• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam pak čuo da se može samo po narudžbi dati napraviti novi fiat, naravno, uplata u tvornicu prije početka izrade.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Ja sam pak čuo da se može samo po narudžbi dati napraviti novi fiat, naravno, uplata u tvornicu prije početka izrade.

ak to ide,vjerovatno bi ga dobil jeftinije nego dok ga kupiš preko dva-tri posrednika,a svaki si zeme lepu nadnicu:madmana:
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Ja sam pak čuo da se može samo po narudžbi dati napraviti novi fiat, naravno, uplata u tvornicu prije početka izrade.

a mozd je onda taj fiat koji sam vidio tim putem nastao!
MIKE ne bi li tako trebalo bit skuplje? puno!, al mislim, u pravu si ovo da si svaki posrednik uzme odredjeni postotak
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
a mozd je onda taj fiat koji sam vidio tim putem nastao!
MIKE ne bi li tako trebalo bit skuplje? puno!, al mislim, u pravu si ovo da si svaki posrednik uzme odredjeni postotak

ma znam...al to sam lupil...onak samo ...hehe...
 
B

BAGERISTA

Guest
E ovo nisam ima prilike vidit,,,:shock::shock:,,,,,,,,,,ala je ovo neki homemade,,,ili:?::?::?:svejedno,,,,svaka čast ko god je ovo napravija..:shock:
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
izgleda solidno napravljeno
,samo je preglednost priključka na nuli,nema zadnjeg stakla, nego samo na retrovizore , daleko je napred i malo nisko.
mjenjač možda i nije problem, vjerojatno je zf i na traktoru, pa paše na MAN motor.
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Slikano je tu blizu mene,to je homemade napravljeno ove godine,a za mjenjač ne znam,u kabini je normalna ručica mjenjača.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Čini mi se da sam negdje tu na forumu pročitao kako ono mijenjanje brzina bez kvačila radi na sustavu lamela. Kod mene je postao problem to što kad traktor vuče teret i prebaci se brzina (bez kvačila) prvo se čini kao da ta lamela proklizuje i onda u jednom trenutku kao da zagrize i pri tome se na sekundu čuje nekakav čudan zvuk iz getribe (kao da nekakvi zupčanici ulete jedni u druge). U čemu bi mogao biti problem i gdje ga riješiti?
 
B

BAGERISTA

Guest
Mijenja se sa i more bez,,i jedno i drugo je ispravno.......
kad si mijenja ulje,,,,,,,i dali je uopče mijenjano,,,,,i koliko ga ima..jesi pogleda..:?::?:
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Znam da je oboje ispravno ali to sam napomenuo zato da nebi netko mislio da pokušavam ugurati mjenjač onda kad treba stisnut kvačilo (npr. iz 2. u 3. brzinu). Ulje je provjereno i nije na maximumu ali je u granicama dozvoljenog. Teoretski nikad nije mijenjano ulje u getribi, ali u praksi je nadolito oko 70l ulja koje konstantno negdje nestaje (već sam pisao negdje o tome tu na forumu).
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Dali netko ima ili zna gdje bi se mogao nabaviti ventil od fiata za hidraulične kočnice.!? Trebao bi ga staviti na universala 445U.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Dali netko ima ili zna gdje bi se mogao nabaviti ventil od fiata za hidraulične kočnice.!? Trebao bi ga staviti na universala 445U.
Nemoj ga niti iskati, jer ne postoji na našem tržištu. U Štoreu su ih bili ugrađivali za francusko tržište, no aktiviranje je bilo ručicom, a ne pedalom.
Mislim da za aktivaciju pedalom niti ne postoji.
Jedna od varijanti je ugraditi ventil od Tome Vinkovića. Ak te zanimaju detalji, javi mi se.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Nemoj ga niti iskati, jer ne postoji na našem tržištu. U Štoreu su ih bili ugrađivali za francusko tržište, no aktiviranje je bilo ručicom, a ne pedalom.
Mislim da za aktivaciju pedalom niti ne postoji.
Jedna od varijanti je ugraditi ventil od Tome Vinkovića. Ak te zanimaju detalji, javi mi se.

Cujemo se onda dok jos utvrdim par stvari, to mi treba jer sam kupio neku miksericu a prazna ima 4200kg a ima hidr kocnice..
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Pozdrav prijatelji
imam jedno pitanje
zanima me sta mislite o ovom traktoru da li je skup znam da su se dobro pokazali ali nesto mi jeftin.
http://www.njuskalo.hr/traktori/fiat-f-100.1995g-oglas-5036201
i zanima me kako se pokazao njihov mjenjac u odnosu na mjenjac u seriji 90.


Imam ja istog takvog iz 92 god ali ovo je nešto stvarno jeftino. Trebalo bi otići vidjeti u živo i ako je sve u redu s njim onda je stvarno super prilika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh