• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

S

suljo isak

Guest
poz.. imam fiata 880dt i otisao mu je jedan lezaj u mijenjacu. traktor lezi vec dva mijeseca pa ako bih mi mogli rec gdije bih mogao naci dijelove za mijenjac. i trebaju mi plocice za rucni tog istog traktora POZDRAV
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pozz! sta znaci kad na onim starim fiatima(680,780, 880, 980) svijetli ona lampica na kontrolnoj tabli, u skroz lijevom stupcicu, najdonja? neznam kak da ju opisem, niti cega bi to mogao bit znak, ako neko moze i sliku dat!a mozda tako izgleda i na seriji 90! hitno mi treba ta inforamacija! zahvaljujem
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Ispravak!; na seriji 90 i 66 je na tom mjestu kontrolka od rucne, tak da nije isto kao na tim serijama!

za ostale neznam,al na mojoj 90-ki skroz lijevo i najdonja je kontrolka od uključenog prednjeg pogona...;)
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
za ostale neznam,al na mojoj 90-ki skroz lijevo i najdonja je kontrolka od uključenog prednjeg pogona...;)

aha! ja sam mislio da je to neki kvar! al neznam ovu kaj sam danas vidio da je svijetlila , za taj simbol nikako ne bi pomislio da je od prednjeg pogona! el crveno svijetli kod tebe?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
aha! ja sam mislio da je to neki kvar! al neznam ovu kaj sam danas vidio da je svijetlila , za taj simbol nikako ne bi pomislio da je od prednjeg pogona! el crveno svijetli kod tebe?

ne, žuto je...
photo0012jd.jpg
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ne, žuto je...
photo0012jd.jpg

e kolega puno hvala na slici( iako nije ta lampica ali bit ce lakse za objasnit)
nisam mislio na tu! neg na onu gore kod sata!, ono gdje je kontrolka akumulatora, ispod nje od pritiska ulja, i u tom stupcicu najdonja! na seriji 66 je na opisanom mjestu kontrolka od rucne(sto vjerujem i da je tako na tvojoj 90-tki) ! al na traktorima za koje sam pitao nije od rucne, neg neki cudan simbol!
da nepostoji neka stranica ili bilo kakav drugi izvor gdje se mogu vidjet svi simboli i njihovo znacenje na upravljackoj ploci fiat traktora? jer dosta tih simbola neznam!?
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Eto da se ubacim u temu sa odgovorom kolege Bageriste....maloprije me zvao i rekao je da objasnim kako se radi o lampici prednje vuče....sa lijeve strane iza gdje se uključuje da je jedan mali prekidač i on da zna često biti u masi ili ostane stalno spojen pa lampica ostane svijetliti...trebalo bi ga po njegovom naputku raskopati i očistiti jer da je to dosta česta pojava kod njih...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Eto da se ubacim u temu sa odgovorom kolege Bageriste....maloprije me zvao i rekao je da objasnim kako se radi o lampici prednje vuče....sa lijeve strane iza gdje se uključuje da je jedan mali prekidač i on da zna često biti u masi ili ostane stalno spojen pa lampica ostane svijetliti...trebalo bi ga po njegovom naputku raskopati i očistiti jer da je to dosta česta pojava kod njih...

ispravak odgovora od bageriste:
lampice u ljevom stupcu kod volana, zadnja lampica žute boje označava paljenje prednje vuče (sve žute lampice su lampice upozorenja, a ne kvara, kad svijetli crveno, zaustaviti stroj i vidjeti šta je u kvaru)

ova žuta lampica dolje ljevo, označava upaljenu prednju vuču, ili postoji mogučnost da pogon nije upaljen, nego je pukla žica, pa je u masi, a nejčešće se zna desit da na prekidaču otraga na diferencijalu pored trube lijevog kotača (tamo di je poluga za paljenje prednje vuće) moguće je da se žica odspojila, pa ako dotakne masu, lampica svijetli.

na desnom stupcu pored volana, postoji jedna lampica koja je cvene boje, na njoj je znak jednog ili dva zupčanika sa kapljicom iznad, ona pokazuje protok ulja u sistemu hidraulike...

ako ta lampica svijetli duže od 4, 5 sekundi, može i duže svijetlit, to je znak da je vrijeme za promjenu filtera ulja od hidraulike

ispod te crvene lampice je zelena lampica, koja će zasvijetlit ako je sve u redu kada se na lijevoj strani pritisne dugme "check"

sve ovo tu napisano je provjereno by BAGERISTA :)
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ma to vi govorite za seriju 90! a ja o nekom starom fiatu, koji nema nikakvih dugmadi, a ni lampica izvan te ploce! samo tu nekakvu lampicu(cudnog simbola), i kazem, nalazi se pod onim staklom, gdje i sat, i obrtomjer, i sve to! i sa svake strane te ploce(pod tim staklom) nalazi se po jedan stupac lampica! i ova je sa lijeve strane, i to najdonja i svijetli crveno
a kak izgleda simbol prednjeg pogona?

trebalo bi otvoriti u MEHANICKOJ RADIONICI temu pod imenom SIMBOLI NA INSTRUMENT TABLI TRAKTORA, i to bez obzira na marku
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Pa daj onda slikaj više i postavi tu pa če ti reći ako tko zna..

traktor nije u nasem vlasnistvu, samo bi ga mozda kupili,( u stvari vjerovatno hocemo) pa zato ispitujem!
nalazi se daleko od mene da bi ga sliko
a taj simbol je tak cudan da ga niti otprilike nemrem opisat
a nis, jedino ak neko ima sliku instrument table fiata 780, 880, 980) god proizvodnje 1981-1985
a ako nema gdje se to moze nac? mislim samo slika

e da ! jos nesto! da li je moguce da su podaci o traktorima na KONEDATI netocni, jer kad uporedjujem, nist neodgovara, ?
 
Posljednje uređivanje:

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
Jesi gleda da nije u masi negdje žica,,,,,ispitaj je prije nego išta radiš,,,,,,,,,,,to ti je najeftinija opcija,,,,ili je možda i indikator,,,,otiša..

evo nastao je novi problem na FIATU F130 , žica je pronađena gdje je pravila spoj na jednom konektoru sve popucalo , al sad ima novi problem elektronika je poludila sad je počeo dizati hidraulik i kada se spusti dole sam počne ići nazad,kad se klikne na stop onda stane , to se dešava kad se radi preko unutarnji tipki komandi, mislim da unutarnje tipke idu sve preko procesor modula koji se nalazi ispod ručica mijenjača a preko vanjski na blatobranima je sve uredu, JAKO BI DOBRO DOŠLA ELEKTRIČNA SHEMA ILI NETKO IMA ISKUSTVA S TIM ...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
plug opče nije nekaj posebno jer neku ozbiljniju masu(kukuruzovinu...)opče nebi zaoral,a crtala na takvoj zemlji opče nemaju svrhu
 

Najnoviji postovi

Na vrh