• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

B

BAGERISTA

Guest
ja imam na lamborghiniju takav rezervar mogu ti reći da nije uopće lože ničem ti ne smeta i lako je ispustiti gorivo i vidjeti koliko ima ako ti kazaljka ne radi

To je po meni jako dobra stvar,,,jer je na mijestu di lako točiš,,,čak sam bija malo skeptičan,,,i kad sam točija na lijak(jer stavljan kroz žensku žabicu),,,zaboravija sam ča je šporak filter.....to je dela i dido,,i ja mu se smija ko klinac,,,ali bija je u pravu.
Ne smeta,,,i evo,kako si reka lako za izmijerit,,,,.i skinuli ih s motora,,,,a pored svega,najbolje je ča je gore,,,a ne ispod stepenice,,,pa ga je teže probit(mada se sve uspije):blackeye
Jedino ga nema ča grijat,,,kad su velike, zime(ali kod nas nije to toliko niti bitno),ako je nafta uredna..:rolleyess:
 
B

BAGERISTA

Guest
ta serija mi se bas ne uklapa u budzet.Pokusacu da nadjem neki iz 90 serije pa cu videti.Takodje cu gledati i renoa pa na sta naletim.Jos neki koji bi trebao da pogledam?

Ajmo ovako,,,bit če jednostavnije.......
S koliko konja tražiš traktor (od-do):?:
Dali treba prednja vuča ili ne(glupo pitanje,ali .......):?:
Šta misliš radit s tim traktorom..:?:
Koliko misliš držat traktor...:?:

Tek onda ču ti reč,,,dali češ nač za te pare,,,ili ne..:shock:
 
I

ilijadr

Guest
Ajmo ovako,,,bit če jednostavnije.......
S koliko konja tražiš traktor (od-do):?:
Dali treba prednja vuča ili ne(glupo pitanje,ali .......):?:
Šta misliš radit s tim traktorom..:?:
Koliko misliš držat traktor...:?:

Tek onda ču ti reč,,,dali češ nač za te pare,,,ili ne..:shock:

Od 70 do 85,eventualno 90ks,naravno da treba prednja vuca,vecinu poljoprivrednih radova,tj.:eek:ranje,vukao bi tanjiracu i setvospremac,cisternu,za silazu nisam siguran sta bi radio, verovatno bi vukao prikolicu od oko 5 t jer za kombajn imam ursusa 360 koji je dovoljan ali je vuca mali problem za njega jer nije duplak.Za drzanje mogu reci duzi period,sigurno 10-ak godina.
 
B

BAGERISTA

Guest
Glej ovako,,,imaš razne opcije,,,sve ča je malo bolje,,ide to od 12,500-15,000eura,sa godištima od 96-pa na dalje..........
Recimo jedan Same explorer 80dt 98god..12,300 u italiji,,,nači +uvoz,,,i sva davanja.
Renault 155.54TZ Turbo 98,(13,500)eura
Fiat agri 80/90dt 88" 12,800

Sve su to cifre,i makine oprane i upicanjene,,,a stvarno stanje vidiš kad ga zagriješ..........

I da ne nabrajam,,,pa sad recimo ima raznih konbinacija,,ali ne računaj mlad traktor za 10,000,i to da je nekom jak-jako hitno,,,,,ali prati oglase,,,jer uvijek se nešto nađe,,ali treba čekat i imat suhu lovu,,,ako misliš nač tu konjažu za te pare..

Ja nisam gleda godište,,,,ja sam gleda srce,,,i stanje svega pomalo...:shock:
 
I

ilijadr

Guest
Glej ovako,,,imaš razne opcije,,,sve ča je malo bolje,,ide to od 12,500-15,000eura,sa godištima od 96-pa na dalje..........
Recimo jedan Same explorer 80dt 98god..12,300 u italiji,,,nači +uvoz,,,i sva davanja.
Renault 155.54TZ Turbo 98,(13,500)eura
Fiat agri 80/90dt 88" 12,800

Sve su to cifre,i makine oprane i upicanjene,,,a stvarno stanje vidiš kad ga zagriješ..........

I da ne nabrajam,,,pa sad recimo ima raznih konbinacija,,ali ne računaj mlad traktor za 10,000,i to da je nekom jak-jako hitno,,,,,ali prati oglase,,,jer uvijek se nešto nađe,,ali treba čekat i imat suhu lovu,,,ako misliš nač tu konjažu za te pare..

Ja nisam gleda godište,,,,ja sam gleda srce,,,i stanje svega pomalo...:shock:
znam da necu naci preko 90' sigurno.Nadao sam se oko 85' u solidnom stanju,neki fiat 7090,8090.To mislim da mogu da nadjem samo sto kod nas nema puno fiata i stvarno ih je tesko naci.Zvao sam par ljudi koji uvoze i vecina ide ovih dana pa da se cujemo za 7,8 dana da vidim sta imaju.Na www.konedata.net sam gledao karakteristike vise marki u klasi 70,80 ks i Fiat ima dosta dobre karakteristike,bolje od vecine drugih traktora,takodje i renault.Bas sam uporedjivao 8090 sa Imt 577,smesno koliko je bolji Fiat a kod nas je 577 masina,tj. tako vecina misli jer ne zna za bolje.Definitivno cu traziti fiata pa ako naletim na solidnog,pa i 7090. . .
Jel ima tvoj grejanje u kabini?
 
B

BAGERISTA

Guest
Ima,,,,i to je jedna stvar na koju sam se preporodija,,,:shock::shock:nema zime,,,zapreš se unutra ko u autu,,i gas delaj ča češ..

Vijeruj mi da nečeš pogriješit,,,,u izboru fiata,,,i ako na letiš i na šta drugo da je stanje dobro,,ne promišljaj se puno..

A usporedba,,istina,ljudi dok nisu navikli,,imt-je bija zakon,,a da se razumijemo i danas,je,,samo šta za te pare,,,češ kupit bolji traktor,,a da je i imt,traktor,,dobar,,,je to ču vikat na glas,,,i mali i veliki,,,za koje sam ima i zna da sam do sad mijenja tri puta,dva puta imt,,,i danas imam 539,,,i ne da je makina,,,nego stroj,,,ali nikako nemoreš usporedit imt-sa fiatom landinijem sameom,ili bilo kim drugim,,to je točka na i....:shock:

A da češ nač do 90-te za te pare očeš,,,i to dobar,,samo pomalo,,nemoij se žurit..
 
I

ilijadr

Guest
Ima,,,,i to je jedna stvar na koju sam se preporodija,,,:shock::shock:nema zime,,,zapreš se unutra ko u autu,,i gas delaj ča češ..

Vijeruj mi da nečeš pogriješit,,,,u izboru fiata,,,i ako na letiš i na šta drugo da je stanje dobro,,ne promišljaj se puno..

A usporedba,,istina,ljudi dok nisu navikli,,imt-je bija zakon,,a da se razumijemo i danas,je,,samo šta za te pare,,,češ kupit bolji traktor,,a da je i imt,traktor,,dobar,,,je to ču vikat na glas,,,i mali i veliki,,,za koje sam ima i zna da sam do sad mijenja tri puta,dva puta imt,,,i danas imam 539,,,i ne da je makina,,,nego stroj,,,ali nikako nemoreš usporedit imt-sa fiatom landinijem sameom,ili bilo kim drugim,,to je točka na i....:shock:

A da češ nač do 90-te za te pare očeš,,,i to dobar,,samo pomalo,,nemoij se žurit..
i to je jedna od stvari koju cu gledati jer ce raditi i zimi,vecinom sa cisternom a zime su kod mene poprilicno ozbiljne.Ok,hvala na pomoci,javicu sta sam uradio.Najverovatnije ce se do N.Godine nesto uzeti.
 
B

BAGERISTA

Guest
Nek ti je sa srečom,,,i da nađeš šta tražiš,,,i da te dugo služi:partyman::partyman::partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja bi uvijek prije fiata, renola nebo iz razloga što imaju MWM motore i dosta je problem s djelovima, bar kod mene, a za fiata ima svega i po povoljnim cjenama!
 
B

BAGERISTA

Guest
Istina,,,:supz::supz:
A kod renola,,,po meni jedino skupi dijelovi,,,,,a vijerujem da su trajni.......:shock:;);)
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
radio sam ovu jesen sa fendom 106 ima motor wmw super radi nemam rjeći i mala potrošnja a za djelove to neznam.....
 
I

ilijadr

Guest
Istina,,,:supz::supz:
A kod renola,,,po meni jedino skupi dijelovi,,,,,a vijerujem da su trajni.......:shock:;);)
pa i ja sam nacuo za delove da su skupi,ali sto kazes i trajni.Ista stvar i sa fendt-om.Opet cu videti sta nadjem,pre nove cu obici neke placeve da vidim sta su uvezli.A i prijatelj jednog mog poznanika uvozi traktore pa se za par dana vraca i onda ce mi javiti sta je doterao.Kad saznam prenecu pa da me posavetujete.
 
B

BAGERISTA

Guest
Može držimo palčeve,da bude pazarenja,,,da si kupiš poklon..:p:p:drinkers:
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Mislim da sam već to tu pisao ali problem još nije riješen. Radi se o fiatu f100 kojem ulje iz getribe doslovno nestaje. Nakon cca 3-4 mj nestane oko 20 l ulja, a nigdje se ne vidi gdje.
Na traktoru je utovarivač koji je detaljno prekontroliran i 100% nigdje ne curi, jedino se iza na traktoru malo pozna ispod one kocke iza na kojoj su ventili za hirdo priključke ali to je eto toliko da se prašina lakše uhvati.
Jel ima netko nekakvu ideju gdje to ulje može odlaziti?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Mislim da sam već to tu pisao ali problem još nije riješen. Radi se o fiatu f100 kojem ulje iz getribe doslovno nestaje. Nakon cca 3-4 mj nestane oko 20 l ulja, a nigdje se ne vidi gdje.
Na traktoru je utovarivač koji je detaljno prekontroliran i 100% nigdje ne curi, jedino se iza na traktoru malo pozna ispod one kocke iza na kojoj su ventili za hirdo priključke ali to je eto toliko da se prašina lakše uhvati.
Jel ima netko nekakvu ideju gdje to ulje može odlaziti?

Da ne gubi ulje možda koji priključak s kojim radiš prek hidraulike???
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Ne, zato što je jedino utovarivač stalni priključak na hidraulici, a ostale stvari koje povremeno koristim (plug, preša, omotač) su pregledani i nigdje ne curi iako na njima ni nebi moglo toliku količinu izbacat a da se ne primjeti.
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
nebi vjerovo ali tu na toj kocki iza ti ode to ulje kum mi ima fiataf115 i ima isti slučaj samo njemu jače curi na toj kocki iza!kakvo ulje ljevaš u getribu?jel imaš kave priključke na utovarivaču hvataljke za bale ili tako nešto da ima crijeva na sebi tj cilindre?
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Znam da ispod te kocke ima o-ring koj i bi trebalo promjenit ali da tu toliko curi onda bi se primjetilo, ipak je to 20, a ne 2 l.
Ulje je JD 50, a na utovarivaču ima krokodilka koja koristi hidrauliku, ali i na njoj je sve suho.
Postalo je preskupo toliko ulja kupovat. Morat ću krenut od tih sitnica pa ćemo vidjet hoće se šta promijenit. Mene je strah da to nije nešto na getribi iako sam ustanovio da to ulje nema gdje u traktoru nestajat, samo izvan njega.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Mislim da sam već to tu pisao ali problem još nije riješen. Radi se o fiatu f100 kojem ulje iz getribe doslovno nestaje. Nakon cca 3-4 mj nestane oko 20 l ulja, a nigdje se ne vidi gdje.
Na traktoru je utovarivač koji je detaljno prekontroliran i 100% nigdje ne curi, jedino se iza na traktoru malo pozna ispod one kocke iza na kojoj su ventili za hirdo priključke ali to je eto toliko da se prašina lakše uhvati.
Jel ima netko nekakvu ideju gdje to ulje može odlaziti?
Semering pumpi za ulje, pa isto curi u karter?
 

Najnoviji postovi

Na vrh