• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

B

BAGERISTA

Guest
ma cijena je bila ok, al sam se u zadnji cas predomislio jer kupujem neke druge strojeve, anemogu sve, ovo mi praktički nije ni bilo u planu, al kad sam sjeo u njega i malo ga poceo vozit rekao sam sam sebi ovo moram imat! prije sam sjedio u f100 al me nije ponesto odusevio, neznam zast jer slicni su a! a bit ce najesen ako bog da i u mojoj avliji ili 90-90 ili 100-90

Znam kako je to,,kad očeš,,,ali se preko toliko nemoreš rastegnut,,,,ali ajde nadajmo se da češ i ti krenut u FIATISTE:partyman::partyman:pa da nas ima više,.....možda nam otvore,,,i podforum,,samo za nas.,:rolfer::rolfer:

Vijeruj mi da je bolje bez turba ako misliš uzimat...a ako naleti turbak u dobrom stanju,,,ne okljevaj previše......

ak budeš išel na jačega onda si uzmi bolje 110-90,jer ima 6 cilindrov bez turba,a 100-tka ima 5 kao i 90-90 samo sa turbom,a šestak je ipak šestak...:supz:
...ja sam ga htel kupiti,al jednostavno nisam mogel nabasati na nešto što bi mi se svidlo,pa sam uzel ovog 90...

Potpisujem,,mada sam i sam,,,gleda da bude bez turba,,,,,;)ali da je 6-tak,,,,majka,.....e to je živa snaga,,,,,,mada se ne čuje da su loši turbaši...:shock:
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ma jesam ja već "FIATIST" ,imam jednog doma!al ne seriju 90! u jesen cmo diskutirat koji bi mi bio najbolji, dotad nevjerujem da ce bit sta! ma to sam ja samo tako napisao da ce bit ovaj ili onaj, al ako ce i jedan bit to je onda 90-90! hvala na preporukama
 
B

BAGERISTA

Guest
Kažeš da jesi,fiatist,,onda ne trebaš sad kupit,,:lol::lol:šala,,,,,samo pomalo,,,nači češ več i odlučit kad bude trebalo.....
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
ak budeš išel na jačega onda si uzmi bolje 110-90,jer ima 6 cilindrov bez turba,a 100-tka ima 5 kao i 90-90 samo sa turbom,a šestak je ipak šestak...:supz:
...ja sam ga htel kupiti,al jednostavno nisam mogel nabasati na nešto što bi mi se svidlo,pa sam uzel ovog 90...

110-90 je bolji izbor, slažem se .
Ali ne zbog turbine( jer nijedan motor serije 90 nije loše napravljen), nego zbog tih 5 cilindara, to nije uravnoteženo, pojavljuju se dodatne vibracije, i još neke čudne stvari. 6 cilindara , je gotovo savršeno uravnotežen (bolji od 4 i 5 cilindara), a s tih 5 cilindara je manje okretan od 4 cilindra, a nije puno okretniji od 6 cilindara, a ni potrošnja nije puno manja od 6 cilindara.

Ponavljam, 90-90 i 100-90 nisu uopće loši, ali 110-90 je bolji izbor.
 

fiat615

Novi član
Tu od
17 Velj 2012
Poruka
25
Imali ko kakvu sliku hidraulike od fiata nije bitno koji do 80 godista posto mi trebaju hidraulicni izlazi.
 
B

BAGERISTA

Guest
Imam ja,,,,poglej u temi od fiat,,,serija 90.....pod mojim postom..,,,ako nema čemo postavit..:p
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bager...@fiat615 pita za traktore do 80. godišta, tvoj je sigurno puno mlađi :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Nisam vidija da piše DO 80`god:madmana::madmana:
Al nema veze,,nek vidi slike možda se zaljubi u malađi FIAT........:mrgreen:
 

fiat615

Novi član
Tu od
17 Velj 2012
Poruka
25
evo vidis kako je na ovom e ovakvu bi ja trebao napraviti
fiat-615.jpg

a evo sa prednje strane hidraulike kod mene e sad gdje sta treba spojiti a da se nedira izlaz za kip cijev
http://oi52.tinypic.com/33vc6yx.jpg
 

Meduza

Novi član
Tu od
29 Stu 2009
Poruka
23
fiat 1300 dt i 880 dt

Pozdrav svima! Može li netko pomoći informacijom koja ulja koristiti za mjenjač, hidrauliku, kočnice, reduktore, motor za traktore fiat 1300 dt i 880 dt?
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
e al nemoj to sipat u motor, isprva nisam vidio da pitas i za motor! za kočnice neznam, u getribu transhidrol 85, il ovo sto je DANEK napisao a u motor ininu deltu 5! Molim da me netko ispravi ako grijesim! Hvala!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
e al nemoj to sipat u motor, isprva nisam vidio da pitas i za motor! za kočnice neznam, u getribu transhidrol 85, il ovo sto je DANEK napisao a u motor ininu deltu 5! Molim da me netko ispravi ako grijesim! Hvala!

Ma koja delta 5 u traktorski motor????:shock::shock::shock:
U motor SUPER 3 ili 5 i to je to, ili ulje drugih proizvođača, ali tih karakteristika!
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Ma koja delta 5 u traktorski motor????:shock::shock::shock:
U motor SUPER 3 ili 5 i to je to, ili ulje drugih proizvođača, ali tih karakteristika!

uuuuu pa dobro kaj se deres!!! dosad sam bio siguran da mi stari toči deltu 5 al vise nisam siguran!Zast ne bi isla delta 5? možd sam zamijenio rijeci delta i super! bas idem pogledat
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ne derem se :D

Može biti da si zamijenio...inače, ina delta 5 ti je ulje za aute, za recimo yugo ili stojadin....za traktroe super 3 ili 5...
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Točno , kakva Delta u traktor ,
to je za lakse motore tj. za benzince bez obzira kaj piše na ambalaži.
Za traktor super 5 ( mislim da je bolji od Super 3 ) i super turbo, od ininih ulja ,
a od drugih proizvođača (shell, valvoline , castrol ) bilo koje HD 15w40 ili 10w40 ulje. ne treba pretjerivati i kupovati ekstra skupa ulja , bolja je redovita izmjena skupa sa filterom.
Probaj pitat za orginal Ambra ulje u Agria-NH, možda nije preskupo.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
evo koja vam ulja idu u Fiate
[YT]v=A4AZA7D4Ix0&feature=g-upl&context=G2f5a27cAUAAAAAAAAAA[/YT]
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Evo pitanja za sve koji imaju fiata(mislim da je nebitno koju seriju) i utovarivač na njima! ja na fiatu imam auspuh sa strane, a za njega kupujem utovarivac sa fiata koji ima auspuh onak, ne sa strane, vec ide iz haube, nema onog koljena!(kužite?) i sad se meni nekak cini da kod mene nebu bilo mjesta izmedju haube i utovarivaca za auspuh!jer taj utovarivac nisam vidio na traktoru, bio je skinut, pa nisam mogao odrediti! moje pitanje je koliko to obicno mjesta ostane izmedju haube i utovarivaca? nadam se da kužite kaj pitam!
 

Najnoviji postovi

Na vrh