• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ja na 160-90 imam napred šperu, aktivira se zajedno sa zadnjom, ide lajtung naprijed na most. A špera se sama isključiva čim pritisneš kočnicu.
 
B

BAGERISTA

Guest
Nači spaja se preko sajle,,,,(ti je to lajtung),,,,,,,,,,,,,,,,,,,,8)
A di ulazi sajla na prednji most..ako je sajla..:?::?:

Ako imaš sliku,,,nebi loše stajala,,,,..
 
Posljednje uređivanje:

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ma ne sajla, lajtung=cijev za ulje.
Ide željezna cjevčica od ispod kabine s hidrauličnog razvodnika špere, po desnoj strani traktora.
Radi na principu da kad nogom stisnem pedalu špere zapravo otvaram ventil i ulje iz kiper sistema daje pritisak i uključuje blokadu diferencijala zadnjeg i prednjeg.
 
B

BAGERISTA

Guest
Sad i ja znan ča je napokon lajtung..........:p:p
Je to ova cijev..isto ide od odozada preman naprijed,,,i spušta se na diferencijal....a odiza je spojena preko onog mehanizma šta ulkjučuje blokadu zadnjeg diferencijala.....(nači zato se meni nije htijela vratit blokada dok je nisam taknuo na kočnicu..)


Uploaded with ImageShack.us

Taj hidraulični razvodnik je montiran iza.......tako je isto složeno i kod mene....
To je ovaj razvodnik......
Nači i ja imam blokadu prednjeg diferencijala....


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
E to je to..
A možeš ti i ručno podiči papučicu nazad ako ti ne paše u datom momentu stiskat kočnicu.. Inače mi je to super stvar kaj ju netreba držati s nogom pa si slobodniji za druge radnje s gasom i to..
 
B

BAGERISTA

Guest
Zahvaljujem kolega na korisnoj informaciji,,,,i sad mi je jasno zašto se blokada sama držala dole,,......pa kad sam taknuo kočnicu,,,,,popustila,,,odmah...:partyman::partyman::partyman:

Aaaaaaaa,,,,sad je nači i moj s full opremom.
1pw9bo.gif
iz4vgj.gif
,,,,,,to samo da se zna da mu ovo diže cijenu,,,,,,,,,,,,
25s8pbs.gif
ako se kad bude prodava
34zjfqb.gif
;);)
 
I

ihorzic

Guest
Zahvaljujem kolega na korisnoj informaciji,,,,i sad mi je jasno zašto se blokada sama držala dole,,......pa kad sam taknuo kočnicu,,,,,popustila,,,odmah...:partyman::partyman::partyman:

Aaaaaaaa,,,,sad je nači i moj s full opremom.
1pw9bo.gif
iz4vgj.gif
,,,,,,to samo da se zna da mu ovo diže cijenu,,,,,,,,,,,,
25s8pbs.gif
ako se kad bude prodava
34zjfqb.gif
;);)

Sad čekaj ulazak u EU i onda dovezi cestom jednog iz Italije
 
B

BAGERISTA

Guest
Bliže mi je otič po njega,,,nego,,,,doč do ZG-a..
A dosta je ovaj,,nek on služi,,,za drugo čemo lako,.......:shock:;);)
 
I

ihorzic

Guest
ma nisi me shvatio - mislio sam da odeš u Italiju po drugog kad uđemo u EU
cijene tamo su nevjerovatno niske a u Francuskoj nevjerovatno jeftino , samo je daleko
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo ti dovezi fiata iz francuske...možeš odma generalnu radit...koliko je izrađen tamo ;)
Ja bi polovan traktor uvezao jedino iz njemačke i to samo od starije privatne osobe :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
e samo mi mali smrtnici ne stižemo od lokalnih švercera doči do takvih traktora,šta mislite koliko bi mogao koštati onakav mali Fiat od preneki dan sa njuškala sa utovarivačem,za švercere puno jeftinije jer oni uzimaju velike količine,za razliku od nas da netko ide solo po takav jedan traktor,jedina je šansa da netko ima gore rodbinu koja je upoznata sa situacijom onda je to drugi padež :vragek::vragek:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
e samo mi mali smrtnici ne stižemo od lokalnih švercera doči do takvih traktora,šta mislite koliko bi mogao koštati onakav mali Fiat od preneki dan sa njuškala sa utovarivačem,za švercere puno jeftinije jer oni uzimaju velike količine,za razliku od nas da netko ide solo po takav jedan traktor,jedina je šansa da netko ima gore rodbinu koja je upoznata sa situacijom onda je to drugi padež :vragek::vragek:

DA, malo je to škakljivo, ali kad bi imo gotove pare, uputio bi se dolje, imam i s kim, kum je do nedavno uvažao iz njemačke...sigurno bi našli svašta zanimljivo...

A upao je i tebi onaj fiat od neki dan u oko jel???...vrlo zgodan traktrčić :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
uf ne pitaj,susjed ima IHC stari al bez pr.vuče,tako da puno puta fali ,ali onaj je pravi zvrk i vrijedi svaku kunu,jer znamo koliko košta prednji utovarivač koji nije orginal a ovi dvoje su si kao prst i nokat:prayer::prayer:
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
ma nisi me shvatio - mislio sam da odeš u Italiju po drugog kad uđemo u EU
cijene tamo su nevjerovatno niske a u Francuskoj nevjerovatno jeftino , samo je daleko

Kak mislis jako niske cijene ?
Ja sam gledao na agriaffaires prije nekog vremena i nisu bile posebno niske.
Jel sam možda gledao na krivoj stranici ili su cijene na netu jedno ( visoke) a kod čovjeka doma ( u italiji) niske ?
Ispravi me ako griješim, zanimaju me cijene cijene.

Samo ti dovezi fiata iz francuske...možeš odma generalnu radit...koliko je izrađen tamo ;)
Ja bi polovan traktor uvezao jedino iz njemačke i to samo od starije privatne osobe :)

Slažem se potpuno. više puta sam čuo da Francuzi jako varaju na radnim satima.
Tko doveze fiata 80-90 ili bilo kojeg večeg od tog sa samo 10 000 stvarnih sati , bez obzira na ono što mu piše na satu i bez obzira na vanjsko stanje, ima stvarno sreće.
Vrijedi i za mnoge druge traktore , npr. veće Fendt, jd .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
Slažem se potpuno. više puta sam čuo da Francuzi jako varaju na radnim satima.
Tko doveze fiata 80-90 ili bilo kojeg večeg od tog sa samo 10 000 stvarnih sati , bez obzira na ono što mu piše na satu i bez obzira na vanjsko stanje, ima stvarno sreće.
Vrijedi i za mnoge druge traktore , npr. veće Fendt, jd .

Imaš svega i izribanih,.,,...i urednih,,pa na šta se naleti,,,....
Nisu ni ostali daleko..po pitanju,,,,kemije sa satovima..:supris:

ma nisi me shvatio - mislio sam da odeš u Italiju po drugog kad uđemo u EU
cijene tamo su nevjerovatno niske a u Francuskoj nevjerovatno jeftino , samo je daleko

Skužija sam,,,:mrgreen::mrgreen:e da se ima kome prodat išlo bi se,,....
A za francuze,,,,neznam jer nisam ima prilike uzimat ništa,,,od njih od traktora,,,,a balirku jesam,,,i stvarno sam zadovoljan.......

A kemijaju svi sa satima i svime..
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
e samo mi mali smrtnici ne stižemo od lokalnih švercera doči do takvih traktora,šta mislite koliko bi mogao koštati onakav mali Fiat od preneki dan sa njuškala sa utovarivačem,za švercere puno jeftinije jer oni uzimaju velike količine,za razliku od nas da netko ide solo po takav jedan traktor,jedina je šansa da netko ima gore rodbinu koja je upoznata sa situacijom onda je to drugi padež :vragek::vragek:

deder ti uzmi traktor a ja cu utovarivac, ak ti je zajedno preskupo a utovarivac ti netreba! pa jos je na oglasu!

ja sam kupio traktor iz francuske, ali tada to nisam znao! ima mi oko 30000 rs! oni imaju velike obradive povrsine i imaju salone koji imaju iznajmljivanje traktora koje je relativno jeftino , i onda onaj ko ih unajmi naravno da ga necuva! traktor koji dodje od tamo nema ni jedan ispod 20000 rs
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
uf ne pitaj,susjed ima IHC stari al bez pr.vuče,tako da puno puta fali ,ali onaj je pravi zvrk i vrijedi svaku kunu,jer znamo koliko košta prednji utovarivač koji nije orginal a ovi dvoje su si kao prst i nokat:prayer::prayer:

Jel mu taj IHC možda 42 ks?? Neznam koaj točno oznaka 422 ili tak nekak.
I dal možda susjed radi ili je radio u metalproduktu u šandrovcu??
 
I

ihorzic

Guest
Kak mislis jako niske cijene ?
Ja sam gledao na agriaffaires prije nekog vremena i nisu bile posebno niske.
Jel sam možda gledao na krivoj stranici ili su cijene na netu jedno ( visoke) a kod čovjeka doma ( u italiji) niske ?
Ispravi me ako griješim, zanimaju me cijene cijene.

Jbg ja sam dovezao svoga iz Francuske i vjerujte da se kupuje isključivo u salonima , ali što je zanimljivo ???????????

Neće vlasnik salona otkupiti traktor ili stroj ako nisu DONEKLE u redu ili malo bolji saloni otkupe ali onda i poprave te otklone nedostatke.

U većini slučajeva nema šminkanja nego ide kakvo je .

Drugo naši šverceri kad kupuju tamo otkupljuju sve traktore jer dobiju velike rabate a vlasnici prodaju na komad sve.

Dobro je ako uvozniku koji uvaža platiš pinku i povedete sa sobom i kupiš na licu mjesta kaj hočeš s tim da vlasnik salona ti reće sve kaj je.

Inaće teško je naći na internetu cijene jer kao što rekoh to su salonske prodaje i dobro šljakaju sa švercerima.

Koliko sam shvatio na svakom traktoru se zaradi od 1000 - 3000 € pa i više ako je dobar.

Ovo da su izraubani traktori mi je smiješno iz razloga ; Što ne rade u drugim državama puno zemlje i tko je aljkaviji iskreno od nas Hrvata u održavanju !!!!!

Nadam se da sam iznio dovoljno informacija jer imam informaciju iz prve ruke.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ma glej na sve to ču reč da je moja preša došla od tamo,,,,i nije ni malo izribana,,vijeruj mi.........:shock::shock:čak štoviše je u boljem stanju,nego da je imala koja sotona kod nas,jer vijeruj mi največi uništavači strojeva smo mi,,,ja mislim na ovom planetu..........:eek:

Pored toga,,,,di god vani kupuješ stroj,,imaš za birat,,,koliko očeš,,,i po cijeni i po kvaliteti,,,a na kraju,imaš i loše i bolje,,pa sad koliko češ keša dat,,,o tome ovisi sve.....
A da su baš traktori s 30000rs,,svi,,,u to ne vijerujem,:shock:,,jer znam di su kupljeni,,,pa nije baš tako kako ča se ovdje govori,,,a i šta sad,,odjedanput njemci i austrianci,kao pošteniji kod prodaje,,ma,,nema viđeno kupljeno,,,,ali svaki stroj bogami sa tim satima se vidi da je izriban,,,to da mi niko ne priča.............:blackeye

A kod zarade...ima se šta pričat,pa bože moj,,,šta bi sad,,,da prodaju a da ne zarade......:rolfer::rolfer:samo ču se nasmijet,,kad kažu da su sve skinuli,,...
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
863
Evo pridružujem se "fiatistima" na forumu.Traktor je kupljen nedavno i još nije ni isproban.Još uvijek nisam baš ovladao svim ovim ručicama pa bi mi dobro došla pomoč u vidu objašnjenja koja za što služi.
Pozdrav!

traktorfiatagri001.jpg

traktorfiatagri004.jpg

traktorfiatagri003.jpg

traktorfiatagri005.jpg

traktorfiatagri006.jpg

traktorfiatagri007.jpg

traktorfiatagri009.jpg


Morao sam urediti slike, ako sam slučajno koju obrisao, ispričavam se, postavi ponovno! ŠANANA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh