• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
a pitanje sam izbrisao na onoj temi! kasnije sam skužio da bolje pitat ovdje! OK?
dakle, postoji taj jedan prednji utovarivač sa 6 cilindara za fiate i cijena mu je samo 1600 eura. brutalno niska cijena! a takvi su inače po oglasnicima oko 3000 eura! gdje je sad tu kvaka? mislim da je na fiatu 70-90 a ja bi si ga stavio na 70-66! da li bi to sve odgovaralo? ti svi nosači i to

pa sad i nije to tak niska cijena ak je čovjeku sila da proda...meni dok sam kupoval svojeg 90-90 rekel gazda da mi more za cca.2000€ nabaviti orginal skinutog sa traktora...a ovaj za kojeg pitaš sam vidio u njuskalu i montiran je na 70-90,a jeftino je zato jer ga je vjerovatno tam dobio u pridav k traktoru(platil ga 500€ max.)
...sad dal bi tebi pasal na tvoj :scratch:scratch:scratch ...
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pa sad i nije to tak niska cijena ak je čovjeku sila da proda...meni dok sam kupoval svojeg 90-90 rekel gazda da mi more za cca.2000€ nabaviti orginal skinutog sa traktora...a ovaj za kojeg pitaš sam vidio u njuskalu i montiran je na 70-90,a jeftino je zato jer ga je vjerovatno tam dobio u pridav k traktoru(platil ga 500€ max.)
...sad dal bi tebi pasal na tvoj :scratch:scratch:scratch ...

pa ak i nebi pasalo, ne bi bilo velike razlike, to bi se dalo preradit! al zakasnio sam! jedan dan izaso u oglasniku, drugi je vec bio prodan.bio je ok utovarivac jel de? mislim da najvise sa te serije pase na mog! tesko ih je naci koji pasu skroz il barem približno
 
B

BAGERISTA

Guest
Pare u đep,,,,i vanka,,,,nači češ ga najeftinije,,,i največi izbor,,,a i stane na auto prikolicu,,ili kombi,,,da treba..
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Bok dečki da se ja i ovdje pridružim u ovu grupu i da vam kažem da je moj susjed kupio fiata f 130 i da je stvarno mrcina od traktora i danas sam brzo promjenio mišljenje koje sam do sada imao o fiatu.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Bok dečki da se ja i ovdje pridružim u ovu grupu i da vam kažem da je moj susjed kupio fiata f 130 i da je stvarno mrcina od traktora i danas sam brzo promjenio mišljenje koje sam do sada imao o fiatu.

takvo sam mišljenje i ja imao dok ga nisam kupio. sam sto ja nisam imo bas srece pri kupnji, al ono, ugl da moj ima bar 20000 rs manje bio bi ok! koliko je dao? 13-16 t eura?
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Dao je 110 tisuća kuna ima 5000 radnih sati ,izgleda dobro a sve ostalo će vidit kad započne radit s njim,al sve u svemu traktor na oko izgleda očuvan ,ljepo ide ,ne dimi,
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Dao je 110 tisuća kuna ima 5000 radnih sati ,izgleda dobro a sve ostalo će vidit kad započne radit s njim,al sve u svemu traktor na oko izgleda očuvan ,ljepo ide ,ne dimi,

i na mom je pisalo 4680 h, ja kod majstora prvi put, radi neke sitnice, i ono hvalim mu se kak sam dobar traktor kupio a on mi kaže, taj ti nema ispod 30000 radnih sati
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
A vidit će se kako će se pokazat,al kažem meni se je jako svikao i neočekivano me iznenadio.
 
B

BAGERISTA

Guest
Neka i tebe kod nas..............

Nek mu je sa srečom,,,,,:partyman::partyman:
A koliko sati ima to na nijednom nemoreš reč,,,pogledat malo bolje,,po polugama ča nose,,,itd,,več se da vidit nešto,,,,a cijela slika traktora če dat vanka koliko ima sati otprilike,,,,mada ako sve dela,,,nevidim problema...

A da se razumijemo,,,nisu vani držali traktore,,,da ih gledaju,,...:?
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Ma jasno je nama svima da oni vani nisu držali traktore u zimskom snu nego da su se pošteno naradili traktori a bome i oni s njima ,a što se tiće ovog fiata od susjeda stvarno ljepo izgleda,orginal boja,klima, ehr,multipower,reverzer, sve je ispravno,jako ljep traktor.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pitanje za sve, a posebno za BAGERISTU(jer sam vidio da si ti to imao skinuto sa traktora), znaci radi se o kardanu od prednje vuče, relativno je nisko a nema nikakvu zastitu, a sad kak sam resio da uzmem rolobalirku, skužio sam da bi mi se tu sijeno moglo omotavat i zavlačit, posto kad se balira korači se red koji zna bit pravo debel i visok! i sad mene zanima gdje bi ja mogao to nabaviti? inace kupujem u krizevcima dijelove za traktor al oni to nemaju, al neznam jel taj traktor tako napravljen tvornički, bez toga? nadam se da me kužite kaj pitam
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Tvornički ima.. Nevjerujem da bi to mogao kupiti kao rezervni dio, ali bi bilo i jako skupo. Odeš u neku firmu koja savija lim, i daš napraviti "korito" od 3 ili 4mm debljine. Na krajevima kardana gdje ulazi u diferencijal i u getribu, pogledaj imaš rupe za šarafe m8 mislim koji inače drže tu zaštitu.. i to je to.
Možda jedino na dnu "korita" nebi bilo loše mjestimično napraviti par rupa da eventualno ulje ne stoji unutra jer tak ima i original.
 
B

BAGERISTA

Guest
pitanje za sve, a posebno za BAGERISTU(jer sam vidio da si ti to imao skinuto sa traktora), znaci radi se o kardanu od prednje vuče, relativno je nisko a nema nikakvu zastitu, a sad kak sam resio da uzmem rolobalirku, skužio sam da bi mi se tu sijeno moglo omotavat i zavlačit, posto kad se balira korači se red koji zna bit pravo debel i visok! i sad mene zanima gdje bi ja mogao to nabaviti? inace kupujem u krizevcima dijelove za traktor al oni to nemaju, al neznam jel taj traktor tako napravljen tvornički, bez toga? nadam se da me kužite kaj pitam



Kolega Ivica Blagaj je ljepo napisa,,,i potpisujem.......
Na mojem je to gore,,,i ja sam skinuja jer je na jednom mijestu malo puknuta,,,mada je na sve četiri strane več varena,,jednostavno sam odlučija varove pobrusit,,,i napravit kako valja........
Naravno da je na njemu to original,,,i to je trebalo doč s njim,,,,ali izgleda da je neko na tvom zaboravija vratit,,ili mu jue pala pa je komplet slomija.......

Najlakše bi bilo pogledat,,preko di su firme,,,i servisi,,,ako je koja sa strane,,da je ostala,,,ili da se naleti na kakav otpad,,,,,,ili ako ne kako je napisa kolega,,,,mijere,,,i dat je savit,,,jer nije neki problem,,,,(dosta je ravna),,,,,,ako treba reci dat ču tiu mijere dok je dole.,.,...

A namotavat bi se moglo svašta,,,,,,,,,,,,a najgore,,,ako se sijedne na njega..mada je teško jer je dosta visok..

Nisam je ni ja još montira,,,,,,,,jer 100poslova derem......
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
OK cut cu se sa jednim covjekom koji nabavlja vani dijelove za fiate, pa ak nema dat cu negdje izradit! bio bih ti zahvalan na mjerama(iako bas neznam da su iste), al nemoras sad nato gubit vrijeme! kad kažete da bi nova bila skupa, koliko mislite, onak otprilike? 1000kn?, originalni auspuh je za njega 600kn, ovonebi trebalo bit puno vise!
a visok je, al nedovoljno za sijeno! znam kad mi se na kardan, dok sam jos radio sa panonijom omotalo sijeno, živa muka to isčupat, agdje tek ovo!
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam,,,,koliko,,,,ali više od auspuha če izač,,,to je sigurno...(mislim da se ne varam..)

Glej ako očeš izmijerit ču ti dužinu,,,pa onda vidi dal ti paha gore,,.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pozdrav! e prijatelji moji danas sam skoro dotjerao 90-90 u svoju avliju, ali propali pregovori i zatim cu vjerovatno zalit do kraja života! kakav je to traktor!!!...sve sto sam dosad vidio...neznam.al sta je tu je
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
pozdrav! e prijatelji moji danas sam skoro dotjerao 90-90 u svoju avliju, ali propali pregovori i zatim cu vjerovatno zalit do kraja života! kakav je to traktor!!!...sve sto sam dosad vidio...neznam.al sta je tu je

Bolje vrabac u ruci,nego golub na grani..

To je samo propuštena prilika,neboj se nisi jedini..
 
B

BAGERISTA

Guest
pozdrav! e prijatelji moji danas sam skoro dotjerao 90-90 u svoju avliju, ali propali pregovori i zatim cu vjerovatno zalit do kraja života! kakav je to traktor!!!...sve sto sam dosad vidio...neznam.al sta je tu je

Nema žaljenja,,,,,,,,,naletit češ opet,,,na stroj,,ne sekiraj se,,,,,samo pare spremne...strojeva je bilo i če bit...
Pa šta ga je drugi uzeo,,,ili nije cijena dobra:scratch:scratch
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ma cijena je bila ok, al sam se u zadnji cas predomislio jer kupujem neke druge strojeve, anemogu sve, ovo mi praktički nije ni bilo u planu, al kad sam sjeo u njega i malo ga poceo vozit rekao sam sam sebi ovo moram imat! prije sam sjedio u f100 al me nije ponesto odusevio, neznam zast jer slicni su a! a bit ce najesen ako bog da i u mojoj avliji ili 90-90 ili 100-90
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ma cijena je bila ok, al sam se u zadnji cas predomislio jer kupujem neke druge strojeve, anemogu sve, ovo mi praktički nije ni bilo u planu, al kad sam sjeo u njega i malo ga poceo vozit rekao sam sam sebi ovo moram imat! prije sam sjedio u f100 al me nije ponesto odusevio, neznam zast jer slicni su a! a bit ce najesen ako bog da i u mojoj avliji ili 90-90 ili 100-90

ak budeš išel na jačega onda si uzmi bolje 110-90,jer ima 6 cilindrov bez turba,a 100-tka ima 5 kao i 90-90 samo sa turbom,a šestak je ipak šestak...:supz:
...ja sam ga htel kupiti,al jednostavno nisam mogel nabasati na nešto što bi mi se svidlo,pa sam uzel ovog 90...
 
Na vrh