• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
trebam zamjeniti disk pločice za kočenje prvog pogona, disk se nalazi na kardanu za prvi pogon. pošto ima na disku tragova istrošenosti htio bi ga skinuti dolje i potokariti ga i onda staviti nove pločice da to bude kak treba. sad me zanima da li je tko to radio i kak se skida disk?? da li samo odšrafim vijke i izbijem ga dolje? zanima me da nebi bilo kakvih semeringa još za mijenjati ili čega ili da mi nekud ne probije ulje van
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
Koliko je poderan? Ne tokari disk ak nije baš jaako potrebno. Ako je potrebno tokarenje, disk je vjerojatno već zrel za zamjenu.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
da li netko zna kolika je minimalna debljina diska? tj. do koje debljine se disk može istrošiti?
znam da trebam skinuti kardan da bi skinuo disk, zanima me kak to ide, da li vijci od kardana drže i disk ili je on pričvrščen još sa nečim
 

mario3007

Novi član
Tu od
29 Pro 2013
Poruka
17
ja ne bih vozio s diskom koji je tanji od 4 mm, makar ce ti mozda netko reći ovdje: samo vozi i ne brini, no disk što je tanji to se brže grije. ak se previše grije, počinje se pigat i tako dalje... pogotovo što je i sam traktor dosta teški, a pogotovo ak nosiš još neki malčer na sebi ili šta ti ja znam...
ne znam koji Fendt imaš, ali princip je takav da najprije otšarafiš kardan i skineš ga u stranu i nakon toga imaš dva ili tri šarafića u samom disku (obično su to torx šarafi) koji samo drže disk na kruni (glavčini) koja je nazubljena. kad otšarafiš disk vjerojatno neće ići lagano dolje jer je obično zapečen i onda lagano čekić, ALI LAGANO (pazi da ne sj...š krunu diferencijala) i otpast će dolje. nemoj tokariti disc jer ga samo stanjuješ i vrlo brzo češ morat stavljat novi.
by the way, kak si uspio potrošit prednji disk već? kaj traktor ima 15000 sati u transportu???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
To možeš i brusilicom, bez skidanja diska.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
Koliko se sjećam (s većeg modela), dovoljo je legnuti pod njega i brusiti iznad glave.
Ak ti je lakše, prisloni ga k plotu :D:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Obično na disku ima odlijano koja mu je minimalna debljina...


mar_06_techlink_fig4.jpg
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Molim pomoć za dva pitanja. 1. slomio sam staklo na lijevoj strani kabine. Gdje ga naručiti ali da bude pravi sekurit? 2. Koristim korpu za prijevoz drva u koju ukrcam 1,5 m3. Zbog neravnog terena korpa mi lamata iza traktora i neće dugo izdržati. Kako bi mogao umiriti to lamatanje a da ne diram njegove zatezače. Htio bi ubaciti unutar hidrauličnih grana zatezače koje bi lako skinuo i onda je traktor opet može biti u normalnoj funkciji. Je li to netko radio ili je to nemoguće?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja sam original staklo kupio kod Jakopica u Lonjici. Stražnje je bilo cca 1100 kn, stražnje bočno je oko 1800
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ja sam original staklo kupio kod Jakopica u Lonjici. Stražnje je bilo cca 1100 kn, stražnje bočno je oko 1800

Hvala ti. Zvao sam i mislim da je za bočno staklo cijena bila oko 490 kuna, ali ja sam naručio kod jednog privatnika za 300 kuna. Već postavio. Kaže da je sekurit i ima neku oznaku na staklu. Inače radi za proizvođača IMT-ovih kabina.
Za kopčanje korpe na Fendta, u kojoj mogu nositi oko 1,5 - 2 m3 drva ili 1 m3 vode, zavario sam na korpu nove/jače uši za toplink, naručio unutarnje španere i dodati ću odbojnike tako da ću smanjiti lamatanje na minimum. Kad isprobam staviti ću sliku i opisati iskustva da ako ne bude vrijedilo nitko drugi ne radi grešku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh