• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri-Hesston balirke

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Ovdje je klip uvučen do kraja i neko je stavio M6 šarafe a rupe su za M12. To bi fiksirao ali onda je ovaj produžetak kratak.
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
60
Imam hesston 5650 i nemam tog produzetka na celindru,naci fiksiran je direkt u ove usice i na tom ajde da ga nazovem flahu se stela krajnja tocka spage na bali.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Misliš na ovaj nosač gdje je produžetak ? On se može pomicati po rudu naprijed nazad. Tu se onda valjda štela.
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
60
E da taj ima ona cetri M10 sarafa i tu stelas,nije mi jasno zakaj su stavljali taj produzetak:(think):
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Da li se balirka mora ugasiti ili može normalno raditi dok se kipa bala van ?
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
60
Moze se kipati dok radi,jedino meni je remen koji pokrece pickup los pa gasim.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Može li tko objasniti rad elektronike balirke 5670 ? Svijetli mi 2 žute iznad kojih su strelice i sa desne strane gornja crvena. Neznam jel tak treba biti a i nešta me zaj...... jedva smo dobili da to prosvjetli i za 10 minuta kad sam ju opet prikopčal ne svijetli ništa i nema zvučnog signala da je bala gotova.
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
60
Ove dve zute ti oznacavaju kolko su sami krajevi bale puni,kod mene gornja desna oznacava dal je komora zatvorena a ona ispod nje kad je vezanje u tijeku.e sad problem zvucnog signala more biti u samoj sireni,meni se 2-3 puta dogodilo da ne piska i malo ju prstom ''gnjecim'' i radilo dalje normalno,odma si pogledaj ono crno kuciste na kompu sa osiguracem da ga tu spoj ne zeza i slobodno otvoris one prekidace na balirci i spricni malo kontak spreja.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
A oni potenciometri ? Kod mene to izgleda ne radi jer kako god da ih nariktam ona veže istom brzinom.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
517
Ja imam feraboli i na automatskom vezanju kraje veze odlicno ( mozes nastelati kolicinu spage ) a sredinu samo preleti , tako da vezem manualno i puno lijepse bale i manje se trosi spage .
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
60
Na ljevom riktas krajeve bale tj pocetak i zavrsetak a na desnom sredinu naci kak na gusto oces da veze.nebi bilo lose da odneses taj kom nekom ko se kuzi da vidi kaj se dogada nutra,mozda je kaj ceprkano pa zato nis ne dela kak se spada
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
A onaj prekidač pored utikača kabla balirke sa desne strane ? Nešto u sekundama.
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
60
To nek ti bude na standard,jer ako ga prebacis na S.P tempo onda ne namata krajeve nego ode do kraja uvuce spagu i odma se vraca(barem je tak kod mene)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Zašto mi lijeva strana bale, gledajuči u smijeru vožnje, bude manja ? Ako se ne vozim više u desno po redu, znači da više sijena ulazi na lijevu stranu balirke bala ispadne kao lijevak. Remeni mi se čine isti.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Koliko sam shvatio imas i elektroniku i senzore i opet se dešava to,a koji sistem stezanja bale imas,na opruge ili cilindar?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
3 opruge sa svake strane. Misliš da je lijeva strana pretegnuta ? Na toj mi strani kad je sitnije sijeno kao da ga drobi i baca ga između remena van. Kontrolne za krajeve bale stalno svijetle. Izgleda da uopće ne reagiraju.
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
60
Moguce da je ljeva vise naspanata,pogle one rupe di se stela tvrdica u kojoj je klin,a prekidace slobodno naspricat wd-om,oce se od vlage zblesirat
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Jel bi valjalo poskidati remene pa provjeriti da li su svi iste dužine ? Jedan ili dva kao da su malo labavija od ostalih ali oni nisu bočni.
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
60
Trebali bi svi biti podjednako napeti cak i ovi dva krajnji koji su kraci,kod mene su svi priblizno isto napeti,imas orginal spojnice ili su remeni krpani?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Neki su krpani. Krajnji su kod mene još našpanati sa onim natezačima sa gornje strane. Neznam jel to ima kakve veze.
 

Najnoviji postovi

Na vrh