

Jasno da..ali ugl gledam 309 jer to zadovoljava sve potrebe a jel bude ls lsa to budemo vidli...sve ovisi kaj se bude naslo jer nije da ih ima na biranje bas..
plan je bio ls jer je on cista mehanika i nema ehr ali mi je aag14v savjetovao da nema straha na fendtov ehr i da je korisna stvar tak da budemo vidli kaj se bude pronaslo posto je u hr malo slab izbor..
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
ZJ, jel to pitanje za mene ? Ako je ne kužim što pitaš ?
Napisao si i sam koliko brzina ima. Naš ima 90 konja i noviji je tip - ima posudu za vodu, voda ne ide direk u hladnjak...

A plug je 3 brazde 14 coli....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
ZJ je u pravu, ali vjerujem da je princip sličan, brzine jesu posložene kao što je naveo powe[/br]...

Ovo me je zbunilo, pa sam pomislil da ne postoji neki tip sa starim mjenjačem?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ako je dobro ozraceno imaš na polugici cilindra za štelanje..
U kabini ispod pedale kvacila

S7 edge koristeći Tapatalk
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Ako je dobro ozraceno imaš na polugici cilindra za štelanje..
U kabini ispod pedale kvacila

S7 edge koristeći Tapatalk
Ako na toj polugici namjestim da mi lijepo odvaja počme mi ulje slinit kraj nje (kad stisnem kvačilo), vratim nazad ulje ne slini, al mi zato odvaja na samom dnu..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
To ti je FAG ov cilindar..kupi set za reparaciju i sam promjeni.tako sam i ja i nema brige..

S7 edge koristeći Tapatalk
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Imam jedno pitanje, HITNO mi je potreban odgovor.

Koje ulje ide u Fendt-a 310 LSA u kočnice?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
U kocnice mu ide UKA ulje.
Mislim da je najbolje mineralno

S7 edge koristeći Tapatalk
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Njemu su rekli da u taj traktor ni slučajno ne stavlja UKA ulje jer će otići gumice brzo.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Susjed je stavio UKA u Fiata (ona najnovija serija 135 čini mi se) i otišle gumice kroz par dana...
Kasnije je kupio ulje za tu namjenu (nemam pojma di i kako, valjda je nazvao servis ili trgovinu), promjenio gumice i sad je sve u redu...

Tako da ta igra može uzeti puno živaca i vremena .... Treba provjeriti u nekoj trgovini koja ima specifikacije ulja ili neko od servisera ....
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Tako da ta igra može uzeti puno živaca i vremena .... Treba provjeriti u nekoj trgovini koja ima specifikacije ulja ili neko od servisera ....

Ovo kaj sam mu ja napisal je iz kataloga, da je napisao koja je godina onda bi mu mogao dati podatke i koliko ide u cijeli sistem (od 0,5 do 0,75 ovisno god. proizvodnje)
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Mikula imaš možda katalog za 309 LSA, 1900 god, ehr.
Ili još bolje radionički ?
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Za tu godinu nemam sigurno :icon_lol: Za ostale imam katalog rez. dijelova (do 2010 g.) ali doma u Hr . Ako te zanima mogu ti kasnije poslati link za skinuti. Program se zove AGCO Epsilon i ima cca 10 gb (3 dvd-a) i dosta ga zahebano instalirati. radioničko uputstvo se moze kupiti na netu ali je dosta skupo.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Na cepu pise koje ulje ide za kocnice.
Cini mi se da je plavi cep Dot 3, a zeleni Dot 4
Mislim da ovim starijim neskodi ulje novije generacije, tako da mislim da je naj sigurnije kupiti Dot 4 i miran san, neide puno pa neigra neku finansisku ulogu, a moze na kraju puno kostati
 
Na vrh