• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
fiat 780 dt - pomoć molim

Pozdrav

Išao sam gledati jednog 780dt (dupla vuča) iz 79. god pa imam nekoliko pitanja, svaka pomoć je dobrodošla.

Kroz auspuh je dimio oko 2 min plavkasto, zatim se smirio, upalio je bez brige bez grijanja, na akumulator od 70 aH (pravi je krepao). Motor je suhi, sav u prašini, ništa nije otvarano, nigdje nema diht mase, otisaka po šrafima od ključeva.

1. kod zaokretanja volana (hidraulični) nema graničnika, nego kad kotači dođu do kraja lijevo ili desno mogu dalje motati volan, čuje se lagano zujanje - dali je to normalno?
2. Nakon cca 10 min rada ( vani oko 1°C, motor je još bio hladni) na odušak je dimio plavkasti dim, izvadio sam šipku mjerača ulja, a van je izbacio malo ulja i nastavio puhati kroz mjerač, kroz čep za dolijevanje ulja ne dimi - dali je to normalno?

Hvala unaprijed za odgovore
Pozz
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Fiati hoće malo dimit na odušak i na mjerač, to je njihovo, ne mora uopče značiti da je motor loš.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ak plavo dimi dok je hladan to je normalno,ne sad 10 min nego malo,a i moj ti malo dimi na odusak bitno da ne kapa na odusak i da traktor mirno radi
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
a ovo u vezi volana?
Hidraulika dize dobro i nema nikakvíh zvukova,pumpa je malo masna,ali ne ispusta
Sto mu znaci ona rucica pokraj dizanja straznje hidraulike? Nis se ne dogadja kad je pomicem
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
jel ona mala rucica kod sica??,a ovo za volan je normalno to je kod svih tak,ne samo kod traktora
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
jel ona mala rucica kod sica??,a ovo za volan je normalno to je kod svih tak,ne samo kod traktora

kod sica s desne strane su dvije ručice, jedna (desna) je za dizanje stražnje hidraulike, a lijeva?

jel ima netko kakve upute za uporabu serije 680,780 ili 880 da malo prostudiram?
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
kod sica s desne strane su dvije ručice, jedna (desna) je za dizanje stražnje hidraulike, a lijeva?

jel ima netko kakve upute za uporabu serije 680,780 ili 880 da malo prostudiram?

ja mislim da je špera
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
ja mislim da je špera

špera je ispod sjedala, papučica cca 40 cm iza gasa, pritišće se nogom
ovo je polugica u visini lakta desne ruke, pokraj hidraulike
možda za reguliranje radnog otpora hidraulike?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
jel ima netko kakve upute za uporabu serije 680,780 ili 880 da malo prostudiram?[/QUOTE]

Ja imam za 480,500,540 i 640.Ako moze sta pomoci mogu skenirati i poslati.
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
jel ima netko kakve upute za uporabu serije 680,780 ili 880 da malo prostudiram?

Ja imam za 480,500,540 i 640.Ako moze sta pomoci mogu skenirati i poslati.[/QUOTE]

Neznam dali imaju nešto zajedničko. Stavi na imageshack,nikad nije na odmet. Hvala na trudu
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Pozdrav

Išao sam gledati jednog 780dt (dupla vuča) iz 79. god pa imam nekoliko pitanja, svaka pomoć je dobrodošla.

Kroz auspuh je dimio oko 2 min plavkasto, zatim se smirio, upalio je bez brige bez grijanja, na akumulator od 70 aH (pravi je krepao). Motor je suhi, sav u prašini, ništa nije otvarano, nigdje nema diht mase, otisaka po šrafima od ključeva.

1. kod zaokretanja volana (hidraulični) nema graničnika, nego kad kotači dođu do kraja lijevo ili desno mogu dalje motati volan, čuje se lagano zujanje - dali je to normalno?
2. Nakon cca 10 min rada ( vani oko 1°C, motor je još bio hladni) na odušak je dimio plavkasti dim, izvadio sam šipku mjerača ulja, a van je izbacio malo ulja i nastavio puhati kroz mjerač, kroz čep za dolijevanje ulja ne dimi - dali je to normalno?

Hvala unaprijed za odgovore
Pozz

Mislim da je taj motor svoje odradio...vjerojatno i trosi ulje, bez generalne max jos 2 god...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Mislim da je taj motor svoje odradio...vjerojatno i trosi ulje, bez generalne max jos 2 god...

nemora bit....

masa dizela dimi plavo dok se ne zgriju pa idu idu i idu.....

Nije u cvijetu mladosti al ne znači da će stat...
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
Mislim da je taj motor svoje odradio...vjerojatno i trosi ulje, bez generalne max jos 2 god...

ja radim max 150 rh godišnje
oranje, tanjuranje i sijanje - 10 sati godišnje
prskanje vinograda - 15 sati godišnje
šuma - 40 sati godišnje
istovar robe s kamiona - 60 sati godišnje
ostalo (čišćenje snijega, vožnja krumpira s njive, vožnja grožđa iz vinograda, itd.) - 10 sato

UKUPNO - cca 135 sati i to relativno laganih radova jer nemam nikakav priključak koji se spaja na kardan osim prskalice 200 l:roll:

taj traktor mi isključivo treba za istovar jer sve ostalo sam do sad radio s TV 732 i zadnjih 4 godine sa Štore 504

mislim da bi to ovaj morao izdržati i duže od 2 god (bar se nadam), samo za sve detalje moram pitati jer nitko u blizini nema takav traktor pa da pogledam u živo kako treba što na njemu funkcionirati
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Presudna stvar je znati što ti za šta treba- tada je lako napravit kalkulaciju.:supz::partyman:
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Evo moje prinove..

img2080x.jpg


img2079g.jpg


img2081zd.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh