• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

B

BAGERISTA

Guest
Ako se dobro siječam,,,mislim da između haube i grede(glavnog nosača,,,)ima oko 15cm.....
Mogu poslikat,,,pa češ vidit..

16av6fr.jpg

v48mt0.jpg
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
e prijatelju hvala na trudu(na slikama)! to je malo cm. jebote sta onda da radim, kak da to prepravim? nemogu zbog te sitnice odustat od utovarivaca
 
B

BAGERISTA

Guest
Ima način,....8)8)
Izvuci,,,izlaz prema kabini još,,tako da kompletan ispuh bude bliže stakla,,,i baci ga vanka na kraj od kabine(ko šta imaju fendovi,newholandi,,itd)..ako treba,,,napravi na novo rupu na haubi,,,mada neznam kako i diizlazi iz tvog traktora ispuh,,pa nebi bilo loše da se stavi slika......

A za sve ima riješenja,,,čak,,,se da izvest da bude ljepo i za vidit..8)8)

I pitanje kakav je nosač,,,od utovarivača,,,nači fiksni dio,,,,,,koji je na traktoru,,,,,,,,,,,,je ko na mom,,ili slično,,,,,nemoj rezat bez vidit i dobro promijerit,......i na kojem je traktoru bio do sada,,,i na koji ide.,......???????????
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
a iskreno neznam ja bas sa slikama ovdje! nemogu napravit novu rupu na kabini jer mi se kabina otvara prema naprijed! na mom(serija 66) je isto kao na fergusonu, a taj s kojeg bi ja kupio (to su oni 580,680, 780 i 880)ima auspuh kao tvoj! a kao sto si rekao, vanjska stijenka auspuha mi je tocno 15 cm od haube, al to je skroz na knap! a gdje bi nasao ta koljena da ga približim kabini?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
a iskreno neznam ja bas sa slikama ovdje! nemogu napravit novu rupu na kabini jer mi se kabina otvara prema naprijed! na mom(serija 66) je isto kao na fergusonu, a taj s kojeg bi ja kupio (to su oni 580,680, 780 i 880)ima auspuh kao tvoj! a kao sto si rekao, vanjska stijenka auspuha mi je tocno 15 cm od haube, al to je skroz na knap! a gdje bi nasao ta koljena da ga približim kabini?
neznam baš da ima takvih koljena za kupit:scratch...to flekserica i švasaparat i peri dok god ga ne dobiješ kak ti paše...može se auspuh složiti na sto načina i kak god hoćeš da ti stoji,sam treba imati volje,malo znanja i vremena...:lol::lol::lol:
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
neznam baš da ima takvih koljena za kupit:scratch...to flekserica i švasaparat i peri dok god ga ne dobiješ kak ti paše...može se auspuh složiti na sto načina i kak god hoćeš da ti stoji,sam treba imati volje,malo znanja i vremena...:lol::lol::lol:

Moja preporuka je da ako ti nije daleko odvezeš traktor u Vrbovec, firma Konit Kožar se bavi proizvodnjom auspuha i mogu takve situacije riješiti bez problema, a i kvalitetno če izgledati.
Ili možeš doma nešto improvizirati da pripašeš tj da ti pašu svi kutovi i to pa im to odneseš za uzorak po kojem oni onda naprave.
 
B

BAGERISTA

Guest
Moja preporuka je da ako ti nije daleko odvezeš traktor u Vrbovec, firma Konit Kožar se bavi proizvodnjom auspuha i mogu takve situacije riješiti bez problema, a i kvalitetno če izgledati.
Ili možeš doma nešto improvizirati da pripašeš tj da ti pašu svi kutovi i to pa im to odneseš za uzorak po kojem oni onda naprave.

Ovo je najbolje riješenje,,,,,,,,ako se nezna sam snač,,,ili nije nikad dela,....

Ja kad bi mijenja,,,,,bazu bi sam napravija,,,odnoisno,,,,zamišljeno bi prenijo majstoru,,i reka kako da napravi,,,,a na njemu je da to odradi,,kako spada,...

Zaboravi varenje na licu mijesta,,ili rezanje glavne grane,,,,,nači od koljena van,,,ideš na novo,,,,ali dobro razmisli prije nego se upuštaš,,,,...

Dali uopče paše,,ili je taj utovarivač bio na takvom traktoru,to treba dobro vidit........jer ako treba i njega pripasivat,,,,nije za se zajbavat..kupit na sljepo..
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pozz dečki
naime počeo sam snimati jednog fiata ali ne znam koji je model, naranđaste je boje pa me zanima dali i kakve veze imaju te njihove boje ...da nije ko zetor crveni-plavi, i te fore, znači dali su te boje značajne- god proizvodnje, za domače-strano tržište...
znači naranđasti je i ima svijetla u masci, prednji most mu je stvarno masivan(u usporedbi sa zetorom ovo je tenk) dosta je širok a po veličini bih rekao da je cca 80 ks
ako imas ko kakav katalog ili nešto...
te me zanima kakvi su po pitanju zamijenskih dijelova u slučaju da ga treba slagati-ponuda-cijena
unaprijed zahvaljujem
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pozz dečki
naime počeo sam snimati jednog fiata ali ne znam koji je model, naranđaste je boje pa me zanima dali i kakve veze imaju te njihove boje ...da nije ko zetor crveni-plavi, i te fore, znači dali su te boje značajne- god proizvodnje, za domače-strano tržište...
znači naranđasti je i ima svijetla u masci, prednji most mu je stvarno masivan(u usporedbi sa zetorom ovo je tenk) dosta je širok a po veličini bih rekao da je cca 80 ks
ako imas ko kakav katalog ili nešto...
te me zanima kakvi su po pitanju zamijenskih dijelova u slučaju da ga treba slagati-ponuda-cijena
unaprijed zahvaljujem

nekak mislim da govoris o fiatu 780 dt! stariji fiati su obično narancasti! mislim da kod njih nema neke razlike za strano i domaće tržište! oni sami su jako jeftini (te stare 780 i 880 mozes naci za 6-7 tisuca eura) a i dijelovi za njih nisu skupi. sve dijelove za njih mozes naci u krizevcima! el govoris o onom sa njuskala? to su stvarno dobri traktori! sjecam se neke godine smo ja i stari gledali jednog 680, bilo je izmedju -5 i -10, traktor bio sav pod snijegom i samo je tak upalio!na satu je pisalo 8500 rs, vlasnik nam je sam priznao da ima daleko vise, nije pusio ni na iberlauf, ni na auspuh, ni malo! sta , ga kupujes?
 
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma ništa od njuškala več prolazim kraj jednog 10 dana i stalno je na istom mijesto a kolega poznaje vlasnika ali ga snimamo da vidimo jel je vozan i koliko se koristi pa da znamo o čem se radi odokativno prije nego uletimo gazdi s ponudom...nekak mislim da je prije 880...
uglavnom sam pročitao u temi da nisu veliki potrošači a to je u današnje vrijeme postala jako bitna stavka pa buduči da smo otprilike pronašli o kojem se radi pa ako može tko napisati nekoliko riječi o samoj mašini, getribi, prednjoj vuči i ostalim stavkama...kod mene bih bio u šumskoj službi
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
da, mali su potrosaci! petak? pa takav stari traktor nemoze vrijediti vise od 7 t eur, a uostalom zavisi u kakvom je stanju, mislim na gume, el pusi i to. a ovo o masini , getribi i prednjoj vuci ce napisat neko ko se malo bolje razumije u mehaniku, mada ja imam fiata, al neznam sta te konkretno zanima
 
Posljednje uređivanje:

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ma ništa od njuškala več prolazim kraj jednog 10 dana i stalno je na istom mijesto a kolega poznaje vlasnika ali ga snimamo da vidimo jel je vozan i koliko se koristi pa da znamo o čem se radi odokativno prije nego uletimo gazdi s ponudom...nekak mislim da je prije 880...
uglavnom sam pročitao u temi da nisu veliki potrošači a to je u današnje vrijeme postala jako bitna stavka pa buduči da smo otprilike pronašli o kojem se radi pa ako može tko napisati nekoliko riječi o samoj mašini, getribi, prednjoj vuči i ostalim stavkama...kod mene bih bio u šumskoj službi

za getribu nemrem tvrditi jer nemam ga dugo,ali što se motora tiče tu nemreš puno fulati,ak ništa ne lupa u njemu dok dela slobodno kupuj...imal sam prije Štoreta i za tog motora isto morem reći samo riječi hvale,:prayer::prayer::prayer:...(njegva getriba baš i nije neka tehnologija:finga::finga:)
...a i ovaj sad fiat kaj sam kupil (fiatagri 90-90) je stvarno prva liga,potrošnja je na razini daleko manjih i slabijih traktora,a njemu te iste snage nimalo ne fali,brzina ima kolko god oćeš,tak da imaš dobar izbor od jako sporih do brzih transportnih (ima brzu getribu...neki je nemaju :!:)
...prednja vuča se uključiva direkt ručno (nema nikakve gumbiće ni prekidače ili slično) a prednji most je snažan i robustan kao inače i cijeli traktor...
...sami traktori inače su omiljeni kod ljudi koji ih koriste po šumi baš zbog svoje snage i robusnosti...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
nekak mislim da govoris o fiatu 780 dt! stariji fiati su obično narancasti! mislim da kod njih nema neke razlike za strano i domaće tržište! oni sami su jako jeftini (te stare 780 i 880 mozes naci za 6-7 tisuca eura) a i dijelovi za njih nisu skupi. sve dijelove za njih mozes naci u krizevcima! el govoris o onom sa njuskala? to su stvarno dobri traktori! sjecam se neke godine smo ja i stari gledali jednog 680, bilo je izmedju -5 i -10, traktor bio sav pod snijegom i samo je tak upalio!na satu je pisalo 8500 rs, vlasnik nam je sam priznao da ima daleko vise, nije pusio ni na iberlauf, ni na auspuh, ni malo! sta , ga kupujes?


...evo našao sam svoj post od prije godinu dana u ovoj tem8i kad sam imao jednog 680 dt i tog sam propustio ali mislim da je ovaj več na pola u dvorištu jer sam se zaljubio iako nema kabine...prednji most mu je strašno robusan a i cijeli traktor.....mislim da ču se i ja moči uskoro pohvaliti sa slikama u ovoj temi:weedman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ajde nek je sa srečom,,,,kod pokušaja kupovine--pregovaranja,8),ako nije več i doma stiga..:supz::drinkers::drinkers:
A kod njih boja neznam,,,,dali igra neku ulogu,,,,samo znam da su svi stariji imali tu boju,,,nači više naranđasta..
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
stao sam u probno razgledavanje...gume su mnu loše ali deda hoče stavljat akumulator i palit ali pošto smo bili u žurbi nismo stigli i sad čekamo povratnu info o cijeni....nije mi jasno- naime našao sam u predhodnim stranicama onaj link sa svim fiatima i tamo stoji da ima prednje gume 28" ali ja sam 100% siguran da su mu prednje 24" a za zadnje mislim da su 32" ... i sad mi to daje glavobolje jer ako su mu zadnje 34 ili 36" onda mi ne gine kupovina novih a ako su 32 onda se budu nabavile dobre rabljene koje več imam na lageru....ako mi ko može dati taj bitan podatak bio bih zahvalan:supz:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
stao sam u probno razgledavanje...gume su mnu loše ali deda hoče stavljat akumulator i palit ali pošto smo bili u žurbi nismo stigli i sad čekamo povratnu info o cijeni....nije mi jasno- naime našao sam u predhodnim stranicama onaj link sa svim fiatima i tamo stoji da ima prednje gume 28" ali ja sam 100% siguran da su mu prednje 24" a za zadnje mislim da su 32" ... i sad mi to daje glavobolje jer ako su mu zadnje 34 ili 36" onda mi ne gine kupovina novih a ako su 32 onda se budu nabavile dobre rabljene koje več imam na lageru....ako mi ko može dati taj bitan podatak bio bih zahvalan:supz:
po tractordati su prednje 24, a stražnje 30...

Hesston 680 Tires:
Ag front: 7.50-16 (2WD)
11.2-24 (4WD)
Ag rear: 16.9-30
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
thnx mike, ti podaci mi se više sviđaju jer imam tih 11.2 24, a 30- mislim da ima steyr ili možda torpedo 75-ak iako sam malo u nedoumici jer sam sređivo 32" kolegi samo se ne mogu sijetiti od čega su bile...uglavnom za jedno janje bit če vrhunske gume:supz::supz::supz:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
16.9-30 ima isto svaki zetor koji ima prednji pogon i koji je novije linije, a i puno ostalih traktora ima dimenziju tako da nije problem
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
el se fiat traktori ponovno proizvode? mislim, znam da ne, al sam sad na nekoj stranici vidio novog fiata, oznake 776 DTC, godina proizvodnje pise 2011, mislim da ima oko 30 rs? onak ima kockastu haubu, ko serija 90 i 66 al je narancast boje! to neko kopira?
 

Najnoviji postovi

Na vrh