• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
tocno je! nemoj ni preliti bas! pa kak nemožes nać taj ispust? (kad se zavuces pod traktor) nekih 40 cm od kardana prema sredini traktora imas taj vijak, i tocno je na sredini izmedju kotaca!tak je kod mene na 70-66! (nadam se da me kužiš). i kad ga budes ispustao nek ti prednji kraj traktora bude lagano povisen! transhidraol 85 ja stavljam. usput, kak te sluzi fiat?
 
B

BAGERISTA

Guest
Pozdrav, ja imam 65-66. Kaj se ulja tiće, reko mi mehaničar da ide cca 45 l. Ne znam da li je točno, ali po ovm komentaru, lako moguće. Mene zanima kako izvaditi to ulje i kako uliti novo? Gdje je toj otvor, nemremo ga nać. Hvala

Imaš u temi,,,od serije 90,,,,,sve je stavljeno na slikama,,,...
A ulje nemoj stavljat bilo koje.....nego ono šta je prepisano.
 

zagorjerules

Član
Tu od
27 Lip 2012
Poruka
57
tocno je! nemoj ni preliti bas! pa kak nemožes nać taj ispust? (kad se zavuces pod traktor) nekih 40 cm od kardana prema sredini traktora imas taj vijak, i tocno je na sredini izmedju kotaca!tak je kod mene na 70-66! (nadam se da me kužiš). i kad ga budes ispustao nek ti prednji kraj traktora bude lagano povisen! transhidraol 85 ja stavljam. usput, kak te sluzi fiat?

Hvala dečki! danas ću probat nač na svom di je kaj. ak je sve ko na 90-tki nebi trebalo biti problema. kak me služi? nakon kaj sjednem na njega sa universala 445dtc, AVION! stvarno fantastičan, brz, okretan, dosta jak, makar se nebi bunio da ima par konja više (čitaj 80 :p). stvarno sve pohvale za traktor. kod nas u zagorju ih nema uopće, bar ja nisam vidio, tak da dosta ljudi pita kaj je to sad (?!) i tak. inače, nema ih baš po oglasniku, onaj neki sa utovarivačem se vuče več duže vrijeme, al mislim da je ubijen. i jako ih je teško naći. mi imali sreće pa ulovili ovog, iz uvoza je (italija), 6500 sati, 1992 godina. sad za ispuštanje ulja znam, ak ti nije problem napisati još di se dolijeva i di je mjerač. Hvala
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Hvala dečki! danas ću probat nač na svom di je kaj. ak je sve ko na 90-tki nebi trebalo biti problema. kak me služi? nakon kaj sjednem na njega sa universala 445dtc, AVION! stvarno fantastičan, brz, okretan, dosta jak, makar se nebi bunio da ima par konja više (čitaj 80 :p). stvarno sve pohvale za traktor. kod nas u zagorju ih nema uopće, bar ja nisam vidio, tak da dosta ljudi pita kaj je to sad (?!) i tak. inače, nema ih baš po oglasniku, onaj neki sa utovarivačem se vuče več duže vrijeme, al mislim da je ubijen. i jako ih je teško naći. mi imali sreće pa ulovili ovog, iz uvoza je (italija), 6500 sati, 1992 godina. sad za ispuštanje ulja znam, ak ti nije problem napisati još di se dolijeva i di je mjerač. Hvala

na koji mislis sa utovarivacem?
mjerac ti je sa desne strane toplinga, obican mali vijak 13 mm, a tu ga i dolijevas
 

zagorjerules

Član
Tu od
27 Lip 2012
Poruka
57
na koji mislis sa utovarivacem?
mjerac ti je sa desne strane toplinga, obican mali vijak 13 mm, a tu ga i dolijevas

ovaj: http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-fiat-dt-780-oglas-4149035

al vidim sad da ima par dobtih primjeraka:
http://www.njuskalo.hr/traktori/fiat-80-88-1990-god-oglas-4906148
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-fiat-60-90-60-ks-oglas-5428930

zaboral sam gore to spomenuti, jedino kaj moj nema je bočni mjenjač, nego klasika dole na sredini.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Pa dajte kak se nejavlja kupac FIATA 1180 DT koji je bio na njuskalu pred jedno tri tjedna? il mozda neko od vas pozna novog vlasnika? zanima me kak ga sluzi stroj<?
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pa sta te tocno zanima? taj je isti kao 70-66(ja ga imam)! bio je na njuskalu jedan 80-66 prije dva mjeseca za 8500E, bez prednje vuce
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Neponovljivibris

Ne takav, ona manja varijanta kao vinogradar, prvi kotači 20" zadnji 28"..
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pa sta te zanima oko tog traktora? si kupio il bi kupio pa se raspitujes? za kakve ti poslove treba? mislim da su se ovakvi modeli proizvodili u turskoj, znam da ti turski imaju ovakvu crnu plasticnu masku napred,, zapravo siguran sam 100%!
e da, i jos drugo sto znam a to je da imaju zacuđujuće visoke cijene, al opce nekuzim zasto!,mozda zato sto su malo mladji!
siguran sam da je ovome na slici cijena je minimalno 12000 eura, i to sa ovakvim gumama!
 
Posljednje uređivanje:

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Takvog planiram kupiti, treba mi za terat miksericu, imam Unizverala 445U ali mi je slab za ovu miksericu kaj sam kupil pa tražim nekaj jače a ovo mi je upalo u ponudu..idem ga drugi tjedan pogledat i zakaparit ako je sve ok..
Zanima me raspored brzina, okretnost, problemi itd...
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Takvog planiram kupiti, treba mi za terat miksericu, imam Unizverala 445U ali mi je slab za ovu miksericu kaj sam kupil pa tražim nekaj jače a ovo mi je upalo u ponudu..idem ga drugi tjedan pogledat i zakaparit ako je sve ok..
Zanima me raspored brzina, okretnost, problemi itd...

imas 12 brzina za naprijed, 4 za rikverc!, traktor je jako okretan, jako je pogodan za radit! a problemi su na svakom razliciti! onaj kardan od predjne vuce jako je tanak, spor je po cesti(pod punim gasom 30 km/h), i tak. a malo su komande od hidraulike cudno napravljene: onu polugu za gore-dolje koristis samo kad odredujes visinu,, znaci postoji dva mehanička "dugmeta" za gore-dolje,sa kojima dizes-spustas radni stroj, pa se malo na to treba priviknut,i stvarno pazi, na to kaj sam ti reko, da ak ima tu crnu masku naprijed mogao bi bit turske proizvodnje!
kolika cijena ako nije tajna?
i de u usporedbi sa tim reci odokativno koliko bi moj vrijedio, sa sve cetiri nove gume i utovarivacem
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Nemogu ti ništa reći za cijenu jer traktor nije u RH pa još neznam koliko će me doći doma a i kak ću ga pogodit, uglavnom nebi trebao biti skup..
 

Najnoviji postovi

Na vrh